Keles Haberleri

Keles haber, Keles son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Keles - 11.10.2020
Buğdayın atası artık Bursa'da üretiliyor
Bursa'da kırsal kalkınmanın sağlanması hedefiyle yüksek verimli hayvan ırklarının temini, kaliteli fide, fidan ve tohumluk dağıtımı, ekipman destekleri başta olmak üzere her alanda çiftçilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi sayesinde Türkiye'de ağırlıklı olarak Kastamonu'da üretilen ve buğdayın atası olarak bilinen Siyez buğdayı da Bursa'da üretilen ürünler arasında yerini aldı. Ahududu, yaban mersini, siyah incir gibi katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesinden, dünya pazarlarında tanıtılmasına kadar her alanda önemli hamlalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı aracıyla Siyez buğdayının da Bursa'da üretilebilmesi için çiftçilere tohum dağıtmıştı. Karacabey, Büyükorhan, Keles, Kestel, Orhaneli, Nilüfer, Harmancık, Yenişehir ve Mudanya ilçelerinde ekimi yapılan ve çiftçilerin dönüm başına 250 kilogram ürün ettiği 34 tona yakın buğday, kilosu 2,5 liradan BESAŞ tarafından satın alındı.
Keles - 06.10.2020
Aylardır 24 saat Uludağ'ı gözlüyor
Keles Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 2 tane gözetleme kulesinden biri olan Delice kulesinde görevli Hasan Kızıl, aylardır burada 24 saat nöbet tutarak, ormanlarda çıkabilecek muhtemel yangınları gözetliyor.
Keles - 02.10.2020
1 Ekim 2020 Haberleri
1 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Keles - 23.09.2020
Bursa'da 8 bin 170 dekar arazinin sulanması sağlayacak gölette testler başladı
Bursa'nın Keles ilçesinde, 8 bin 170 dekarlık arazinin modern borulu sistemle sulanmasını sağlayacak göletin sulama şebekesi ve sanat yapıları imalatları tamamlandı.
Keles - 15.09.2020
Bursa'da heyelan, otomobilinin üzerine kaya parçaları düşen bekçi, öldü
Orhaneli Yolu, kırsal Doğancı Mahallesi yakınlarında, sabah saatlerinde heyelan meydana geldi. İstinat duvarı örme çalışmalarının devam ettiği bölgede, kaya ve ağaç parçaları yola savruldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda jandarma, AFAD, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Heyelan sebebiyle Bursa-Orhaneli ve Bursa-Keles yolu trafiğe kapandı.
Keles - 13.09.2020
Son Dakika: AK Parti'nin Bursa'daki 5 ilçe kongresi daha tamamlandı
AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, bu hafta Keles, Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan ve Nilüfer ilçelerinde kongreler tamamlandı.
Keles - 13.09.2020
AK Parti 5 kongresini daha tamamladı
AK Parti Bursa 5 ilçe kongresini bugün itibariyle tamamladı. 11 Eylül Cuma günü Keles ve Harmancık, 12 Eylül Cumartesi Harmancık ve Büyükorhan 13 Eylül Pazar Nilüfer İlçesinin kongreleri gerçekleşti.
Keles - 13.09.2020
Merkezden kırsala hizmet yağmuru
Mahalle statüsüne geçen köylerdeki hayat kalitesi, Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı hizmetler ile en üst seviyeye çıkıyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinin yanı sıra ova ve dağ kesimindeki mahallelerin ihtiyacını da karşılamak için çalışıyor. Köyden mahalleye dönüşen Büyükdeliller Mahallesi de Osmangazi Belediyesi'nin hizmetleriyle kalkındı. Tarihi mahalleye 3 adet köy fırını, abdestlik ve bay-bayan tuvalet kazandıran Osmangazi Belediyesi, köy yollarını da tamamen yeniledi. Belediye ekipleri, son olarak Büyükdeliller'e bağlı Keles Caddesi, 12.
