Kefen Haberleri

Kefen haber, Kefen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kefen - 07.03.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti sürüyor
Evladını terör örgütünden kaçmasını isteyen Levent, "Fadimem, sana kefen değil, gelinlik giydirmek istiyorum.
Kefen - 06.03.2020
Bingöl ve Mardin'den İdlib'deki Mehmetçiğe destek
Tan, "Ordumuzun, Mehmetçiğin, devletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız. Bingöllüler olarak kefenimizi giyip, İdlib'e giderek Mehmetçiğe destek, vatan uğruna da şehit olmaya hazırız.
Kefen - 05.03.2020
TBMM Genel Kurulu
İdlib'de Türkiye Cumhuriyeti ordusunun savaştığını hatırlatan Akar, "Orada Okçular Vakfının kefen giyen gençleri savaşmıyor.
Kefen - 03.03.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu, "Para babasının, fakir fukaranın, siyasinin, bakanların, öbürünün, garip gurebanın çocukları ayrı... Ben buna isyan ediyorum, doğru bulmuyorum. Erdoğan, gidiyordu bazı yerlere, 'öl de ölelim' diye slogan atıyorlardı, hepsini gönder oraya. Ama yapmıyorsun. Seni kefenle karşılayanlar vardı, niye oraya göndermiyorsun?" dedi.
Kefen - 03.03.2020
Bahar Kalkanı Harekatı CİMER'e gönüllü askerlik mesajlarını artırdı
Devletim beni böyle zor günler için yetiştirdi, komando kursu gördüm, iç güvenlik harekat kursu gördüm, defalarca komando yetiştirdim. Yetiştirdiğim askerlerle terörle mücadelede görev yaptım. Şimdi de emriniz olursa Bahar Kalkanı Harekatı'nda gönüllü olarak elimden geldiğince devletime ve milletime hizmet etmek istiyorum. Kahraman Mehmetçiklerimiz orada şehit olurken evde oturmak gücüme gidiyor, kanıma dokunuyor. Emirlerinizi bekliyor, böyle zor zamanlarda Cumhurbaşkanımız olmanızdan dolayı Allah'a şükrediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun." Altun'un paylaştığı mesajlar arasında şunlar da bulunuyor: "Başlatmış olduğumuz Bahar Kalkanı Operasyonu'na gönüllü olarak katılmak istiyorum. Devletimin dünyanın hangi yerinde askere ihtiyacı olursa oraya gönüllü yazılmak istiyorum. Kanunen uygunsa eğer Suriye milli ordusu saflarına katılıp Mehmetlerimizin mühimmatını taşır, erzak taşır, kamuflajlarını yıkar, botlarını temizlerim. Ülkem için canımı vermeye askerlerimizin hizmetçisi olmaya hazırım." "Sınır ötesi operasyonda gönüllü yer almak istiyorum. Şehadeti çok görmeyin Allah aşkına. Devletim emretsin diye gözüm yaşla bekliyorum." "Gönüllü olarak orduya katılmak istiyorum. Rabb'im askerimize güç kuvvet versin. Kimsem yok, devlet büyütüp yetiştirdi. Devlete borcumu ödemek istiyorum. Ne mutlu Türk'üm diyene." "Cumhurbaşkanımdan tek isteğim, biz bayanların da gönüllü askere gidebilmesi için bir yasa çıkarması. Vatanımız bu elim günlerdeyken evimizde rahat bir şekilde oturup, yemek yiyip uyumak bile şu an bize zulüm geliyor. Elimiz silah tutmasa bile en azından askerlerimizin yemeklerini yapar, çoraplarını yıkarız. Bu canı gönünden isteğimin dikkate alınmasını rica ediyorum. Hiç değilse başımı yastığa rahat koyabilme adına." "Gönüllü olarak Suriye'nin sınır bölgesinde askerlik yapmak istiyorum. Kefenimizi giydik bekliyoruz.
