Keloğlan Haberleri

Keloğlan haber, Keloğlan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Keloğlan - 20.04.2018
Taşköprü'de Keloğlan Masalları Müzikali Yoğun İlgi Gördü
Taşköprü Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Keloğlan Masalları Müzikali gösterisini ilkokul öğrencileriyle buluşturdu.
Keloğlan - 17.04.2018
Makedonya'da "Türkçe Masal Saati" Etkinliği
Etkinlikte 800 öğrenci ve velileriyle bir araya gelinerek Keloğlan ve Nasreddin Hoca masalları 3 farklı dilde uzman pedagog ve tiyatrocular tarafından öğrencilere anlatıldı.
Keloğlan - 17.04.2018
Çocuklar "Yerli Oyuncaklar"La Büyüyecek
Kutsal, olgunlaşma enstitüleri olarak yerli, milli oyuncaklar tasarlanması konusunda çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek şöyle konuştu: "Bizim kendi kahramanlarımız var. Malkoçoğlu'muz, Nasrettin Hoca'mız, Keloğlan'ımız var, yeniçerilerimiz var.
Keloğlan - 09.04.2018
Masal Kahramanlarıyla Değerler Eğitimi
Hayriye Osman Külekçi İlkokulu öğrencileri, haftanın bir günü Nasreddin Hoca, Hacivat-Karagöz, Keloğlan gibi masal kahramanlarının fotoğrafları ve hikayeleriyle süslenerek masal sokağına dönüştürülen okul koridorlarında, iyilikten temizliğe kadar çeşitli değerlerin hayatlarına katkısını öğreniyor.
Keloğlan - 02.04.2018
Masal Parkı'nın Kahramanları Yerlerini Alıyor
Makarna ve yumurta ev ile dinozor giriş kapısının misafirlerini karşılayacağı alanda, hikaye kitapları, destan, masal ve çizgi filmlere konu olan Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel, Taş Devri, Ayı Yogi ve Bobo, Pinokyo, Nuhun Gemisi, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Rapunzel, Şirinler, Karagöz ve Hacivat, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Keloğlan, Kül Kedisi ve Don Kişot'un dev heykelleri çocukların hayal dünyasına hitap edecek.
Keloğlan - 28.03.2018
Yalıhüyük'te Masal Kahramanları Canlandırıldı
Okul kütüphanesinde düzenlenen programda, Tiyatro Kulübü öğrencileri okudukları kitaplardan Kırmızı Başlıklı Kız ve kurt, Pamuk Prenses ve Cadı, Keloğlan ve annesi, Rapuzel, Küçük Korsan Kaptan gibi masal kahramanları ile Ahmet Mithat'ın "Felatun Bey ve Rakım Efendi" adlı romanı ve Nasrettin Hoca'yı konu alan gösteriler sahneledi.
Keloğlan - 22.03.2018
Ordu'da Kültür Sanat Etkinlikleri
Fevzi Günenç'in yazdığı, Rıfat Çol'un yönettiği "Kel Oğlum Keleş Oğlum" oyununda, mahallede bir gün çocuklarla oynarken annesi tarafından yanına çağrılarak 5 kuruşluk tuz alması için tuzcuya gönderilen ancak tuzcu yerine buzcuya, muzcuya ve kuzucuya giden unutkan ve dikkatsiz Keloğlan'ın hikayesi anlatılıyor.
Keloğlan - 21.02.2018
Venezia Sahne' Çocukları Sevdikleri Masal Kahramanlarıyla Bir Araya Getiriyor
Biletlerin 15 TL'den satıldığı Venezia Sahne'de 24 Şubat Cumartesi "Kayip Prenses Rapunzel", 25 Şubat Pazar "Alice Harikalar Diyarında" 03 Mart Cumartesi "Kırmızı Başlıklı Kız", 04 Mart Pazar "Keloğlan", 10 Mart Cumartesi "Erik ve Sevimli Patiler", 11 Mart Pazar "Pinokyo"  oyunları izleyicileriyle buluşacak.
