Ankara'da düzenlenen Ardahan Tanıtım Günleri'ne vatandaşlar yoğun ilgi - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara'da düzenlenen Ardahan Tanıtım Günleri'ne vatandaşlar yoğun ilgi

İhlas Haber Ajansı / Huzeyfe Tarık Yaman - Haberler | Kültür Sanat

Ardahan Dernekler Federasyonu öncülüğünde Başkent Ankara'da düzenlenen Ardahan Tanıtım Günleri'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Etkinliğin bayram havasında geçtiğini ifade eden Dernek Başkanı Ergüner Şimdi, "Bu programın el birliğinde yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Ankara'da düzenlenen Ardahan Tanıtım Günleri renkli görüntülere ev sahip sahipliği yapıyor. Peynirden bala, yöresel kıyafetlerden tereyağlara, kaz etinden bulgur pilavına birçok yöresel ürünün sergilendiği Ardahan Tanıtım Günleri'ni ve ziyaretçilerini ANFA Fuar ve Kongre Merkezi ağırlıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuarda kazlar arasında güzellik yarışması da yapıldı. Yarışmayla en güzel kaz seçildi.

Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları kaptı

5 ARALIK'A KADAR DEVAM EDECEK

3-4-5 Aralık tarihleri arasında devam edecek Ardahan Tanıtım Günleri'nde en güzel kaz olarak birinciliği kapan Şahin'in sahibi Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Ergüner Şimdi, kazandıkları her şeyi yaptıkları işlere yatırım olarak kullandıklarını belirterek "Biz kazandığımız her şeyi yaptığımız işe yatırım yapıyoruz. Yine kazın yetiştirilmesinde, kazın yemlendirilmesinde kullanacağız. Ardahan Dernekler Federasyonu olarak yaptığımız işlemlerden birisi. Bu bizim Şahinimiz. Biz Ardahanlılar olarak yetiştirdiğimiz zaman böyle kazlar yetiştiriyoruz" dedi.

Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları kaptı

"KARS İLE RAKİPLİĞİMİZ YOK"

Açıklamasının devamında vatandaşların gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını ifade eden Şimdi, "Bugün burada bayram havasında Ardahanlılar Günü programı izliyoruz. Bu programın el birliğinde yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bizim Kars ile rakipliğimiz yok. Kars-Ardahan-Iğdır olarak aramızda bir farkımız yok. Özellikle Ardahan kazının güzelliğini anlatmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

İşte yarışmada birinci seçilen kaz;

Kazlar podyuma çıktı, en güzeli 100 doları kaptı

İhlas Haber Ajansı / Huzeyfe Tarık Yaman - Son Dakika Haberleri

Kültür Sanat, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title