Kefen - 03.03.2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfından 'Bahar Kalkanı Harekatı'na destek
Bugünlerin birlik ve bir olma günü olduğunun vurgulandığı açıklamada, şu ifadeler kaydedildi: "Gün, milletimiz için Allah'ın ipine sarılma, belayı, musibeti ve hıyaneti başta baş komutanımız olmak üzere ona her türlü desteği vererek dosta düşmana karşı 'yek vücut' olma günüdür. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in de dediği gibi 'savaş gerekmedikçe cinayettir'. Ancak, Suriye sınır ve derinliklerin de koparılan fırtınanın, akan her damla kanın asıl ve nihai hedefinin Türkiye Cumhuriyeti ve onun bağımsızlık-özgürlük ve her türlü toprak ve enerji kaynakları olduğu gün gibi ortada, gün gibi aşikardır. O nedenledir Bahar Kalkanı harekatının yapılması, o nedenledir kaçınılmaz olan özgürlük mücadelesinin tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi top yekun, ön bahçemiz saydığımız Suriye toprakların da verilmesi. Türkmen Alevi Bektaşi vakfı olarak biliyoruz ki, emperyalizme karşı verilen hiçbir mücadele meşakkatsiz olmaz. Kavgasız, kansız, ruhsuz olmaz. Biliyoruz ki, bugüne kadar milletin sırtından, kanından, canından geçinenler, kolayca bu alışkanlıklarından vaz geçmez. ve biliyoruz ki, Gücü eline geçiren şer odakları, milletin iliğini-kemiğini kurutmadan kendiliğinden çekip gitmez. Ağacı bahane edip 'gezi' provokasyonu, Türkün dünyaya açılış destanı 'Ergenekon' ismi ile kurdukları tuzaklarla ülkemizi esir alamayanlar, 'Suriye'de ne işimiz var' diyerek birliğimize-dirliğimize-huzurumuza ve cumhuriyetimize göz dikmişlerdir şimdi de. Bu uğurda aziz ve yüce milletimizin her bir ferdi, şehadet şerbetini içmekte bir an bile tereddüt etmeyecek, başta başkomutanımız olduğu halde onun emek ve gayretlerini sekteye uğratacak her türlü eylem ve provokasyonun karşısın da olacaktır. Erinden-generaline, kocasından-bebesine asker doğan, asker ölecek necip milletim, bembeyaz kefenini al kanı ile bayrağımızın rengine boyamaktan bir an bile tereddüt etmeyecektir.
Kefen - 02.03.2020
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir'den Bahar Kalkanı Harekatı'na destek Açıklaması
"Aziz şehitlerimiz hiçbir zaman yalnız kalmayacaklardır o tepede" Özdemir, emperyalizme karşı verilen hiçbir mücadelenin meşakkatsiz olmadığını ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Biliyoruz ki bugüne kadar milletin sırtından, kanından, canından geçinenler, kolayca bu alışkanlıklarından vazgeçmez. Biliyoruz ki gücü eline geçiren şer odakları, milletin iliğini kemiğini kurutmadan kendiliğinden çekip gitmez. Ağacı bahane edip Gezi provokasyonu, Türk'ün dünyaya açılış destanı Ergenekon ismi ile kurdukları tuzaklarla ülkemizi esir alamayanlar, 'Suriye'de ne işimiz var.' diyerek birliğimize dirliğimize huzurumuza ve cumhuriyetimize göz dikmişlerdir şimdi de. Bu uğurda aziz ve yüce milletimizin her bir ferdi, şehadet şerbetini içmekte bir an bile tereddüt etmeyecek, başta başkomutanımız olduğu halde onun emek ve gayretlerini sekteye uğratacak her türlü eylem ve provokasyonun karşısında olacaktır. Erinden generaline, kocasından bebesine asker doğan, asker ölecek necip milletim, bembeyaz kefenini al kanı ile bayrağımızın rengine boyamaktan bir an bile tereddüt etmeyecektir.
Kefen - 02.03.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti sürüyor
Beş yıldır görmediği oğlunu çok özlediğini ifade eden Üçdağ, "Oğlum o hainlerin elinden bir fırsatını bulup kaç, gel. Beş yıldır senden haber alamıyorum. Sana damatlık giydirmek istiyorum, kefen değil.
Kefen - 02.03.2020
Bahar Kalkanı Harekatı için Denizli'de dua edildi
Delikliçınar Yeni Cami'ye gelen vatandaşlar Fetih suresinin okunmasının ardından sabah namazı kılındı. Programa katılanlardan 65 yaşındaki Orhan Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, harekata katılan askerlerin zaferle dönmesi için dua ettiklerini belirterek, "Her bu millet için kefenimizle şehit olmaya hazırız.
