Kazım Koyuncu Haberleri

Kazım Koyuncu haber, Kazım Koyuncu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kazım Koyuncu - 01.04.2012
Trabzonspor - Fenerbahçe Maçında Kazanan Yok
Basın toplantısına üzerlerinde Kazım Koyuncu'nun resminin bulunduğu tişörtle gelen futbolculardan Trabzonspor'un Brezilyalı futbolcusu Alanzinho, bu akşam Türkiye Ligi'nin en büyük maçlarından birini oynadıklarını belirterek, "Maç 2 farklı yarı şeklinde geçti.
Kazım Koyuncu - 01.04.2012
Trabzonspor-Fenerbahçe Maçının Ardından
Bu arada bordo –mavili futbolcular üzerinde Kazım Koyuncu'nun fotoğrafı olan tişörtlerle basın toplantısına çıktı.
Kazım Koyuncu - 01.04.2012
Trabzonspor - Fenerbahçe Maçından Notlar
BURAK'IN GOLLERİ GÖSTERİLDİ, KAZIM'IN ŞARKILARI ÇALINDI Fenerbahçeli futbolcular ısınmak için sahaya çıktığında ayrıca skorborddan Burak Yılmaz'ın bu sezon attığı goller gösterildi. Hababam sınıfında Fenerbahçe'nin Trabzonspor'a yenildiği bir maçın diyaloglarının geçtiği sahnelerin de gösterilmesi dikkat çekti. Ayrıca Kazım Koyuncu'nun çeşitli şarkıları da stadyumda çalındı.
Kazım Koyuncu - 29.03.2012
Trabzonsporlu Taraftarlardan Fenerbahçe'ye Beyaz Protesto
Süper Lig'de normal sezonun son derbisine 3 gün kala, Trabzonsporlu taraftarlar ezeli rakiplerini ilginç bir yolla protesto etmeye hazırlanıyor. 3 Temmuz'da başlayan şike soruşturması sürecinde karşı karşıya gelen iki kulüp arasında Pazar günü oynanacak karşılaşmada Trabzonsporlu taraftarlar, Fenerbahçe'yi protesto etmek için birkaç plan hazırladı. Özellikle ligin ilk yarısında İstanbul'da oynanan maçta bordo mavili takıma yönelik küfürlere ve Fenerbahçe'nin galibiyetiyle biten maç sonunda ismi Trabzonsporla özdeşleşmiş Kazım Koyuncu'nun şarkısının çalınmasına oldukça öfkelenen Karadeniz takımının taraftarları, rakiplerine ilginç bir yolla tepki gösterecek.
Kazım Koyuncu - 07.03.2012
Erdal Bayrakoğlu İstanbul Live'da!
Anadolu halk kültürünün bir parçası olan Karadeniz ve Laz müziğini, güçlü sesiyle yeniden milyonlara sevdiren Rize Ardeşen doğumlu Erdal Bayrakoğlu; lise yıllarından bu yana müzikle uğraşıyor. Sevilen sanatçı, yıllardır müzik çalışmalarını birlikte sürdürdüğü müzisyen arkadaşlarıyla, Zugaşi Berepe ve Kazım Koyuncu'nun büyük emek verdikleri Lazca Rock tarzı müziği yerelden evrensele taşımayı, evrensel kalitede bir müzik tarzını oluşturmayı hedefliyor.
Kazım Koyuncu - 17.02.2012
Çocukların Üzülmesine Dayanamadı
Çocukların eğitimi için lojmandaki evinin bir odasını müzik aletleriyle donatarak adeta stüdyoya dönüştüren Bucak, izinli günlerinde çocuklarla çalışma yapıyor. Bu çalışma kapsamda "Uludere Müzik Vadisi Grubu"nun bir süre önce Kazım Koyuncu anısına seslendirdiği şarkıya çektiği ve büyük beğeni toplayan klip, birçok internet sitesinde izlenme rekoru kırdı.
Kazım Koyuncu - 10.02.2012
Hozat'ta "Sanat ve Sanatçıya Saygı Duvarı" Oluşturuldu
Bu duvara bakıldığında, Aşık Veysel'in, Aşık Mahsuni Şerif'in, Nazım Hikmet'in, Hrant Dink'in, Hasret Gültekin'in, Kazım Koyuncu'nun görüldüğünü kaydeden Konak, "Hozat, kültür ve sanat konusunda her zaman kendi değerlerine sahip çıkan bir konumdadır" dedi.