Keles - 13.09.2020
Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları 2019 Ödülleri açıklandı
Yaşamı boyunca bilimsel düşünce ve araştırma kültürünü önemseyip yaygınlaştırmaya çalışan ve Bursa'nın kent kültürüne önemli değerler kazandıran merhum gazeteci-yazar Yılmaz Akkılıç anısına düzenlenen Bursa Araştırmaları 2019 yılı Ödülleri açıklandı. Araştırma kültürünü yaygınlaştırmak ve Bursa kent kültürüne dair yapılan çalışmaları gün ışığına çıkarmak amacıyla düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü'ne doktora, yüksek lisans ve akademi dışı alanlarda olmak üzere toplam 56 yapıt aday oldu. Prof. Dr. Saime Yüceer, Prof. Dr. Feza Karaer, Prof. Dr. Tülin Vural Aslan, Doçent Doktor Alpaslan Türkkan, Şafak Pala, Yener Akkılıç ve Hacı Tonak'tan oluşan Seçici Kurul'un yaptığı değerlendirme sonucu ödüle değer bulunan eserler açıklandı. Buna göre Doktora dalında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi teziyle Hüseyin Gürsel Bilmiş'in yapıtı "Tanzimat'tan Cumhuriyet'e Bursa'da Mimarlık Ortamı"; yüksek lisans dalında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi teziyle Fadime Yıldız'ın yapıtı "Bursa Keles İlçesi Gelemiç Kırsal Yerleşmesi Geleneksel Mimari Dokusunun İncelenmesi", Uğur Ozan Özen'in "Bursa'da Kitapçılar 100 Yıl" başlıklı çalışması akademi dışı alanda ödüle değer bulundu.
Keles - 11.09.2020
Aracını çalan genci öldüren iş adamının davasına devam edildi
TUTUKSUZ SANIK SES VE GÖRÜNTÜLÜ SİSTEM İLE BAĞLANDI Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına, tutuklu sanık Ömer Er (34) katılamadı. Maktulün yakınları, Bursa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü vekili ile taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Tutuksuz sanık Halil İbrahim Er de duruşmaya Keles Adliyesinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.
Keles - 01.09.2020
Son dakika haberi: Osmanlı'nın savaşlara hazırlandığı Kocayayla'daki otağlar izole tatilin adresi oldu
Son dakika habere göre Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles'in sınırları içindeki Osmanlı'nın savaşa hazırlandığı Kocayayla'ya yaklaşık 3 yıl önce Kırgızistan'dan getirilen otağlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde özellikle "izole tatil" arayanların tercihi oldu.
Keles - 27.08.2020
2020-2021 sezonu hakem ve gözlemci klasmanları belirlendi
Bu sezon görev alacak üst klasman hakem listesi şöyle: Caner Ak, Zorbay Ku¨c¸u¨k, Alı· Palabıyık, Burak Pakkan, Erkan O¨zdamar, Kadı·r Sagˆlam, Serkan Tokat, Yas¸ar Kemal Ugˆurlu, Burak S¸eker, Murat Erdogˆan, Mustafa O¨gˆretmenogˆlu, Sarper Barıs¸ Saka, Bahattı·n S¸ı·ms¸ek, Arda Kardes¸ler, Cı·han Aydın, Alı· S¸ansalan, U¨mı·t O¨ztu¨rk, O¨zgu¨r Yankaya, Suat Arslanbogˆa, Turgut Doman, Abdullah Bugˆra Tas¸kınsoy, Cu¨neyt C¸akır, C¸agˆdas¸ Altay, Emre Malok, Fırat Aydınus, Hu¨seyı·n Go¨c¸ek, Mert Gu¨zenge, Mete Kalkavan, Mustafa Ku¨rs¸ad Fı·lı·z, Onur O¨zu¨toprak, Tugay Kaan Numanogˆlu, Volkan Bayarslan, Alper Ulusoy, Dı·renc¸ Tonusluogˆlu, Emre Kargın, Hakan Ceylan, Halı·l Umut Meler, Halı·s O¨zkahya, Kutluhan Bı·lgı·c¸, Yı·gˆı·t Arslan, Abdulkadı·r Bı·tı·gen, Alper C¸etı·n, Koray Genc¸erler, Atı·lla Karaogˆlan, Bu¨lent Bı·rı·ncı·ogˆlu, Ramazan Keles¸, Yası·n Kol.
Keles - 03.08.2020
Elektrik kontağından çıkan yangın üç evi kül etti
Elektrik kontağından çıkan yangın üç evi kül etti -Keles'te korkutan yangın Elektrik kontağından çıkan yangın üç evi küle çevirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Keles Haber, Keles Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Keles haber sayfamızda Keles haberleri okuyabilir, Keles son dakika haberleri ve güncel Keles gelişmelerini görebilirsiniz. 96 saat sonra ormanda baygın bulundu...İlk isteği su oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 04:49:39. #1.15#

title