Kefen - 01.03.2020
Maçın ardından
Taraftarların Türk bayraklarıyla stada gelerek birlik ve beraberliği dünyaya gösterdiğini anlatan Uygun, şöyle konuştu: "Futbol adına baktığımızda kazanmamız gereken bir maçtı. Bizim için uzun zamandır içeride galip gelememek ve iyi oynayamamanın verdiği bir psikolojik problem vardı ama bugün itibarıyla 24 şut atmışız, 33 gol girişimi için orta yapmışız ve iki topumuz direkten döndü. İki yarıda da istekli, arzulu ve futbol adına güzel şeyler yapan bir Denizlispor vardı. Eksikliklerimiz ve daha çok çalışmaya ihtiyacımız var. Çalışacağız ve Denizlispor camiasının ve o formanın hak ettiği futbolu sahada sergilemeye devam edeceğiz. İnşallah bu şekilde devam etmek için var gücümüzle çalışmalara devam edeceğiz." Mustafa Yumlu: "Bu şanlı bayrak için her şey yapmaya değer" Yukatel Denizlispor'un ilk golünü atan Mustafa Yumlu, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, İdlib'de şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir sözünü hatırlatan Mustafa Yumlu, şöyle konuştu: "Biz millet olarak savaşı sevmiyoruz ama söz konusu vatansa dünyanın şah damarını keseriz. Biz böyle bir ümmet ve milletiz. Biz böyle ülkemize milletimize sahip çıkıyoruz. Evet ben belki bedelli askerlik yaptım ama şu an yemin ediyorum abdestliyim. Şu an oraya İdlib'e Mehmetçik kardeşlerimizin yanına gitmek için can atıyorum. Konuşurken bile boğazlarım düğümleniyor. Eve belki acemiyim. Bizi orada gitmek istesek bile savaşa ya da operasyona göndermeyecekler. Ama en azından kardeşlerimizin erzaklarını, mühimmatlarını, çantalarını ve gerekirse o çamur olmuş ayakkabı ve botlarını temizlerim. Çünkü bu ülke bu devlet bu millet ve bu şanlı bayrak için her şey yapmaya değer. Ben kefenimle hazırım oraya gitmek için.
Kefen - 26.02.2020
Beşir Derneği İdlib'e üç tır insani yardım malzemesi gönderdi
Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla yardım toplamada seferberlik ilan ettiklerini anlatan Duman, "İlçemizde her kesimden vatandaşımız yardımlarını eksik etmedi. Biz Türk milleti olarak, sadece kendimiz için yaşamıyoruz, mazlumun olduğu her yere el uzatıyoruz. Bu yardımların içerisinde çocuklarımızın harçlıklarından, teyzelerimizin kefen parasına hepsinin olduğunu biliyorum.
Kefen - 25.02.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup toplantısında konuştu: (3)
-"Bize sosyal medya yolcusu değil davanın hancısı lazım" Bahçeli, şunları kaydetti: "Bizim Viyana Büyükelçiliğine atanan şahısla ilgili ortak hiçbir noktamız yoktur. Geldiği yer bellidir, hüviyeti bellidir, mazisi bellidir. Sorumluluk elbette hükümetindir. Bu atamayı maske yaparak Cumhur İttifakı'na husumet kusanlar, bilip bilmeden, partimizin resmi görüşü teşekkül etmeden akıntıya kapılanlar yanlış yapmışlar, ters köşeye yatmışlardır. Üzülerek ifade etmeliyim ki bu tuzağa bazı milletvekillerimizin ve parti yöneticilerimizin düşmesi de hazin ve ibretlik bir vakıadır. Biz şehidi de biliriz, katili de biliriz. Söyleyeceğimiz sözü de biliriz, atacağımız taşı da biz seçeriz. İplisinin ipsizinin, arlısının arzısının, MHP'ye kefen biçenin, döneğinin devşirilmişinin, ülkücüye kem gözle bakanın, çakalının çukalının, çıkarcının yardakçının, mikser gibi karıştırıcıların yalan, iftira ve aldatmalarına itibar etmek bizim kitabımızda yazmaz, yazamaz, yazmayacaktır.
Kefen - 25.02.2020
Belediyeden cenaze hizmeti
Pazarlar Belediyesi, vatandaşların en acılı gününde yanında oluyor. Bu proje ile vatandaşlara defin hizmeti veriyor. Cenaze yıkama hariç kefenleme işlemleri, mezar yeri kazım, mezarda kullanılan malzemeler ve cenaze nakil işlemlerinin tamamı ücretsiz olarak hizmet veriliyor.
