Kazancı Haberleri

Kazancı haber, Kazancı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kazancı - 23.6.2020
İpek böcekleri bu yılın "mesaisini" tamamladı
Sarıcakaya halkını ipek üretimine teşvik etmek için projeler hazırladıklarını bildiren Çam, "Çiftçimiz için çok önemli bir gelir kaynağı. İlçemizdeki kooperatif, kozaların toplanma ve satışının yapıldığı merkez. Ürün hem sağlıklı hem de kazancı bol.
Kazancı - 22.6.2020
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, sahip olunan avantajları geliştirerek, yarışma gücünü artırarak, dayanışmayı ve kazancı hakça paylaşmayı sağlayacak sosyal devleti yeniden güçlendirerek, yeni ve güçlü bir refah devletini kurarak, Türkiye'yi dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri yapacaklarını kaydetti.
Kazancı - 22.6.2020
Denge arayışındaki Türkiye-Çin ticareti ve swap anlaşması
Ticarette bir ülkenin kazancı sattığı ürünlerin katma değerini yükselttiği ölçüde artar.
Kazancı - 22.6.2020
Küresel piyasalar yeni haftaya karışık başladı
Haftalık değer kazancı yüzde 4'e yaklaşan Nasdaq endeksi ise cuma günü yatay bir seyir izledi.
Kazancı - 18.6.2020
Samsun'da salep orkidesi üretim alanları artırılacak
Çalışkan, salep orkidesinde dekar başına 700 kilogram ile 1 ton arasında ürün alındığını belirterek "Bunun para karşılığı, ton başına 60 bin lira demektir. Bugün ne yetiştirirseniz yetiştirin, hiçbir üründen bu kazancı sağlayamazsınız.
Kazancı - 18.6.2020
AK Parti'li Dağ'dan Tunç Soyer'e "nepotizm" eleştirisi
Eleştirilerinde muhatabının Tunç Soyer olduğunu vurgulayan Dağ, şöyle konuştu: "Benim muhatabım Büyükşehir Belediye Başkanımızdır. Onun yaptığı bir faaliyettir. Köy-Koop'un bir faaliyeti muhataplık noktasında benim muhatabım değildir. Bir diğer nokta o açıklamada kesinlikle parasal bir hususa değinmedim ve değinmemeye gayret ettim ama Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer Hanım'ın 'Parayla işimiz yok' açıklamasını garipsedim. Büyükşehir Belediye Başkanımızın eşine hem bir kadın hem de Belediye Başkanımızın eşi olduğu için saygı gösteririz. Fakat Büyükşehir Belediyesinin nepotizm noktasında yapmış olduğu bir hareket İzmirlilerin kabul edebileceği bir hareket tarzı değildir. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanımızın eşi Belediye Başkanımızla beraber Şato'da kahve içmeye davet ederse biz de tabiiki buna hayır demeyiz." Kendisinin, sütlerle ilgili aldıkları şikayetleri dile getirdiğini, sütlerin Balıkesir'deki fabrikalardan satın alınmasını ve Neptün Soyer'in başkanı olduğu Köy-Koop'un süreci yürütemediğine ilişkin eleştirilerde bulunduklarını hatırlatan Dağ, "Dokuz yıldır İzmir'in milletvekiliyim. Aziz Kocaoğlu'nun birçok faaliyetini eleştirdik ama Süt Kuzusu Projesi ile ilgili ben ve diğer arkadaşlarım, milletvekillerimiz, bakanlarımız, Başbakanımız, bununla ilgili hiçbir eleştiri getirmedik. Çünkü hem yerelde Tire'de, Küçük Menderes Havzası'nda çalışan insanların kazancı noktasında bir çalışmaydı hem de 155 bin aileye ayda 8 litre süt götüren bir projeydi.
Kazancı - 18.6.2020
Türkiye Varlık Fonu ve Turkcell'in hikayesi yeni başlıyor
Zafer Sönmez, Turkcell'in şu anda 5 milyar dolar seviyesinde bulunan piyasa değerine ilişkin, "Tarihsel olarak Turkcell'in hisse fiyatını göz önünde bulundurursanız, Turkcell'in piyasa değeri en tepe noktada 25 milyar doları görmüş bir şirket. Bu seviyeler Turkcell için maalesef çok düşük seviyeler. Türkiye Varlık Fonu ve hissesini artıran LetterOne için müthiş bir büyüme ve değer kazancı potansiyeli var.
