Kazım: "Hedefim Fb'de Başarılı Olmak"

Kazım: "Hedefim Fb'de Başarılı Olmak"

Fenerbahçeli Futbolcu Kazım Kazım, Sarı-lacivertli Takımda Başarılı Olup, Türk Milli Takımı ile Birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası Finallerinde Yer Almayı Hedeflediğini Söyledi.

Kazım:

Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım, sarı-lacivertli takımda başarılı olup, Türk Milli Takımı ile birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası finallerinde yer almayı hedeflediğini söyledi.

FB TV'de ''Kamp Günlüğü'' programında konuşan Kazım, Fenerbahçe'ye gelmeden önceki hedefinin Şampiyonlar Ligi'nde yer alan dünya kulüplerinden birinde oynamak olduğunu belirterek, ''Bunu başardığıma inanıyorum, çünkü şu an Fenerbahçe'deyim. Öncelikli hedeflerim arasında Fenerbahçe'de başarılı olmak ve Türk Milli Takımı'yla birlikte 2008'de Avrupa Şampiyonası'nda yer almak geliyor. İlerleyen yıllarda Avrupa'da da oynayabilirim'' dedi.

Fenerbahçe'ye gelmeden daha önce forvet arkasında oynadığını, şu anda sağ kanatta, çizgide görev yaptığını anlatan Kazım, oyun tarzıyla ilgili şunları kaydetti:

''Çok fazla dikine giden ve direkt oynayan bir futbolcuyum. Topu ayağıma aldığım zaman ilk aklıma gelen, atak yapmak ve gol atmak, dolayısıyla takımımın gol atması. Büyük bir takımız ve herkes her an istediği yerde oynayamayabiliyor. Ben de bunu yadırgayacak ve tartışacak değilim. Hocamız bana sağ kanatta yer veriyor ve ben bu mevkide başarılı olmaya çalışıyorum.''

Kazım, ligin ilk yarısını değerlendirirken, ''Lige çok iyi başlayamadık, ama devrenin ortalarına doğru yakaladığımız ivmeyi, sonuna kadar kaybetmeden artırdık'' dedi.

Turkcell Süper Lig'de şampiyon olacaklarına inandığını kaydeden Kazım, ''Ligin 2. yarısında kaldığımız yerden devam ederek ipi göğüsleyecek ekibin biz olacağına inanıyorum. Şampiyonlar Ligi de çok önemli. Camia olarak, takım olarak çok iyi bir yere geldik. Son yıllara baktığınız zaman, belki Avrupa'nın en iyi takımlarından biriyle karşılaşacağız. Şampiyonlar Ligi'nde de gidebildiğimiz yere kadar gitmeyi istiyoruz'' diye konuştu.