Kefen - 18.02.2020
Kılıçdaroğlu: Gezi eylemini aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor
'BU MUDUR BAŞARI?' Kılıçdaroğlu, 13 madde sıralayarak, Türkiye'nin gerçeği ile iktidarın gerçeğinin farklı olduğunu anlatırken, hükümetin Suriye politikasını da eleştirdi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Öteden beri söyledik 'yanlış yapıyorsunuz' diye. Defalarca 'sizin Ortadoğu bataklığında ne işiniz var?' dedik. Her seferinde bizi eleştirdiler. Her seferinde vatan-millet edebiyatı yaptılar. Suriye bataklığının bize maliyeti bir hayli ağır oldu. Bölgede vekalet savaşları yapılıyor. Egemen güçlerin taşeronluğuna soyunuyorlar. Orduyu da kullanıyorlar. Ölen bizim askerimiz. Sen gidiyordun mitinglere, senin yandaşların seni karşılıyorlardı, kefen bezi giymiş yandaşların.
Kefen - 18.02.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kemal Kılıçdaroğlu, Bahattin Karakoç'un "Şu şaşkın dünyada yer gök alçaldı/Bir yağma başladı çalanlar çaldı/Kefenmiş, rütbeymiş, makammış derken/Ne ehliyet kaldı, ne mezar kaldı.
Kefen - 17.02.2020
Kastamonu'dan kısa kısa
Çatalzeytin Belediyesinin hizmetleri Çatalzeytin Belediyesi, ilçede cenaze ve defin işlemlerinde yeni bir dönem başlattı. Cenaze yakınlarının ve taziyelerini iletmek isteyen vatandaşların bekleme yeri olarak kullanabilecekleri taziye yerini hizmete açan belediye, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, mezar yeri açılması gibi gereken tüm hizmetler de ücretsiz bir şekilde verecek.
Kefen - 16.02.2020
Kılıçdaroğlu, CHP Ankara 37. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Türkiye'nin şimdi de Hindistan ile kavga etmeye başladığını kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti: "Dili durmuyor beyefendinin. Dilini tut kardeşim, otur bir düşün. Devasa bir Dışişleri Bakanlığını devre dışı bıraktılar. Dışişleri Bakanlığı yok bu işin içinde, saray sosyetesi var. Bir grup oturuyorlar, 'Şöyle yapalım, böyle yapalım.' Bir Allah'ın kulu da çıkıp 'Beyefendi, siz bunu diyorsunuz ama şu sakıncaları var' diyemiyor, söyleyemiyor. Söylese sarayın dışına atılacak. O da saraydan nemalanıyor, söylediği zaman 'Beyefendi çok haklısınız, nereden buldunuz bu düşünceyi? Derhal gidelim, bak 24 saatte Emevi Camisi'nde namaz kılabiliriz.' Haydi hücum... Ne oldu Suriye meselesi? 24 saatte Emevi Camisi'ne gideceklerdi, 3 milyon 600 bin Suriyeli Türkiye'ye geldi. 24 saatte Emevi Camisi'ne gideceklerdi, Süleyman Şah Türbesi'ni kaçırmak zorunda kaldılar. Türbeyi kaçırırken de kendilerini kahraman ilan ettiler. Hainden kahraman olur mu? Niye hain diyorum onu da söyleyeyim, kendi toprağını, bayrağını terk eden adama hain denir. Orada taşı ve toprağı ne olursa olsun kanımın son damlamasına kadar mücadele ederim, toprağımı terk etmem. Sen kaçıyorsun. Süleyman Şah Türbesi benim topraklarım, benim bayrağım dalgalanıyor orada. Onu kaçırdılar, sonra bunu kahramanlık diye millete satmaya başladılar." "Gazetecilik de öldü" "Emevi Camisi'ne kim gitti? Biz gidecektik, Putin gitti." diyen Kılıçdaroğlu, 3 milyon 600 bin Suriyeliye Türkiye'nin 40 milyar dolar para harcadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Şimdi İdlib'de sıkıştılar, sağa dönüyorlar olmuyor, sola dönüyorlar olmuyor. Kahramanlık yeri, 'Asacağız, keseceğiz, vuracağız...' Arkadaş, sen dilini tutamıyor musun? Yine gelirken uçakta bir sürü havuz medyasının gazetecileri var, soru soruyorlar 'Kılıçdaroğlu böyle dedi, ama şöyle olması lazım değil mi?' Yani hem soru var, hem cevap var içinde. Çünkü olur ya farklı bir soru sorarsa, Erdoğan 'Nasıl bu soruyu bana soruyorsun?' diyecek. Hiç kimse şunu sormuyor, 'Efendim, Kılıçdaroğlu diyor ki 10 binlerce kişi çöp konteynırlarından, pazar artıklarından geçiniyor. Bu doğru mudur? Ne diyorsunuz buna?' Bunu soran yok. 'Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesini kendi topraklarından kaçıranlara hain denir diyor, siz ne diyorsunuz buna?' Bunu da kimse soramıyor. 'Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün siyasi ayağı sensin, çünkü toplu halde Yargıtay'a, Danıştay'a hakim tayin etmek için kanun tasarısını sen gönderdin diyor. Ne diyorsunuz?' demiyorlar. Ne diyorlar? 'Kılıçdaroğlu diyor ki hava bulutlu... Tamam hava bulutlu ama Kılıçdaroğlu güneşi görmüyor.' Buna benzer uyduruk sorular. Gazetecilik de öldü." Türkiye'nin Suriye politikasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Suriye politikasından bu yana 122 şehit verdik. Soru şu, 122 şehidi niçin verdik? Kendisine söyledim, seni kefenle karşılayanlar, 'Senin uğrunda ölürüz' diyenler vardı.