Kazım Koyuncu - 10.02.2012
Hozat'ta, 'Sanata ve Sanatçıya Saygı Duvarı'
Hozat'ta 'Sanat ve sanatçıya saygı' adı verilerek, Türkiye'ye mal olmuş sanatçı, aydın, yazar ve kişilerin posterleri ve eserleri asıldı. Cumhuryet Caddesi'nde bulunan belediyeye ait iş merkezi ile bir düğün salonunun ön duvarlarına, Aşık Veysel, Aşık Mahzuni Şerif, Kazım Koyuncu, Hasret Gültekin, Yılmaz güney, Ahmet Kaya, Hrant Dink, Ruhi Su, Ahmet Arif, Nazım Hikmet, Pir Sultan Abdal, Seyit Rıza ve Nuri Dersimi'nin fotoğrafları ve eserleri asıldı.
Kazım Koyuncu - 10.02.2012
Hozat'ta, 'Sanata ve Sanatçıya Saygı Duvarı'
Hozat'ta 'Sanat ve sanatçıya saygı' adı verilerek, Türkiye'ye mal olmuş sanatçı, aydın, yazar ve kişilerin posterleri ve eserleri asıldı. Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan belediyeye ait iş merkezi ile bir düğün salonunun ön duvarlarına Aşık Veysel, Aşık Mahzuni Şerif, Kazım Koyuncu, Hasret Gültekin, Yılmaz Güney, Ahmet Kaya, Hrant Dink, Ruhi Su, Ahmet Arif, Nazım Hikmet, Pir Sultan Abdal, Seyit Rıza ve Nuri Dersimi'nin fotoğrafları ve eserleri asıldı.
Kazım Koyuncu - 06.02.2012
Sürpriz Doğum Günü Partisi
SÜRPRİZ ÜZERİNE SÜRPRİZ Doğum günü dışında, Klavyede Fikret Kartal'ın eşliğiyle, horon gecesinin de gerçekleştiği gecede; Kemençe Sanatçısı Hasan Kılıç'ın öğrencileri; Celil Yılmaz, Taha Yılmaz ve Hakan İkiz'de hocasıyla birlikte kemençe çalarak, hünerlerini sergiledi. Gecede ayrıca, Fikret Kartal; Hayatlarını kaybeden ünlü müzisyenler Barış Manço ve Kazım Koyuncu'nun şarkılarını onların sesiyle okuyarak, davetlilere duygusal anlar yaşattı.
Kazım Koyuncu - 02.02.2012
Hopa'da Nazım Hikmet ve Kazım Koyuncu'nun Heykeli Yapılacak
Artvin'in Hopa ilçesinde Nazım Hikmet ve Kazım Koyuncu'nun heykeli yapılacak.
Kazım Koyuncu - 01.02.2012
Hopa'ya Yapılacak Kazım Koyuncu'nun Heykeli ve Parkı 200 Bin TL'ye Mal Olacak
Ünlü sanatçı Kazım Koyuncu'nun doğum yeri olan Artvin'in Hopa İlçesi'nde Hopa Belediyesi tarafından Kazım Koyuncu'nun heykeli hayranlarının desteği ile oluşturulacak parka dikilecek.
Kazım Koyuncu - 27.01.2012
Hopa Belediyesi Kazım Koyuncu ve Nazım Hikmet'in Heykelini Yaptıracak
Artvin'in Hopa ilçe Belediye Başkanlığı sanatçı Kazım Koyuncu ve şair Nazım Hikmet' in heykelini yapma kararı aldı.
Kazım Koyuncu - 27.01.2012
Hopa'da Nazım Hikmet ve Kazım Koyuncu Heykelleri İçin Yardım Kampanyası
Artvin'in Hopa İlçesi'nde, ünlü şair Nazım Hikmet ve sanatçı Kazım Koyuncu'nun heykellerinin yapılması için kampanya başlatıldı.
