Kefen Haberleri

Kefen haber, Kefen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kefen - 24.12.2020
Son dakika haber: AİHM'nin terörist Demirtaş ile ilgili en son kararını tanımıyoruz, takmıyoruz"
"Lider Ülke Türkiye" hedefine ortak akıl ve iradeyle odaklanmak, hep birlikte ulaşmak yerine, bu hedefi kösteklemek, bu hedefe zehirli hançer sallamak maksadıyla canını dişine takan sefil siyaset anlayışlarının varlığının büyük bir pürüz olduğunu aktaran Bahçeli, şöyle konuştu: "Bir yanda şeytanlar taşa tutulurken, diğer yanda taş üstüne taş koymanın gayreti hepimizin vakıf ve şahit olduğu bir gerçektir. Türkiye'nin en önemli sorunu iç cephesinde açılan gediklerdir. Salgın dünyayı kasıp kavururken, bu olağanüstü ve hassas dönemde istismarı paravan yapanların, yaşanan zorluklara sevinenlerin, böylesi bir halde bile iktidar devşirmek için çırpınanların ya ar damarları çatlamış ya da kansızlıkları dillerine vurmuştur. Meselenin özeti bize göre budur. Bakınız CHP'ye, bakınız İYİ Parti'ye, bakınız HDP'ye, bakınız diğer siyasi ucubelere, emin olunuz görüp göreceğiniz bu olacaktır. Yangından mal kaçırmayı düşünmek korkaklığın alametidir. Ülkesine, milletine, vatanına namlu çevirenlerle, kefen biçenlerle can ciğer kuzu sarması olanlar, üstelik onlardan medet ve menfaat umanlar iç işgal cephesinde mevzie giren ruhsuz ve uğursuz zillet kafilesidir.
Kefen - 24.12.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "İl Başkanları Toplantısı"nda konuştu: (1)
Salgın dünyayı kasıp kavururken bu olağanüstü ve hassas dönemde istismarı paravan yapanların, yaşanan zorluklara sevinenlerin, böylesi bir halde bile iktidar devşirmek için çırpınanların "ya ar damarlarının çatladığını ya da kansızlıklarının dillerine vurduğu"nu kaydeden Bahçeli, şöyle konuştu: "Bakınız CHP'ye, bakınız İYİ Parti'ye, bakınız HDP'ye, bakınız diğer siyasi ucubelere, emin olunuz görüp göreceğiniz bu olacaktır. Yangından mal kaçırmayı düşünmek korkaklığın alametidir. Ülkesine, milletine, vatanına namlu çevirenlerle, kefen biçenlerle can ciğer kuzu sarması olanlar, üstelik onlardan medet ve menfaat umanlar, iç işgal cephesinde mevziye giren ruhsuz ve uğursuz zillet kafilesidir.
Kefen - 22.12.2020
AK Parti'li Durmuşoğlu ile Taşkın, Sarıkamış şehitlerini andı
Sarıkamış Harekatı'nın, Türk askerinin vatanı için neleri göze alabileceğini gösteren en acı ama bir o kadar da abideleşen bir harekat olarak daima yüreklerde yaşayacağını vurgulayan Taşkın, şunları kaydetti: "Bugün bizler millet olarak o kahramanların canlarıyla bedelini ödedikleri bu vatanda tüm mazlum ve masumların umudu olmaya devam ediyoruz. Kahraman şehitlerimizden aldığımız mirasla vatanımızı ve milletimizi her türlü işgal, tehdit ve darbe girişimine karşı canlarımız pahasına koruduk ve korumaya devam edeceğiz. 106 yıl önce Sarıkamış'ta kardan kefenlere bürünen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Kefen - 22.12.2020
Kars Valisi Türker Öksüz: "Sarıkamış, büyük bir azmin destanıdır"
Harekatta şehit düşenlerin gösterdiği fedakarlığa değinen Öksüz, şunları kaydetti: "Kar çiçeği oldular, baharla birlikte kardelene döndüler; kır çiçeği oldular, yaz mevsiminde burcu burcu koktular. Bu cennet vatana buzdan bekçi oldular, bu nasıl aşktı ki tarihi dondurarak tarih oldular. Sarıkamış Harekatı, kahramanlığın, kardeşliğin, gayretin, büyük bir azmin destanıdır. Sarıkamış Harekatının 106'ncı yıl dönümünde, adını tarihe ve bağrımıza buzdan harflerle kazıyan, kefenleri bembeyaz karlar olan Sarıkamış şehitlerimiz başta olmak üzere vatanımızın korunması, milletimizin bekası ve şanlı al bayrağımız uğrunda canları pahasına bu aziz toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
Kefen - 15.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülüyor
Bütçelemenin ise bu iki kefenin makul ve mantıklı bir biçimde dengelenmesini esas alan öngörüye dayalı faaliyetler bütünü olduğunu dile getiren Karakaya, "Devlet, üzerine düşen görevleri, kendisinden beklenen işlevleri yerine getirebilmek için gider yapmak, harcamalarda bulunmak zorundadır.
Kefen - 27.11.2020
Sakarya'daki Palu Ailesi davasında Tuncer Ustael suçlamaları kabul etmedi
'İFADEYİ ZORLA ALDILAR? Soruşturma aşamasındaki ifadesinin zorla alındığını iddia eden Tuncer Ustael, 'Yalan beyanda bulunmadım. Polisler ifadeyi kendi yazdılar, bana zorla imzalattılar. Maktulün öldürüldüğünü, Hava ve çocuklarının kefenlediğini, beraber gördüğümüze ilişkin beyanım olmadı.
Kefen - 27.11.2020
Sakarya'daki "Palu ailesi" davası başladı
Mahkeme başkanının, sanığa daha önceki ve mahkemedeki beyanlarının çelişkili olduğunu belirtmesi üzerine Ustael, duruşmadaki ifadesinin doğru olduğunu, yalan beyanda bulunmadığını iddia ederek, "Maktulün öldürüldüğü, Hava ve çocuklarının kefenlediği, beraber gömdüğümüze ilişkin beyanım olmadı.
Kefen - 17.11.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Osmanağaoğlu, "Vatandaşlarımızın, Karabağ'ı kendi öz vatanı ve orada çarpışan orduyu kendi öz ordusu olarak görmesini herkes doğru okumalı ve anlamalı. Türk dünyası birdir ve bütündür. Coğrafyasıyla, tarihiyle ve vatanıyla bu birliğin önünde kimse duramaz. Karabağ'ın işgalden kurtarılması, 30 yıl süren ayrılığın sona erdirilmesi, Türk'e kefen biçenlere ders olsun.
title