Kazazedeye Müdahale Eden Ambulansa Bir Başka Otomobil Arkadan Çarptı: 3 Yaralı

Kazazedeye Müdahale Eden Ambulansa Bir Başka Otomobil Arkadan Çarptı: 3 Yaralı

Bakırköy'de Bir Kazaya Müdahale Etmek İçin Yol Kenarında Duran Ambulansa, Aşırı Sürat Nedeniyle Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Başka Bir Otomobil Çarptı. Kazada Yaralanan 3 Kişi Ambulanslarla Hastaneye Kaldırıdı.

Kazazedeye Müdahale Eden Ambulansa Bir Başka Otomobil Arkadan Çarptı: 3 Yaralı

Bakırköy'de bir kazaya müdahale etmek için yol kenarında duran ambulansa, aşırı sürat nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden başka bir otomobil çarptı. Kazada yaralanan 3 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıdı.

Edinilen bilgiye göre olay, Atatürk Havalimanı E-5 bağlantı yolu üzerinde saat 21.00 sularında meydana geldi. Tolga Hatayka yönetimindeki 06 AR 5767 plakalı Volvo marka otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine yol kenarındaki bariyerlere çarptıktan sonra, yoldan çıktı.

Sürücü Hatayka kazayı ufak sıyrıklıklarla atlattı. İhbar üzerine kaza yerine ambulans ekibi sevk edildi. Hatayka'ya ilk müdahalesini yapmak için yol kenarında park etmek zorunda kalan ambulansa Ahmet Çalı yönetimindeki 34 VG 9649 plakalı Ford Connect marka araç arkadan çarptı. Ambulansın içinde ve etrafında sağlık personelinin veya yaralının bulunmaması daha büyük bir faciayı önledi.

Connect marka aracın içerisinde bulunan Ahmet Çalı ve Reşat Yusayev kazada yaralandı. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan Çalı ve Yusayev ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hafif yaralı Volvo marka aracın sürücüsü Hatayka ise ambulansla Yeşilköy İnternational Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaynak: CHA