Kazım Koyuncu - 01.01.2012
Trabzon'da Dev Protesto
Trabzonspor taraftarları futbolda şike ve teşvik iddialarına ilişkin Trabzon'da bir yürüyüş düzenleyerek, TFF tarafından Fenerbahçe'nin küme düşürülüp, şampiyonluk kupasının Trabzonspor'a verilmesini istedi. "Şampiyon Trabzon" sloganlarının atıldığı yürüyüşte, bir araç üzerine kurulan hoparlörlerde 'Şu Metris'in önü' türküsünün çalması dikkat çekti. Uzunsokak'ta birleşen yaklaşık 5 bin kişilik bordo-mavili taraftar grubu Maraş Caddesi'ni de kapsayan yürüyüşlerinin ardından Atatürk Alanı'ndaki Atatürk heykeli önünde toplandı. Ellerinde 'Fenerin oyunu Bizans oyunu', 'Kazım Koyuncu'nun evi Avni Akerdir', 'MHK istifa', 'Senin gücün karanlığı yırtacak', 'Fenerli federasyona hayır', 'Şampiyonluk kupamızı istiyoruz', '58.
Kazım Koyuncu - 01.01.2012
Trabzonspor'dan 5000 Kişilik Yürüyüş
Yaklaşık 5000 kişiden oluşan taraftarlar, Maraş Caddesi'ni de kapsayan yürüyüşlerinden sonra Atatürk Heykeli önünde toplandı. Ellerinde, "Fenerin oyunu Bizans oyunu", "Kazım Koyuncu'nun evi Avni Aker'dir", "MHK istifa", "Senin gücün karanlığı yırtacak", "Fenerli federasyona hayır", "Şampiyonluk kupamızı istiyoruz", "58.
Kazım Koyuncu - 01.01.2012
Trabzonspor Taraftarından 5000 Kişilik Yürüyüş
Yaklaşık 5000 kişiden oluşan taraftarlar, Maraş Caddesi'ni de kapsayan yürüyüşlerinden sonra Atatürk heykeli önünde toplandı. Ellerinde, "Fenerin oyunu Bizans oyunu", "Kazım Koyuncu'nun evi Avni Akerdir", "MHK istifa", "Senin gücün karanlığı yırtacak", "Fenerli federasyona hayır", "Şampiyonluk kupamızı istiyoruz", "58.
Kazım Koyuncu - 22.12.2011
Trabzonspor-Orduspor Maçından Notlar
-Statta Kazım Koyuncu şarkıları- Geçen hafta Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bordo-mavili takımın 1-0 kaybettiği maç sonrası Kazım Koyuncu'nun "Hayde" şarkısının çalınmasına tepki olarak, maç öncesinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nda merhum şarkıcı Kazım Koyuncu'nun şarkıları çalındı.
Kazım Koyuncu - 22.12.2011
Trabzonspor - Orduspor Maçı Kadroları ve Notlar
FENERBAHÇE'YE KAZIM KOYUNCU GÖNDERMESİ Bu arada Fenerbahçe maçı sonrası Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Kazım Koyuncu'nun, "Hayde gidelum" şarkısının çalınması, bordo mavili camianın sert tepkisini çekmişti.
Kazım Koyuncu - 21.12.2011
Kazım Koyuncu'nun Ağabeyinden Fenerbahçe'ye Tepki
'hayde Gidelum' şarkısının sahibi merhum Kazım Koyuncu'nun ağabeyi Hüseyin, "Maçtan sonra Fenerbahçe stadında çalınan şarkının Trabzonspor aleyhinde alaycı bir şekilde kullanılması bizi derinden yaraladı" dedi.
Kazım Koyuncu - 09.11.2011
Fatih Ürek, Şarkıları ve Sahne Şovuyla Coşturdu
Kurban Bayramında Antalya'daki otellerde hayranlarıyla bulaşan sanatçılar, şarkılarıyla olduğu kadar sahne şovlarıyla da izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Ünlü tatil beldesi Belek'te Zeynep Golf Otel'de sahneye çıkan Fatih Ürek, yaklaşık 1000 kişiye konser verdi. Yerli tatilcilerin yanı sıra, oteldeki yabancı müşterilerin de ilgi gösterdiği konsere Fatih Ürek, Karadeniz müziğinin unutulmaz ismi Kazım Koyuncu'nun 'Hayde Hayde' adlı şarkısıyla başladı.
Kazım Koyuncu - 09.11.2011
Fatih Ürek, Şarkıları ve Sahne Şovuyla Coşturdu
Ünlü tatil beldesi Belek'te Zeynep Golf Otel'de sahneye çıkan Fatih Ürek, yaklaşık 1000 kişiye konser verdi. Yerli tatilcilerin yanı sıra, oteldeki yabancı müşterilerin de ilgi gösterdiği konsere Fatih Ürek, Karadeniz müziğinin unutulmaz ismi Kazım Koyuncu'nun 'Hayde Hayde' adlı şarkısıyla başladı.
