Kelkitliler Vali Okutan'ı Unutmadı

Kelkitliler Vali Okutan'ı Unutmadı

Gümüşhane'nin Kelkit İlçesinden Yaklaşık 100 Kişi, Kelkit Eski Kaymakamı Şimdi İse Trabzon Valisi Olan Nuri Okutan'ı Ziyaret Ederek Yeni Görevinde Başarılar Diledi.

Kelkitliler Vali Okutan'ı Unutmadı

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinden yaklaşık 100 kişi, Kelkit eski Kaymakamı şimdi ise Trabzon Valisi olan Nuri Okutan'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Bir süre önce Trabzon Valisi olarak atanan Nuri Okutan'a tebrik ziyaretleri sürerken, Okutan'ı bugün 1993-1996 yılları arasında kaymakam olarak görev yaptığı Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi'nden kalabalık bir heyet ziyaret etti. Aralarında Kelkit Kaymakamı Erol Rüstemoğlu ve Belediye Başkanı Muammer Duran'ın da bulunduğu yaklaşık 100 kişiyi 'Hemşehrilerim' diyerek büyük bir sevinçle karşılayan Vali Okutan, ziyaretçilerini sayıca fazla olmaları nedeniyle Valilik Toplantı Salonu'nda ağırladı. Kelkit'te 1993-1996 yılları arasında kaymakamlık yaptığını ve bunun son kaymakamlık görevi olduğunu belirten Vali Okutan, bu görevi sırasında 'Yılın Kaymakamı' seçildiğini ve daha sonra vali olarak atanmasında da Kelkit'teki bu başarılarının büyük önemi olduğunun altını çizdi.

İlçe halkı tarafından unutulmamasının ve yıllar sonra hatırlanmasının kendisini çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Okutan, yeni görev yeri olan Trabzon'da da başarılı olarak ve şehirden güzel izlenimler bırakarak ayrılmak istediğini kaydetti. Kelkitliler Vali Okutan'a dokuma bir kilim hediye ederken, Okutan da ziyaretçileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

(EK-MU-OK-Y)

Kaynak: İHA