Keloğlan Haberleri

Keloğlan haber, Keloğlan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Keloğlan - 03.10.2018
İstanbul Çocuk Filmi ile Anlatılacak
Kendi dönemindeki yapımlara da değinen ünlü oyuncu, "Benim zamanımda Adile Naşitlerin anlattığı masallar vardı. Keloğlanımız vardı ama çizgi filmi değildi.
Keloğlan - 27.09.2018
İbb Şehir Tiyatroları Bu Yıl 63 Oyun Sahneleyecek
3 Ekim'de başlayacak 2018-2019 tiyatro sezonunda sahnelenmesi planlanan oyunlar ise şöyle: "Ocak'ta Bahar", "Tatlı Kaçık", "Felatun Bey ile Rakım Efendi", "Can Yeleği", "Uzlaşma", "Vahşi Batı", "İki Efendinin Uşağı", "Amanvermez Avni", "İblis", "Hastalık Hastası", "Koca Sinan", "Tatar Ramazan", "Yaygara 70", "Söz Veriyorum", "Uzun Hikaye", "Hamlet", "3. Richard" Bu yıl, çocuk seyircilerle buluşması için hazırlanılan repertuvarda da, "Keloğlan", "Yaşayan Sayfalar", "Rüya", "Güzel ve Çirkin", "Peri Kızı Müzikali" ve "Uzay Gezginleri" oyunları yer alıyor.
Keloğlan - 06.09.2018
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
"Keloğlan" Ferhat Ergün'ün senaryosuna imza attığı, Süleyman Mert Özdemir'in yönettiği "Keloğlan", ünlü masal kahramanı ve arkadaşlarının doğa ve hayvanları korumak adına verdikleri mücadeleyi beyaz perdeye yansıtacak.
Keloğlan - 08.08.2018
Merakla Beklenen "Keloğlan" Filminin Afişi Yayımlandı!
Türk masalının en ünlü kahramanlarından biri olup, saçsız başı, pratik zekâsı ve iyi ahlaklılığı ile tanınan "Keloğlan"ın afişi yayımlandı!
Keloğlan - 09.07.2018
Yönetmen Müfit Can Saçıntı: "Bu Coğrafyanın Mizahında Hep Bir Mesaj Var"
Yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı, "Bu toprakların, Anadolu'muzun, Asya'nın, Orta Doğu'nun ve Doğu'nun mizahı zaten içi dolu bir mizah. Yani hep bir meselesi, bir mesajı var. 'Ye kürküm ye.' ya da 'Parayı veren düdüğü çalar.' diyen Nasreddin Hoca'nın mizahı boş bir mizah değil. Bizim masallarımızdan mesela Keloğlan masalının bile bir sosyolojik yapısı, sosyal bir meselesi vardır.
Keloğlan - 27.05.2018
7 Cüceler'in Neşeli'si vefat etti!
Keloğlan: Aydın Babaoğlu Bilgin: Nuri Turgut Öfkeli: Mehmet Açık Neşeli: Tayyar Yıldız Uykucu: Ali Abbas Bayar Utangaç: Harun Atalay Aksırık: Ayhan Babaoğlu Filmin müzik direktörlüğünü ise, Türk sanat müziğinin unutulmaz bestecilerinden Yıldırım Gürses yapmıştı.
Keloğlan - 17.05.2018
Esenler'de Çocukların 'İlk Oruç' Heyecanı
Esenler Belediyesi, 2018 yılı Ramazan ayının ilk gününde ilçedeki ilk kez oruç tutan bin 500 çocuğu, iftar yemeğinde buluşturdu. Ramazan'ın bereketini ve paylaşmanın mutluluğunu birlikte paylaşan Esenlerli çocukların ilk iftar heyecanına Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak oldu. 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda düzenlenen etkinlikte iftar öncesinde çocuklar, Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gölge oyunları, animasyon, jonglör ve illüzyon gösterileri ile keyifli vakit geçirdi.
Keloğlan - 16.05.2018
Görüntülü )esenlerli Çocukların İlk Oruç, İlk İftar Heyecanı
Esenler Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününü yine çocuklara ayırdı. Anneleriyle birlikte 15 Temmuz Şehitler Parkı'na gelen bin 500 çocuk, hayatlarında ilk kez oruç tutmanın ve Ramazan'ın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Çocukların ilk iftar heyecanına Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak oldu. Çocuklar, iftar öncesinde ve sonrasında Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gölge oyunları, animasyon, jonglör ve illüzyon gösterileri ile keyifli vakit geçirdi.
Keloğlan - 16.05.2018
Esenlerli Çocukların İlk Oruç, İlk İftar Heyecanı
Esenler Belediyesi, Ramazan ayının ilk gününü yine çocuklara ayırdı. Anneleriyle birlikte 15 Temmuz Şehitler Parkı'na gelen bin 500 çocuk, hayatlarında ilk kez oruç tutmanın ve Ramazan'ın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. Çocukların ilk iftar heyecanına Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ortak oldu.  Çocuklar, iftar öncesinde ve sonrasında Nasreddin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gölge oyunları, animasyon, jonglör ve illüzyon gösterileri ile keyifli vakit geçirdi.
Keloğlan - 08.05.2018
Patlamış Balon, Muffin Kalıbından Elbise Defilesi
Atıklarla yapılan kostümlerin yanı sıra Nasreddin Hoca, Keloğlan gibi karakterlerin kostümleri de öğrenciler tarafından "Kostüm ve aksesuar hazırlama" dersi kapsamında yeniden tasarlandı.
Keloğlan - 03.05.2018
Masallar Gerçek Olsa" Kitapçılardaki Yerini Aldı
Ünal, hikayeden şöyle bahsetti: "Hikaye, Mustafa'nın 5 yaşında ki lösemi hastası oğlu Eymen'e mutlu olması için söylediği bir yalan ile başlıyor ve Eymen o günden sonra babasının ona anlattığı masalların gerçek olduğunu zannediyor. Mustafa ise çocuğunun bu mutluluğunun bozulmaması için yalanına devam ediyor ve Eymen'in gerçeği öğrenmemesi için elinden geleni yapıyor. Durumu öğrenen kasabalı ise Mustafa'ya yalanının ortaya çıkmaması için sürekli yardım ediyorlar. Ancak bir gün Eymen, Keloğlan ile tanışmak isteyince işler Mustafa ve kasabalı için, içinden çıkılması zor bir hal alıyor.
Keloğlan - 27.04.2018
Bismil'de Parka Çizgi Film Karakterlerinin Maketleri Yerleştirildi
Bismil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce parka, Keloğlan, Şirinler, Pamuk Prenses, Daltonlar, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kırk Haremiler gibi kahramanların maketlerini yerleştirdi.
Keloğlan - 22.04.2018
Masal Kahramanları Bu Parkta Çocuklarla Buluşuyor
Henüz açılışı gerçekleştirilmeden çocukların ilgisini çeken parkın "Masal Park" bölümünde Yeniçeri askeri, Hacivat ve Karagöz, Keloğlan, Nasrettin Hoca gibi Türk kahramanların yanı sıra Şirinler, Sünger Bob, Miki Fare ve Temel Reis gibi birçok çizgi film karakteri yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Keloğlan Haberleri | Keloğlan Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Keloğlan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Keloğlan kimdir, hayatı ve biyografisi. Kitap ve Oyuncak Kütüphanesine Yoğun İlgi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.5.2021 12:31:15. #1.15#

title