Kazım Koyuncu - 10.10.2011
Özgüven'den Minik Oyunculara Salon Sözü
"Su Yaşam Hakkıdır, Ticarileştirilemez" Çocuk Tiyatrosundan sonra Dikili Belediye Tiyatrosu 10 – 14 yaş arası genç tiyatrosu, Dikili Belediyesi'nin "Emek, Barış ve Doğa " fikirlerine uygun olarak Aziz Nesin ve Nazım Hikmet 'in doğa ve çevre ile ilgili şiirlerinden oluşan bir dinleti sunarken diğer ekip arkadaşları şiire uygun karaoragfiyle şiir okuyan arkadaşlarına destek verdiler. İzmir Yenikapı Tiyatrosu'ndan Medine Çam ve Bora Şahinkara'nın yazdığı 'Kukla' adlı oyunu Dikili Belediyesi'nin "Su Yaşam Hakkıdır, Ticarileştirilemez" misyonuna uygun olarak sahneye taşıdılar. Dikili Belediye Tiyatrosunun genç oyuncuları hidroelektrik santralleri'ne karşı doğanın içinde bulunduğu canlı çeşitliliğiyle bir bütün olduğunu ve korunması gerektiğini, insanında bu doğanın bir parçası olduğu için; sırf kâr etmek ve rant sağlamak için doğanın katledilmesini, bu Dünya'da sadece bizim değil yaşayan başka canlıların olduğunu ve bu canlıların evi olan doğal hayatı katletmenin kendi evimizi yıkmakla eş değer olduğunu izleyenlere anlatmaya çalıştılar. Oyun arasında 'Çernobil Faciası'nın ülkemizdeki etkileri sonucu 2004 yılında hayatını kaybeden "Şair Ceketli Çocuk" Kazım Koyuncu'nun 'Doğa, Çevre ve Barış' ile ilgili kısa bir röportajı verildikten sonra oyuncular ve izleyiciler Kazım Koyuncu'nun "Ayrılık" şarkısını hep birlikte söylediler.
Kazım Koyuncu - 09.10.2011
Gürcistan'da "Laz Müziği Festivali"
Bayram Sarayoğlu - Gürcistan'ın Batum kentinde, kansere yenik düşen Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu anısına "Laz Müziği Festivali" düzenlendi.
Kazım Koyuncu - 01.09.2011
Cem Yılmaz'a Teşekkür Borçluyuz!
Karadeniz müziğinin genç isimlerinden Volkan Arslan, 'Kayde' adındaki ilk albümünü çıkardı. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nı bu yıl bitiren 23 yaşındaki Arslan'ın albümünün ismi; bir müzik terimi olan 'kaide'den geliyor. Karadeniz yöresinde kaideye 'kayde' dendiği için albüme bu ismi veren şarkıcı; 14 yaşından bu yana da Karadeniz yöresinin simgesi olan enstrümanlardan tulum çalıyor. Arslan, otantik ve etnik kültürün temsilcisi olarak bu ülkede yaşayıp da tuluma gayda diyenlere inat, tulumu gelecek nesillere taşımak istiyor. Genç şarkıcıyla yeni albümünü ve Karadeniz müziğini konuştuk. KARADENİZ ŞİVESİ AİLE ARASINDA Müziğe nasıl başladınız? Müziğe dokuz yaşında bağlama ile başladım. O zamanlar okulda, bayramlarında hep bağlama çalıp türkü söylerdim. Daha sonra 13 yasında Ankara Büyükşehir Belediyesi THM korosuna girdim. 14 yaşında da TRT THM Gençlik Korosu'nun sınavlarını kazandım. Ankaralı olmanıza rağmen Karadeniz müziğine olan ilginiz nereden geliyor? Benim annem babam Rize Hemşinli ve ben de oranın bir parçasıyım. Karadeniz şivesi bizim doğamızda var ama ben insanlarla olan diyaloglarımda kullanmayı tercih etmiyorum. GAYDA İLE KARIŞTIRILIYOR Bağlamadan tuluma nasıl geçiş yaptınız peki? Aslında tuluma olan ilgim küçük yaşlarda başladı. Hatta o zamanlar TV'de yayınlanan bir şov programında tulum çalınırdı. Ben tulumun çalınacağı anı beklerdim. Köye gittiğimizde, orada tulum çalanları görünce daha da heveslendim. TRT'ye girdikten sonra bu ilgim daha da arttı. 