Kazancı - 16.6.2020
Emlak Konut eski yönetim kurulu üyelerinden Ali Seydi Karaoğlu vefat etti
Emlak Konut GYO'dan yapılan açıklamada, çalışma hayatına Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü'nde başlayan Karaoğlu'nun, daha sonra TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı ve son olarak OYAK Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendiği belirtildi. Kamu hizmeti süresince Türkiye'nin en planlı toplu konut alanları olan Ankara Eryaman, İstanbul Halkalı Toplu Konut alanlarının arsa üretimi ve kamulaştırma projelerinde görev alan Karaoğlu, sonrasında İstanbul Kayaşehir Toplu Konut Projesi'nin geliştirilmesinde ve yürütülmesinde önemli görevler üstlendi. Ayrıca İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde kentsel dönüşüm projelerini yürüttü. Kanal İstanbul projesinin kamulaştırma ve rezerv alan çalışmalarını başlatan Karaoğlu, İstanbul'da Çamlıca Camii'nin planlanmasında ve imar uygulamalarında çalıştı. Tüm bu çalışmalar kapsamında kamuya önemli çapta gelir kazancı sağladı.
Kazancı - 16.6.2020
Malatya Valisi Baruş: "Spekülatif amaçlı bir takım açıklamalar yapılıyor"
Kentin kayısı üretiminde dünyada ve Türkiye'de rakipsiz olduğunu dile getiren Baruş,"Kuru kayısının ilimiz ekonomisine sağlamış olduğu fayda her yıl değişmekle birlikte yıllık yaklaşık 250-300 milyon dolar civarında. Bu da 90 ile 100 bin ton ihracata tekabül ediyor. İhracatımızda her yıl bu rakamı korumaya çalışıyoruz. Üreticimizin hak ettiği kazancı elde etmesi, kayısı ticaretiyle uğraşan ticaret erbabının bu faaliyetleri devam ettirebilmek için gerekli tedbirlerin alınması bu noktada önemli.
Kazancı - 15.6.2020
Karantinada satışlar düştü, Haziran'da sıçrama yaşanacak
Covit19 salgının etkisi TÜİK Mayıs ayı satış rakamlarında da görüldü. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı "Mayıs ayında gerek Ramazan Bayramı tatili, gerekse sokağa çıkma yasaklarının yoğunluğu konut satışlarını düşürdü. Özellikle yabancılara yapılan satışlarda da ulaşım kısıtlamalarının etkisi bu ayda devam etti. Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %78,1 azalarak 860 oldu. Haziran ayı rakamlarında ise satışlarda sıçrama yapılacak" dedi. 2. Eldeki Satışlar Artmaya Devam Ediyor 1. eldeki stokların azalması sonrasında 2. eldeki satış rakamlarının arttığını belirten Özelmacıklı "2. el konut satışları 2020 Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %37,7 azalış göstererek 34 bin 76 oldu. Bu dönemde ipotekli satışlar ise bir önceki yılın aynı ayına göre %23,9 artış göstererek 18 bin 483 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %36,3 olarak gerçekleşti" dedi. Avantajlı Kredide Beyan Affı İhtiyaç Değer artış kazancı vergisinin avantajlı konut kredisinde bir engel olduğunu da belirten Altın Emlak Genel Müdürü "Satışlara beyan affı getirilmesi taşınmazların gerçek değer beyanını sağlayabilir.
Kazancı - 13.6.2020
Çin?de ?yemek? için tutulan 700 kedi kurtarıldı
HASTALIKLARIN ÇOĞU HAYVANDAN İNSANA GEÇİYOR Sorunun temel noktasının insan ve hayvan teması olduğunun altını çizen bilim insanına göre ise insanlara bulaşan bakterilerin virüs ve parazitli hastalıkların üçte ikisinden fazlası hayvanlardan geliyor. Pandemik hastalıklar ile mücadele eden Global Virome Projesi'ne göre vahşi yaşamda hala 1,7 milyondan fazla keşfedilmemiş virüs var. Bunların neredeyse yarısı ise insanlar için zararlı olabileceği tahmin ediliyor. Çin Mühendislik Akademisi'nin yayınladığı bir rapora göre vahşi hayvan yetiştirilmesi ve tüketilmesi endüstrisinin yıllık 57 milyar dolar civarında kazancı olduğu tahmin edildiğine dikkat çekilmişti.