Keloğlan - 21.02.2018
Bismil Masal Parkı'na Kavuşuyor
Bismil Belediyesi tarafından İbrahim Oruç parkın içinde 14 bin metrekare alanda Masal Parkı yapılması kararı alındı. Yerli ve yabancı birçok masal ve halk kahramanının figürleri içinde barındırılan masal parkın ihalesi yapılmış olup 3 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Masal Parkı'nda, Büyük Oyun Vapuru, Leylek oyun grubu Selahattin Eyyubi, Temel Reis, Ulubatlı Hasan, Ali Baba, Nasrettin Hoca, Karagöz ve Hacivat, Keloğlan, Deli Dumrul, Pinokyo, Şirinler, Kül Kedisi, Taş Devri, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız, Shrek ile Sevimli Fil Tırmanma gibi masal ve halk kahramanının figürleri yer alacak.
Keloğlan - 18.02.2018
Öksüz ve Yetim Çocuklar Tiyatro İzledi
Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Çocuklar Projesi kapsamında öksüz ve yetim çocuklar "Keloğlan" isimli tiyatro oyununu izledi.
Keloğlan - 13.02.2018
Venezia Sahne' Perdelerini Çocuk Oyunlarıyla Açıyor
VENEDİK konseptiyle tasarlanan Venezia Mega Outlet'te, birçok oyunun sergileneceği tiyatro sahnesi 'Venezia Sahne Gösteri Merkezi' açılıyor.
Keloğlan - 01.02.2018
Ytb'den Çocuklara Eğlenerek Öğrenme Fırsatı
Çocuklar, sitenin "Okuyorum" bölümde görsel ve sesli paylaşılan "Keloğlan ile Sihirli Lokma", "Kirpi Kardeşler ile Tavşanın Yarışı" ve "Küçük Yaramaz Tilki" gibi masallara erişebiliyor.
Keloğlan - 20.01.2018
Beyşehir Belediyesi'nden Çocuklara Karne Hediyesi
Beyşehir Kültür ve Yaşam Merkezi'nde, üç ayrı seansta Üsküdar Tiyatrosu oyuncularının sahne aldığı "Keloğlan'ın Fendi, Kralı Yendi" isimli tek perdelik oyuna, çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
Keloğlan - 11.01.2018
Kayseri ve Sivas'ta Kültür Sanat
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunca "Keloğlan Kayıp Orman Cücesi" isimli çocuk oyunu izleyiciyle buluşacak.
Keloğlan - 27.12.2017
Masal Kahramanları Müzede Canlanıyor
Suriyeli çocukların Türk akranlarıyla beraber uyum içerisinde olduğunu aktaran Ertural, "Türk ve Suriyeli çocuklar, burada birbirleriyle konuşuyor. halk oyunları oynuyor. Oyunlar böylece bütünleştirici bir unsur haline geliyor. Çocuklar, sahiplenme duygusu kazanıyorlar. Bu bağlamda önemli bir görevi üstleniyoruz. Masallarımızda daha çok 'Keloğlan' yer alıyor.
Keloğlan - 26.12.2017
Varşova'da Çocukların Türkçe Kursu Merakı
"Basnie tureckie" Türk masalları kitabını kursa devam eden çocuklara hediye olarak dağıtıldığını aktaran Emiroğlu, Enstitü'nün Polonyalı ve Türk çocuklara yönelik düzenlediği etkinlikler arasında 23 Nisan Çocuk Bayramı, 1 Nisan Gülmece Günü ve 1 Haziran Dünya Çocuk Günü gibi birçok etkinlik bulunduğunu da sözlerine ekledi. "Her yıl 23 Nisan'da bir ilkokuldan çocukları Enstitümüze davet ediyor, çeşitli programlarla onlara Türkiye'yi, Atatürk'ü, 23 Nisan'ı anlatıyoruz" diyen Emiroğlu, 1 Nisan Gülmece Günü'ndeyse animatörlerin Nasreddin Hoca kılığında okullara giderek Polonyalı çocuklara Lehçe Nasreddin Hoca fıkraları anlattıklarını belirtti. Enstitü Müdürü, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü'ndeyse bazı okullarda Keloğlan kılığında Lehçe Keloğlan masalları okuma etkinliği düzenlediklerini de sözlerine ekledi.
