Kazaya Öfke: Vatandaşlar Bir Kişinin Öldüğü Kazanın Ardından Yolu Trafiğe Kapattı

Kazaya Öfke: Vatandaşlar Bir Kişinin Öldüğü Kazanın Ardından Yolu Trafiğe Kapattı

Aynı Yerde Defalarca Trafik Kazası Meydana Gelmesine Rağmen, Hiçbir Ölen Alınmamasını Protesto Eden Kadınların Çoğunlukta Olduğu Yaklaşık 100 Kişi, Bir Saat Boyunca Araç Geçişine İzin Vermedi.bursa - İzmir Karayolu Üzerindeki Yaya Geçidinden Geçen Kadın, İzmir İstikametine Gitmekte Olan Bir Kamyo...

Kazaya Öfke: Vatandaşlar Bir Kişinin Öldüğü Kazanın Ardından Yolu Trafiğe Kapattı

Aynı yerde defalarca trafik kazası meydana gelmesine rağmen, hiçbir ölen alınmamasını protesto eden kadınların çoğunlukta olduğu yaklaşık 100 kişi, bir saat boyunca araç geçişine izin vermedi.
Bursa - İzmir karayolu üzerindeki yaya geçidinden geçen kadın, İzmir istikametine gitmekte olan bir kamyonetin çarpması sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Kaza haberini duyunca olay yerine toplanan vatandaşlar, aynı yerde defalarca kaza meydana gelmesine rağmen önlem alınmamasını protesto etmek için yolu 1 saat trafiğe kapattı. Jandarma ve polisin ikna çalışması sonucu öfkeli vatandaşlar yolu trafiğe açtı.
Merkez Yıldırım ilçesine bağlı Güllük Mahallesi`nde oturan iki çocuk annesi Fethiye Durmaz (43), İzmir yolu üzerindeki Ürünlü Mahallesi`nde oturan, 20 gün önce karısı Emine Algan`ı kaybettikten sonra yalnız yaşayan babası Hüseyin Algan`ı (65) ziyaret etmek için akşam saatlerinde evden ayrıldı. Bindiği belediye otobüsünden Ürünlü Mahallesi yakınında inen Durmaz, İzmir yolu üzerindeki yaya geçinden karşıya geçmek istedi. Bu sırada İzmir istikametine gitmekte olan İzzet Akdeniz`in (29) kullandığı 16 BR 535 plakalı otomobil, Durmaz`a çaptı. Yaklaşık 10 metre savrulan ve ağır yaralanan Durmaz, orta refüjde can verdi.
Kaza haberini alınca olay yerinde gelen çevre sakinleri, aynı yerde defalarca trafik kazası meydana gelmesine rağmen, hiçbir ölen alınmamasını protesto edip, İzmir yolunu trafiğe kapattı. Kadınların çoğunlukta olduğu yaklaşık 100 kişi bir saat boyunca araç geçişine izin vermedi. Olay yerine gelen polis ve jandarma ekipleri, öfkeli kalabalığı ikna edip, yolu trafiğe açtı. Olay yerinde yaşamını yitiren Duran`ın cesedi Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, kamyonet sürücüsü İzzet Akdeniz, gözaltına alındı. Kaza ile ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı`nca başlandı.