Kefen Haberleri

Kefen haber, Kefen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kefen - 20.06.2020
Bafra Belediye Başkanı Kılıç, yeni gasilhane inşaatını inceledi
Yeni gasilhane bünyesinde bay-bayan gasilhane, morg, bekleme salonu, 2 personel ve memur odası, bay-bayan imam odası, arşiv odası, çay ocağı, kefen ve malzeme deposu ile bay-bayan ve engelli tuvalet yer alacağını anlatan Kılıç, inşaat süresince Çetinkaya Mahallesi'nde bulunan gasilhanenin hizmet vereceğini kaydetti.
Kefen - 19.06.2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İstihdam Kalkanı Paketi'ne yönelik de değerlendirmelerde bulunan Öztrak, şu görüşlerini paylaştı: "18 yıllık iktidarlarında bugüne kadar 20 tane paket açıkladılar. Bunun 15'i istihdam paketi, 5'i ise istikrar ve reform paketi. Sosyete damadın geçen yıl açıkladığı istihdam paketinin sonucu ortada. Damat yerel seçimlerin hemen öncesinde yanına oda başkanlarını da alarak milletin gözünün içine baka baka 2,5 milyon kişiye istihdam sağlama, iş sağlama sözü verdi. Sene sonunda bir de baktık ki bırakın 2,5 milyon kişiye yeni iş sağlamayı işi olan 658 bin yurttaşımız işinden olmuş." İktidarın 21. paketi açıklamaya hazırlandığını anlatan Öztrak, "Bu paketle işçilerimizin alınteri olan kıdem tazminatını paketlemeye ve gasp etmeye hazırlanıyorlar. İşverenlerle, sendikalarla görüşüyorlar ama bir de bakıyorsunuz Türkiye'deki bazı büyük işçi sendikalarını, DİSK gibi oraya çağırmıyorlar. Şunun açıkça altını çizeyim gasbetmek istedikleri kıdem tazminatlarında emekçilerimizin çocuğunun, torununun hakkı var, düğün ve kefen parası var.
Kefen - 17.06.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağının kaldırılmasını öngören kanun teklifi komisyonda
Türkiye'de darbeci geleneğin izlerinin bugün de görüldüğünü vurgulayan Zengin, şöyle devam etti: "Bugün yaptığımız şey, demokrasimizdeki hasarları ortadan kaldırmakla ilgili bir süreçtir. Bugün hukuki gerçeklik adına bir mahkumiyet kararı hala vardır. Sonuçta Menderes ve arkadaşları idama mahkum olmuşlardır. Hukuksal açıdan bu karar varlığını devam ettirmektedir. Bizim yapmak istediğimiz şey, varlığını hukuksal açıdan devam ettiren bu kararın bizatihi kendisini değil, bu kararı veren mahkemeyi kuran geçici kanunu ortadan kaldırmaktır. Adnan Menderes'in, kefeni üzerinde, idam yaftası boğazında o fotoğrafı Türkiye'de siyasetçiler için böyle olabilirsiniz demenin bir yolu olmuştur.
Kefen - 16.06.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu (1) Açıklaması
Kılıçdaroğlu, AK Parti'ye en çok oy çıkan yerlerin deprem riskinin en yüksek olduğu yerler olduğuna dikkati çekerek "Ellerini kollarını bile doğru düzgün oynatmış değiller. Önlem almış değiller. Bir rant kavgasıdır gidiyor. Doğarken eşit doğduk, ölürken de eşit öleceğiz. Bir kefen dışında ne götüreceksiniz? Bu rant, para hırsı nedir? Vatandaş can derdinde.
Kefen - 12.06.2020
Batman'da taziye evlerine yeni düzenleme
Türkiye'nin her yerinde taziye evi kültürü bulunmadığını ancak Batman'da ise gelenek olduğunu anlatan Şahin, şunları kaydetti: "Bazılarında mimari uyum ve mimari düzen olmadığını görüyoruz. Bazıları iyi durumda, bazıları öyle değil. Ayrıca buralarda verilen hizmetlerde de tek düzelik yok. Bazılarında durum iyi, bazılarında iyi hizmet verilemiyor. Vatandaşın en kırılgan olduğu zaman, cenazesi var üzgün. Üzgün haliyle bazı hizmetleri para ile karşılıyor. Bunu el birliği ile konuşalım." Şahin, belediye olarak araç tahsisi, mezar kazımı, kefen, yıkama, defin gibi tüm işlemleri ücretsiz yapacaklarını bildirdi.
