Kbü'de "Oxford Big Read Yarışması"
Haberler » Yerel » Haber

Kbü'de "Oxford Big Read Yarışması"

KBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencilerinin katıldığı yarışmada, dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Kbü'de

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu hazırlık sınıfı öğrencileri arasında yapılan "Oxford Big Read Yarışması"ında dereceye giren öğrencilere  düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Rektörlük Senato Odası'nda gerçekleştirilen törende, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr İbrahim Kadı ve öğrenciler hazır bulundu.

Kadı, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de en çok hazırlık sınıfı olan üniversite unvanına sahip olduklarını ve yabancı dile çok önem verdiklerini söyledi.

Özellikle içinde bulundukları eğitim yılında çok başarılı bir hazırlık dönemi yaşadıklarını anlatan Kadı, "Bu eğitim döneminde her gün hazırlık öğrencileri için toplantılar, görüşmeler yaparak eğitimde kalite seviyesini yakaladık. Biz gerçek anlamda kalite güvencesini istiyoruz ve bunu başarıyoruz. Biz Karabük Üniversitesi olarak farkındalıklarımız zenginliğimizdir anlayışı ile hareket ediyoruz" diye konuştu.

Kadı, daha sonra yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. - Karabük