Kefen Haberleri

Kefen haber, Kefen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kefen - 27.12.2019
Binlerce kişinin öldüğü Erzincan depremi 80 yıldır unutulmuyor
80 yıllık deprem hafızalardan silinmiyor Kentte 1939'daki depremi 12 yaşında iken yaşayan 92 yaşındaki Sıdıka Aksu da aradan geçen yıllara rağmen o felaketi unutamadığını anlattı. O dönem kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Üzümlü ilçesinde oturduklarına işaret eden Aksu, "Deprem olduğunda evdeydik, her yer yıkılmış, dümdüz olmuştu. Çevredeki köylerden yakınlarımızın ölülerini getirdiler, kefen bile bulunamadı ama bir şeylere sararak gömdüler.
Kefen - 26.12.2019
Telefon dolandırıcıları, temizlik işçisini 8 bin 200 lira dolandırdı
İskenderun Belediyesi'nde temizli işçisi olan Salih Çaldar'ı telefonla arayan kişiler, kendilerini 'komiser' olarak tanıtıp, kendi üzerine kayıtlı 3 cep telefonunun FETÖPDY üyeleri tarafından kullanıldığını öne sürüp, verdikleri hesap numarasına para göndermesini istedi. Çaldar, bunun üzerine yıllarca biriktirdiği 8 bin 200 lira parasını verilen hesap numarasına yatırdı. Dolandırıcıların kredi çekmesini de istediği Çaldar'a bankada işlem yaparken ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri son anda engel oldu.  'GERÇEK POLİSLER ORTAYA ÇIKARDI' Yıllardır biriktirdiği tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırdığını anlatan Çaldar, Geçimimi sokakları süpürerek sağlıyorum. Şefimizin görev alanı taksimi yaptığı sırada telefonum çaldı. Kendisini emniyet müdürlüğünden komiser olarak tanıtan dolandırıcılar üzerimde 3 adet telefon olduğunu ve FETÖ olaylarına karıştığımı, hesabında olan paraları verecekleri hesaba aktarılması gerektiğini söyledi. Benimle telefonda konuşan ve eşimi de arayan dolandırıcılar, evin etrafında da polislerin olduğunu dile getirdi. Ben de söylediklerini yerine getirdim. Kredi çekmemi istediler. Bankaya giderek işlem yaptığım sırada gerçek polisler gelip benim dolandırıldığımı söylediler. Hayatımın şokunu yaşadım. Benim sokaklarda temizlik yaparak kazandığım bu para onlara kefen parası olsun dedi.
Kefen - 26.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 17
İskenderun Belediyesi'nde temizli işçisi olan Salih Çaldar'ı telefonla arayan kişiler, kendilerini 'komiser' olarak tanıtıp, kendi üzerine kayıtlı 3 cep telefonunun FETÖ/PDY üyeleri tarafından kullanıldığını öne sürüp, verdikleri hesap numarasına para göndermesini istedi. Çaldar, bunun üzerine yıllarca biriktirdiği 8 bin 200 lira parasını verilen hesap numarasına yatırdı. Dolandırıcıların kredi çekmesini de istediği Çaldar'a bankada işlem yaparken ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri son anda engel oldu.  'GERÇEK POLİSLER ORTAYA ÇIKARDI' Yıllardır biriktirdiği tüm parasını telefon dolandırıcılarına kaptırdığını anlatan Çaldar, "Geçimimi sokakları süpürerek sağlıyorum. Şefimizin görev alanı taksimi yaptığı sırada telefonum çaldı. Kendisini emniyet müdürlüğünden komiser olarak tanıtan dolandırıcılar üzerimde 3 adet telefon olduğunu ve FETÖ olaylarına karıştığımı, hesabında olan paraları verecekleri hesaba aktarılması gerektiğini söyledi. Benimle telefonda konuşan ve eşimi de arayan dolandırıcılar, evin etrafında da polislerin olduğunu dile getirdi. Ben de söylediklerini yerine getirdim. Kredi çekmemi istediler. Bankaya giderek işlem yaptığım sırada gerçek polisler gelip benim dolandırıldığımı söylediler. Hayatımın şokunu yaşadım. Benim sokaklarda temizlik yaparak kazandığım bu para onlara kefen parası olsun" dedi.
Kefen - 22.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-2
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ÖZEL -Hümeyra Pardeli'nin anonsu  -Ailenin mezar başında dua etmeleri -Songül Şengel'in kızın ve eşinin isimlerinin yazılı olduğu tabelayı öpmesi -Alim,Suat, Cahit  ve anne Songül Şengel ile röp -Avukat Bilge Mutlu Bilge ve Ebru Arslan ile röp -Öldürülen Burcu Şengel ve nişanlısının dans görüntüleri -Öldürülen baba Salih Şengel'in görüntüsü -Katil Ahmet Yavuz'un adliyeye çıkarılma görüntüsü Haber: Hümeyra PARDELİ - Kamera: Zafer KUMRU / ERZURUM, =============================== Gassallık yaptıklarını duyanlar, ürküyor Samsun'da her gün onlarca ölüyü yıkayıp, temizleyip, kefenleyen kadın gassallar, ismi bile korkutucu olan mesleklerini özveriyle yapıyor.
Kefen - 17.12.2019
Mevlana, 'Şeb-i Arus' törenleriyle anıldı
HER KIYAFETİN BİR ANLAMI VAR Özel kıyafetlerle sema yapan semazenlerin başındaki sarık 'sikkesi', Mevlevilikte ölünce başucuna dikilen mezar taşını, hırkası mezarını, üst tarafı dar, aşağısı geniş ve kolsuz beyaz renkli kıyafeti olan 'tennure' kefenini temsil ediyor.
Kefen - 17.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-22
HER KIYAFETİN BİR ANLAMI VAR Özel kıyafetlerle sema yapan semazenlerin başındaki sarık 'sikkesi', Mevlevilikte ölünce başucuna dikilen mezar taşını, hırkası mezarını, üst tarafı dar, aşağısı geniş ve kolsuz beyaz renkli kıyafeti olan 'tennure' kefenini temsil ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kefen Haberleri | Kefen Haber - Haberler - Sayfa 10 - Kefen haberleri, son dakika kefen haber ve gelişmeleri burada. Kavgayı ayırmaya çalışırken öldürülen futbolcunun davasında karar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 20:56:04. #1.16#

title