Kefen - 02.06.2020
Sakarya'da mezarlık bakım, onarım ve satış işlemleri devam ediyor
Ayrıca cenaze nakil (il içi ve il dışı) iş ve işlemlerin tamamı, cenazenin gasil hizmetleri, cenaze anında kullanılan kefen, ceset torbası ve mezar tahtası, defin anında mezar yeri, mezarlık bakım, onarım, planlama işleri, taziye anında çadır, tabure hizmetleri ücretsiz sunuluyor.
Kefen - 30.05.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gündemi değerlendirdi: (1)
Demokratik bir siyaset yaptıklarını vurgulayan Soylu, "Madem kendi hükümet gücümüz Türkiye'de seçim kazanmayı sağlayabilecekti, niye bu ülkenin Cumhurbaşkanı meydan meydan geziyor? Niye evlere konuk oluyor? Niye gecenin bir yarısına kadar çaba sarf ediyor? Ben 2-2,5 ay nerede yattığımı bilmedim. Derdimiz ne? Millete kendimizi anlatabilmek, ifade edebilmek, yaptıklarımızı anlatabilmek. Böyle bir alanda rekabet varsa yani heybene koydukların, kefene koyduklarınla beraber siyaset yapabilme kabiliyetin söz konusuyken niye böyle bir tartışmanın içerisinde olursun?" diye konuştu.
Kefen - 27.05.2020
Demokrasi ve Özgürlükler Adası Açılış Töreni
Yassıada'nın, başta Adnan Menderes olmak üzere milletin temsilcilerine en ağır muamelelerin reva görüldüğü bir kötülük ve işkence merkezi olduğunu hatırlatan Şentop, şunları ifade etti: "Yassıada yargılamaları ve akabinde gerçekleşen idamlar, toplumsal ve siyasi hafızamızda tamiri çok zor yaralar açmıştır. Merhum Menderes'in elleri bağlı bir biçimde idam sehpasına götürülüşünü gösteren resim, siyasetçilere ve onlara güvenen milletimize verilen bir gözdağıdır. Bu alçaklık yetmezmiş gibi siyasi ve fikri mücadele yaptığını zanneden bazı gafiller zaman zaman bu fotoğrafı çıkarıp millete ve siyasetçilere dayatmaya kalkışabilmişlerdir." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık" sözünün, Menderes'in bu fotoğrafı üzerinden üretilmeye çalışılan dayatmaya karşı bir kararlılık ve güçlü bir meydan okuma olduğunu vurgulayan Şentop, "Darbeciliğin yenilmesinde 15 Temmuz'da en açık haliyle ortaya çıkan milli direnişte bu meydan okumanın payı şükranla anılmayı her zaman hak edecek ölçüde büyüktür.
Kefen - 24.05.2020
Korona virüs kefen satışlarında artışa sebep oldu
Korona virüs kefen satışlarında artışa sebep oldu Hac malzemecisi Ahmet Diyarbekirli: "Bu süreçte vatandaşlar kendi kefenlerini kendileri almaya başladı" Kayseri'de hac malzemeleri satışı yapan Ahmet Diyarbekirli, korona virüs döneminde kefen satışlarının arttığını söyleyerek, "Bu...
Kefen - 22.05.2020
Van Valiliğinden Kovid-19 nedeniyle ölen 67 yaşındaki kadınla ilgili açıklama Açıklaması
Hata yapan personel hakkında idari soruşturma başlatıldı Pandemi servisinde 36 gün yoğun bakımda tedavi gören Çiftçioğlu'nun Kovid-19'un tetiklediği kronik rahatsızlıkları nedeniyle 19 Mayıs'ta hayatını kaybettiğine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Çiftçioğlu'nun cenazesi, Sağlık Bakanlığının belirlediği usullere uygun şekilde yıkanmış, kefenlenmiş, gerekli bütün koruyucu tedbirler alınarak izole edilmiş ve hastane yönetimi tarafından ailesi bilgilendirilerek cenaze aracıyla Erciş'e nakli sağlanmıştır.