Keloğlan - 20.12.2017
Türk Zeka Oyunları Milli Oyuncak Projesi'nde Hayat Buluyor
Ahşap bilinirliğini yaymak adına mücadele ettiklerine dikkati çeken Kocaman, şunları söyledi: "Bu kapsamda hükümetimizin, yurt dışından gelen ithal oyuncaklarda yüzde 35 gümrük vergisinin eklenmesi ve çeşitli testlerin yapılması gibi çok güzel çalışma yapıldı. Bu da iç piyasayı, bizim gibi üreticileri canlandırıyor. Evlatlarımızın yetişmesinde en doğalının kullanılmasını istiyoruz." "Milli oyuncağı ortaya çıkarmak için çalışıyoruz" Düzce Üniversitesi ev sahipliğinde milli oyuncak çalışmalarının sürdüğünü anımsatan Kocaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Projedeki Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra biz sanayiciler de çeşitli toplantılar yapıyoruz. Bünyemizdeki arkadaşlar milli oyuncak kapsamında neler yapabiliriz konusunda çalışıyor. Proje kapsamında Düzce'de kurulacak olan Oyuncak OSB için de işi önde götürmek istiyoruz. Milli Oyuncak Projesi'nde yapmış olduğumuz sanayici üniversite iş birliğiyle sektörde hem doğal hem de sağlıklı oyuncak dediğimiz ahşapla oyuncağı birleştiriyoruz. 2 bin metrekare kapalı alanda 75 personelimiz ile ülkemizin katma değeri çok yüksek olan ahşap oyuncak ile ilgili zeka oyunları, ahşap oyuncak gibi çok değerli ve güzel materyaller üretiyoruz." Kocaman, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Fatih Sultan Mehmet figürlü 3 boyutlu ahşap yapbozların yanı sıra gelenekleri yansıtan, milli ve kültürel değerleri oluşturan oyuncakları da çocuklarla buluşturmak istediklerini kaydetti.
Keloğlan - 15.12.2017
'Mandıra Filozofu'ndan Yeni Film
"MANDIRA FİLOZOFUNUN DEVAMI GELMEYECEK" İzleyicinin beğenisini toplayan 'Mandıra Filozofu' serisinin devamının gelmeyeceğini açıklayan Saçıntı, şöyle devam etti: "Anadolu mizahının Nasrettin Hoca'dan bu yana içi dolu ve mesaj kaygılı bir mizah olduğunu düşünüyorum. Çünkü 'parayı veren düdüğü çalar' diyen Nasrettin Hoca ile 'ye kürküm ye' diyen Nasrettin Hoca 'paraya karşıyım' diyen Mandıra Filozofu'nun atası. Orta oyunlarımız, Nasrettin Hoca ve Keloğlan masallarımız mesaj kaygısı olan eserler.
Keloğlan - 09.12.2017
Yıldırımlı Çocuklar Kültür Sanatla Büyüyor
Yıldırım Belediyesi, çocukların okul eğitiminin yanında kültürel ve sosyal açıdan gelişimlerine katkılar sağlamaya devam ediyor. Ücretsiz tiyatro oyunları, Şehir Pasaportu projesi, atölyeler ve diğer etkinliklerle çocuklara eğlenceli ve renkli bir dünyanın kapıları açılıyor. Yıldırım Belediyesi 2017 Kasım ayında, Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu'nun yanı sıra okullarda yürüttüğü Alo Tiyatro projesi, Masalcı Dede, atölyeler ve Şehir Pasaportu ile toplamda 16 bin 430 çocuğa ulaştı. Kasım ayı içerisinde; Ali Veli Maria, Kurnaz Tilki, Macera Yolu, Karagöz İki Dünya Arasında, Bir Kaplumbağa Hikayesi, Keloğlan ile Pamuk Prenses oyunlarının yanı sıra Alo Tiyatro, Masalcı Dede ve Şehir Pasaportu projeleri çocuklarla buluştu.