15 yaşında, dedemin sayesinde bir tulum sahibi oldum. Bu enstrümana olan ilgim o kadar büyüktü ki ilk elime alıp üflemeye başladığımda eser icra edebilmiştim. Tulum çalarak albüm çıkaran ilk sanatçı siz misiniz? Evet, benim diyebilirim. Kendinize, Karadeniz müziğini ve tulumu sevdirme gibi bir misyon edindiniz mi? Biz otantik kültürün bir temsilcisiyiz ve görevimiz de bunu en doğru şekilde gelecek nesillere aktarmak. Bu ülkede yaşayıp da tuluma gayda diyen insanlara, tulumun ne olduğunu, gaydaya fiziki özelliğinin dışında hiç benzemediğini göstermek istiyorum. Çünkü tulum bu topraklara ait bir enstrüman ve atalarımız bu enstrümanı bozulmadan günümüze taşıyabilmişler. Biz de bunu gelecek nesillere iletmeliyiz. POPÜLER KÜLTÜRÜN ETKİSİ ÖNEMLİ Cem Yılmaz'ın 'Av Mevsimi' filminde söylediği 'Hayde' adındaki Karadeniz türküsü çok popüler oldu. Çoğu insan türküyü söyleyen Kazım Koyuncu'yu da o film sayesinde tanıdı.
Kazım Koyuncu - 31.08.2011
Uludere'ye Sanatı Sevdiren Kaymakam
Arif Yakıcı - Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaymakam Naif Yavuz'un girişimiyle müzik eğitimi alıp, "Uludere Müzik Vadisi Grubu" adı altında klip çeken çocuklar, gelecekte iyi bir sanatçı olmak istiyor. Yardımsever vatandaşlardan topladığı paralarla Uludere'ye 100 kişilik sinema salonu da yaptıran kaymakam Yavuz, ilçe sakinlerine sanatı sevdirmek için çalışıyor. Şırnak'ın Uludere ilçesinde kaymakam Naif Yavuz'un girişimi sonucu İlçe Emniyet Amirliğinin gerçekleştirdiği proje kapsamında müzik eğitimi alan 35 çocuğun Kazım Koyuncu anısına seslendirdikleri şarkıya çektikleri klip, büyük beğeni topladı.
Kazım Koyuncu - 24.08.2011
Şırnaklı Çocuklardan Klip
35 çocuğun Kazım Koyuncu anısına seslendirdikleri şarkıya çektikleri klip, basın mensuplarına dağıtıldı.
Kazım Koyuncu - 23.08.2011
Şırnaklı Çocuklardan Klip
Uludere İlçe Emniyet Amirliğinin projesi kapsamında müzik eğitimi alan 35 çocuğun Kazım Koyuncu anısına seslendirdikleri şarkıya çektikleri klip, basın mensuplarına dağıtıldı.
Kazım Koyuncu - 22.08.2011
Şevval Sam ile Anadolu'yu Gezdik
Daha sonra sahneye çıkan Şevval Sam, başta Orhan Gencebay'dan olmak üzere çok sayıda eser seslendirdi. Sık sık barış mesajları veren Şevval Sam, hayranlarının sevgi gösterilerine sahneden el sallayarak cevap verdi. İç Anadolu ve Ege türkülerinde kaşık çalan Şevval Sam, Karadeniz türkülerinde ise ıslık çaldı. Karadeniz türkülerini okuduğu sırada merhum sanatçı Kazım Koyuncu'yu da sahneden anan Sam; "Bu ülkede gerçekten sanatçı olan Kazım Koyuncu'yu tekrardan anıyoruz.
Kazım Koyuncu - 01.07.2011
Kazım Koyuncu Horonla Anıldı
Kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Karadenizli şarkıcı Kazım Koyuncu, ölümünün 6'ncı yıldönümünde Antalya'nın Alanya İlçesi'nde horon eşliğinde anıldı.
Kazım Koyuncu - 01.07.2011
Kazım Koyuncu Horonla Anıldı
Kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitiren Karadenizli türkücü Kazım Koyuncu, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde Antalya'nın Alanya İlçesi'nde horon eşliğinde anıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kazım Koyuncu Haberleri | Kazım Koyuncu Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Kazım Koyuncu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kazım Koyuncu kimdir, hayatı ve biyografisi. Giresun Aksu Festivali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 10:17:07. #1.15#

title