Kazım Koyuncu, Şarkıları ile Anıldı (Özel)

Kazım Koyuncu, Şarkıları ile Anıldı (Özel)

Karadenizli Sanatçı Kazım Koyuncu, Ölümünün 5'inci Yıldönümünde Sevenleri Tarafından Taksim'de Kendi Parçaları Eşliğinde ve Tulum Sesiyle Anıldı. Yakalandığı Kanser Hastalığı Nedeniyle 5 Yıl Önce Yaşamını Yitiren Sanatçı Kazım Koyuncu'yu Anmak İçin Sevenleri Taksim'deki Mis Sokak'ta Bir Araya Geldi.

Kazım Koyuncu, Şarkıları ile Anıldı (Özel)

Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 5'inci yıldönümünde sevenleri tarafından Taksim'de kendi parçaları eşliğinde ve tulum sesiyle anıldı.

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle 5 yıl önce yaşamını yitiren sanatçı Kazım Koyuncu'yu anmak için sevenleri Taksim'deki Mis Sokak'ta bir araya geldi.

Kazım Koyuncu'ya ait şarkılar ve tulum eşliğinde İstiklal Caddesi'nde yürüyüşe geçen yaklaşık 150 kişi, "Bu ölüm değil yıkımdır" pankartı açtı.

Ellerinde Kazım Koyuncu'nun fotoğrafları bulunan vatandaşlar, yürüyüş boyunca, 'Denizin çocuğu Kazım Koyuncu',' Katil Çernobil, bu kaçıncı ölüm', 'Kazım ölmedi, İstiklal'de yaşıyor' şeklinde slogan attı.

Galatasaray Meydan'ında grup adına basın açıklamasını okuyan Sinan Avseren, 1986'da Kiev'de meydana gelen Çernobil kazasının tüm dünyayı ve özellikle de Karadeniz'i etkilendiğini söyledi.

Dönemin yetkililerinin olayı yeterince önemsemediğini savunan Avseren, Çernobil kazasının ardından Karadeniz'deki kanser vakalarında artış olduğuna dikkat çekti.

Avseren, "Çernobil sonrası ölümler hala devam ediyor.Gün geçtikçe Karadeniz'de kanser ölümleri artıyor. Kazım Koyuncu'da 'fobim' dediği kanser hastalığından yaşamını yitirdi. Şimdi buradan onunda istediği gibi bir kez daha haykırıyoruz: Hidro elektrik santrallere, doğanın katledilmesine, Hasankeyf'in, Munzur'un yok edilmesine karşıyız. Bunun için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz." dedi.

Açıklamanın ardından yeniden yürüyüşe geçen grup, Taksim Tünel Meydanı'nda bir süre oturdu. Grup burada yere karanfiller bırakıp mumlar yakarak Kazım Koyuncu'ya ait 'Gelevera Deresi', 'Dido', 'Koyverdin Gittin Beni' parçalarını hep bir ağızdan seslendirdi.

Anma boyunca tulum sesi ise hiç susmadı.