Keloğlan - 29.11.2017
Çocuk Sineması Gelecek Tasarımıdır"
Daha önce birçok belgesel ve reklam filmleri çektiğini ifade eden Şerif, çocuk sinemasının çok zor bir iş olduğunu kaydederek, şunları söyledi: "Çocukların kahraman olduğu bir dil oluşturulamadı sinemamızda. Biz buna giriştik. Makedonya'da çektiğimiz filmde, masalsı ama gerçek ve doğal bir aile ortamını aktardık. 'Bal Kaymak' filmiyle böyle bir ortamın hala var olduğunu göstermek istedik. İnşallah başarmış olacağız. Her ideoloji kendi teknoloji ve sinemasını yaratır. Bizde sinema hep yok sayılan bir alan oldu. Dünyanın her yerinden kaliteli işler gelirken biz hala 1960'ların çizgileriyle 'Keloğlan', 'Nasrettin Hoca' yaparsak olmaz.
Keloğlan - 17.11.2017
Etkin Pişmanlıktan Yararlanmak İsteyenleri Korkutmuşlar"
Cezaevi şartlarının ağır olduğunu öne süren M.A, şöyle konuştu: "Ben etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğimi güvendiğim bir iki arkadaşıma anlatmıştım. Genel olarak olarak etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyenlere karşı diğer tutuklular tarafından olumsuz tutum ve davranışlar vardır. Görülen rüyalardan bahsedilmektedir. Örneğin, 'Cezaevi koridorlarında aksakallılar kılıçlarıyla dolaşıyor. Etkin pişmanlıktan yararlananları kılıçlarıyla öldürecekleri' söyleniyordu. Bazen de 'Bütün işlerin etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyenlerin üzerine kalacağı, suçu kabul etmeyenlerin zaten aleyhlerinde delil olmadığından serbest kalacağı yönünde' söylemler olurdu. Benim de bu söylemlerden korktuğum zamanlar olmuştu." Keloğlan masalı okumuş Tutuksuz sanıklardan R.
Keloğlan - 08.11.2017
Tokat'ta Otomobil Devrildi: 6 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Adem Topçu idaresindeki 38 UR 354 plakalı otomobil, Tokat-Yeşilyurt karayolu Keloğlan durağı mevkisinde menfeze devrildi.
Keloğlan - 20.10.2017
Tiyatroya Adanmış Ömür: Hasan Nail Canat"
Hasan Nail Canat, 40 yılını verdiği tiyatroda, çocuklarla yetişkinlere tiyatro eğitimi de verdi. Geleneksel tiyatro ve orta oyunun örneklerini de izleyiciye sunan sanatçı, aralarında "Keloğlan", "Sokak Kızı Elif", "Mindrella", "Süper Bekçi" ve "Cimcime Tavşan" adlı çocuk oyununlarının yanı sıra "Bana Mahşeri Anlat", "Bir Avuç Ateş", "Demedim mi?", "Metropol ve Kadın" ve "Süperstar Efendi Hayrettin" adlı oyunları da yetişkinler için sahneledi.
Keloğlan - 14.10.2017
Mardin'de "Keloğlan Masalları Müzikali"
TRT Çocuk ekranında yayınlanan "Keloğlan Masalları"nın müzikal gösterimi, Mardinli çocuklarla buluştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Keloğlan Haberleri | Keloğlan Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Keloğlan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Keloğlan kimdir, hayatı ve biyografisi. Esenlerli Çocukların İlk Oruç, İlk İftar Heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 18:04:07. #1.14#

title