Kefen - 20.05.2020
Diyarbakır annelerinin evlat nöbeti devam ediyor
Oğluna "Senin yerin orası değil." diye seslenen Övünç, şöyle konuştu: "Sana kalem yakışıyor, kefen yakışmıyor.
Kefen - 18.05.2020
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 19 Mayıs mesajı Açıklaması
"Elbette Türkiye Cumhuriyeti köhne masalarda kurulmamıştır" 19 Mayıs'ın, "Türk tarihinin müstesna bir anı, yankıları bugünlere kadar uzanan, tesiri ve ortaya çıkardığı neticeleri hala ufkun yol haritasını çizen bir kader ve kavşak noktası" olduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti: "19 Mayıs, aynı zamanda milli devletimizin müjdesidir. Elbette Türkiye Cumhuriyeti köhne masalarda kurulmamıştır. Türk vatanı kötürüm ve kömürleşmiş müzakerelerle kurtarılmamıştır. Milli birlik ve bekamız, egemenlik ve tarihi haklarımız nehir gibi akan şehit kanlarının, nigehban ve nişane bir uyanış halinin bereketi ve eseridir. Bahse konu bağımsızlığımız olduktan sonra nelerin göze alındığını, hangi mihnet ve müşkülatlara katlanıldığını 19 Mayıs diriliş ve yükseliş şuurunda görmek mümkündür. Asırlarca biriktirdikleri kin ve nefretleriyle Türklüğe savaş açan, ölümcül darbeyi indirmek amacıyla her türlü imkanlarıyla topraklarımıza üşüşen muhasım odakların Türk milletine kefen biçemeyecekleri, bu konuda da asla muvaffak olamayacakları Samsun'da yakılan Milli Mücadele meşalesiyle tescil ve tevsik edilmiştir.
Kefen - 18.05.2020
MHP Lideri Bahçeli'den 'Memleket Masası' tartışmalarına ilişkin açıklama
Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin köhne masalarda kurulmadığının altını çizerek, "Türk vatanı kötürüm ve kömürleşmiş müzakerelerle kurtarılmamıştır. Milli birlik ve bekamız, egemenlik ve tarihi haklarımız nehir gibi akan şehit kanlarının nigehban ve nişane bir uyanış halinin bereketi ve eseridir. Bahse konu bağımsızlığımız olduktan sonra nelerin göze alındığını, hangi mihnet ve müşkülatlara katlanıldığını 19 Mayıs diriliş ve yükseliş şuurunda görmek mümkündür. Asırlarca biriktirdikleri kin ve nefretleriyle Türklüğe savaş açan, ölümcül darbeyi indirmek amacıyla her türlü imkanlarıyla topraklarımıza üşüşen muhasım odakların Türk milletine kefen biçemeyecekleri, bu konuda da asla muvaffak olamayacakları Samsun'da yakılan Milli Mücadele meşalesiyle tescil ve tevsik edilmiştir.
Kefen - 14.05.2020
ORMANDA 8 SAAT İŞKENCE GÖREN 2 ÇOCUK ANNESİ KADIN YAŞADIĞI DEHŞETİ ANLATTI
"YA ÖLECEKSİN YA DA YÜZÜNE KEZZAP YİYECEKSİN" Genç kadın o anları şöyle anlattı; "Pazar günü sokağa çıkma yasağı bittikten sonra dışarı çıktık. Annem ve bir arkadaşımla birlikte babamın yanına gittik. O sırada siyah bir araba önümüzü kesti. 3-4 kişi birden ellerinde elektroşokla, biber gazıyla geldi. Ben kaçacaktım annemi yakaladılar. Annemi atıp beni saçımdan sürükleyerek arabaya attılar. Arabanın içinde 'Niye boşanıyorsun, bizde boşanmak olmaz kefenle çıkacaksın' diyerek dövdüler.
Kefen - 26.04.2020
CHP'li Erdoğdu'dan ekonomi değerlendirmesi Açıklaması
Rezervimiz kalmadı, nasıl ödeyecekler bu borcu? Hangi cesaretle ülkenin Merkez Bankasının kefen parasına kadar bütün rezervlerini eritirsiniz? Bankalara 'Döviz getirin, ben size TL vereyim siz de onu kredi olarak dağıtın.
title