Kefen - 14.02.2020
Bağdat'ta Şii lider Sadr yanlısı kadınlardan gösteri
Temsili kefen giyen kadınlar, sık sık "Amerika'ya hayır" sloganları attı ve liderleri Sadr'a bağlılıklarını ifade etti.
Kefen - 13.02.2020
Aynı yastıkta 80 yıldır "ilk günkü aşkla" süren mutluluk
Baş, eşine destek olmak için çocuklarıyla tarlalara çalışmaya gittiğini belirterek, şöyle devam etti: "Tarlada, tapanda, odunda, kırda çalışarak vaktimizi geçirirdik. Eşim de çevre köylere tıraşa giderdi. Birlikte düğüne, bayrama, çarşıya, gezmelere giderdik. Sabırla bugünlere geldik, Allah daha kötü günler göstermesin. Eskiler, 'Bu eve gelin geldin ancak kefenle çıkarsın.
Kefen - 11.02.2020
AK Parti'li Aydın'dan Kılıçdaroğlu'na 'siyasi ayak' yanıtı
'BİRİLERİNİ SUÇLAMAK HADSİZLİKTİR' Ahmet Aydın, Kılıçdaroğlu'nun sorularına karşı sorularla yanıt vererek, şunları söyledi: "FETÖ'nün terör örgütü olarak görüldüğü, kabul edildiği ve bu ülke üzerinde hain emelleri net olarak açığa çıktığı dönemden bu döneme baktığımızda; kim FETÖ ile söylem birliği yapıyor, adeta FETÖ'nün değirmenine kim su taşıyor, bu çok net ortada. Ben buna bakarım. 15 Temmuz'da FETÖ'nün böyle yol verdiği bir kişi mi FETÖ'nün siyasi ayağı olur, yoksa FETÖ'nün öldürmeğe gittiği kişi mi FETÖ'nün siyasi ayağı olur? FETÖ'nün 'kontrollü darbe' söyleminden hareket edilerek bu söylemi paylaşan kişi mi FETÖ'cü olur, FETÖ'ye karşı kefenini giyip mücadele eden kişi mi FETÖ'cü olur? FETÖ'nün öldürmeye gittiği kişi mi, yoksa FETÖ'nün darbe sonrası getirmek istediği, eğer gerçekleşseydi, kişi ya da kişiler mi FETÖ'nün siyasi ayağı? Bu çok net ortada.
Kefen - 07.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
-Mehmet Laçin'den detay görüntü Haber: Davut CAN - Kamera: Tekin GÜRBULAK / İZMİR, ============================= 3 kardeş, kerpiç evde çıkan yangında can verdi (3) 3 KARDEŞ YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ Isparta'nın Yalvaç ilçesinde sabah saatlerinde çıkan yangında yaşamını yitiren 3 kardeşin cenazesi, Yalvaç Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından belediye cenaze araçları ile alındı. Cenazeler ilk olarak Salur Mahallesi'nde bulunan yakınlarının evine getirildi. Hastanede tedavisi devam eden anne Cemile Altınbaş da ambulansla eve getirilerek çocuklarına veda etti. "Yavrularım sizi kefenlere mi saracaktım" diye feryat eden Altınbaş, daha sonra hastaneye geri götürüldü.
Kefen - 07.02.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
ŞEHİTLER İÇİN TÜRK BAYRAKLI VE KEFENLİ EYLEM Öte yandan oturma eylemi yapan aileler, Suriye'nin İdlib kentinde ve Van'ın Bahçesaray ilçesinde şehit olanlar için Türk bayrağı ve kefenle 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
title