Keçeli: Beraberlik Sürpriz Değil

Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, Sivasspor ile Berabere Kalmasının Sürpriz Olmadığını Söyledi.

Keçeli: Beraberlik Sürpriz Değil

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli, Beşiktaş'ın geçen hafta yaşanan olaylardan sonra kendi sahasında Sivasspor ile berabere kalmasının sürpriz olmadığını söyledi.

Beşiktaş'ın kendi sahasında Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı karşılaşmanın bitiminde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Keçeli, Sivasspor ile berabere kalmalarının sürpriz olmadığını belirtti.

Keçeli, "Geçen hafta bizim üzerimize tüm oyunlar oynandı. Futbolcularımız ister istemez bu akşam bu baskının altında kaldı. Beraberliğe fazla üzülmedik. Geçen haftadan sonra bu haftaki sonuç bence oldukça normal. Maç içinde Bobo'ya yapılan kesin penaltıydı." dedi.

Futbol Federasyonu'nun kesinlikle güven tazelemesi fikrini yineleyen Keçeli, "Geçen haftaki olayları gördükten sonra fikrimizi zaten açıkladık. Federasyonu'nun mutlaka güven tazelemesi şart. Benim anlamadığım derbi maçta penaltı noktasını kazan Bilica ceza kuruluna bile sevkedilmezken bizim oyuncumuz Ernst iki maç ceza aldı. Bu oldukça düşündürücü..." diye konuştu.

BOBO: PENALTILARIMIZ VERİLMİYOR, BUNLARI ANLAMIŞ DEĞİLİM

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Bobo da, Sivasspor maçında kendisine yapılan hareketin kesinlikle penaltı olduğunu söyledi.

Brezilyalı futbolcu, Turkcell Süper Lig'de son üç haftadır bariz bir şekilde penaltılarının verilmediğini hatırlatarak, "Ben bunları anlamıyorum. Bugün bana yapıla yüzde yüz penaltıydı ama hakem vermedi. Ben bunları anlamış değilim." dedi.

Bobo, "Bu sezon hakemler bizim maçlardaki yanlış kararlarını birkaç maç arayla değil sık sık veriyor. Böyle hatalar üst üste gelince bizde zirve yarışının gerisinde kaldık." diye konuştu. Golcü futbolcu, Beşiktaş ile bir yıl daha kontratının olduğunu ve Siyah-beyazlı takımda kalmak istediğini sözlerine ekledi.

SİVASSPOR CEPHESİ 1 PUANA SEVİNİYOR

Turkcell Süper Lig'de bu sezon oldukça sıkıntılı günler geçiren Sivasspor cephesi ise, Beşiktaş karşısında alınan bir puana seviniyor.

Sivassporlu futbolculardan Mehmet Yıldız ve Musa Aydın, Beşiktaş karşısında 3 puan için mücadele ettiklerini; ancak 1 puan aldıkları için mutlu olduklarını söylediler. İki futbolcu, gelecek hafta maçlarını kazanarak ligde kalmayı matematiksel olarak garantilemek istediklerini kaydettiler. (CİHAN)