Kazancı - 13.6.2020
Çin'de "yemek" için tutulan 700 kedi kurtarıldı
HASTALIKLARIN ÇOĞU HAYVANDAN İNSANA GEÇİYOR Sorunun temel noktasının insan ve hayvan teması olduğunun altını çizen bilim insanına göre ise insanlara bulaşan bakterilerin virüs ve parazitli hastalıkların üçte ikisinden fazlası hayvanlardan geliyor. Pandemik hastalıklar ile mücadele eden Global Virome Projesi'ne göre vahşi yaşamda hala 1,7 milyondan fazla keşfedilmemiş virüs var. Bunların neredeyse yarısı ise insanlar için zararlı olabileceği tahmin ediliyor. Çin Mühendislik Akademisi'nin yayınladığı bir rapora göre vahşi hayvan yetiştirilmesi ve tüketilmesi endüstrisinin yıllık 57 milyar dolar civarında kazancı olduğu tahmin edildiğine dikkat çekilmişti.
Kazancı - 12.6.2020
KDK devreye girdi, 2 bin adayın YKS'ya giriş engeli kaldırıldı
MALKOÇ: TOPLANTI DEVAM EDERKEN DÜZELTTİLER Konu ile ilgili DHA'ya açıklama yapan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, KDK'nın hiçbir ücret almadan halkın avukatlığını yaptığını, Türkiye'de hakkaniyet ve hukuk konusunda birçok idareye de yol gösterdiğini söyledi. KDK'nın sadece yanlışlıkları tespit etmediğini, aynı zamanda bu yanlışlıkların giderilmesi için idareye rehberlik yaptığını dile getiren Malkoç, "Çok sayıda öğrencimiz bize yine başvurdu, ÖSYM ile temasa geçtik. Tam da TBMM ile 2019 yılı raporumuz komisyonda görüşülüyordu. Biz kurumların temsilcilerini de davet ediyoruz. ÖSYM temsilcisi Başkan Yardımcısı geldi, 'bunu düzeltin' diye öneride bulunduk, önerimiz üzerine onlar ÖSYM Başkanı ile görüştüler. Mesele çok basitti. Çünkü burada ÖSYM'nin de bir kaybı yok, hatta kazancı var.
Kazancı - 11.6.2020
SP Genel Başkan Yardımcısı İriş'ten "Turizm Bilim Kurulu" kurulsun önerisi
İriş, özellikle günlük kazancı ile geçinenlerin bu süreçte ekonomik olarak zorlandığını, ilerleyen günlerde hem ekonomik hem de toplumsal psikolojik tablonun tam olarak ortaya çıkacağını vurguladı.
Kazancı - 10.6.2020
ABD-Çin çekişmesinin bedelini bütün dünya ödüyor
Şüphesiz ki, bu süreçten kısa vadede fayda sağlayan, ABD ile Çin arasında yükselen ticaret engelleri nedeniyle ticaretin yön değiştirmesiyle birlikte ihracatını artıran ülkeler de oldu. Yine UNCTAD'ın verilerine göre Meksika'nın 3,5 milyar dolar, Vietnam'ın ise 2,6 milyar dolarlık bir kazancı söz konusu.
Kazancı - 9.6.2020
AFAD ekipleri gübreliğe saplanan ineği kurtardı
Bilecik'in Osmaneli ilçesinde gübreliğe saplanan inek AFAD ekipleri tarafından kurtarılarak sahibine teslim edildi. İlçeye bağlı Kazancı köyünde yaşayan İsa Aşık'a ait inek, ahırın yanında bulunan ve gübrelik olarak kullanılan yere düşerek saplandı.
Kazancı - 9.6.2020
Mayısta en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
6 aylık değerlendirmeye göre külçe altın, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 32,36, TÜFE ile indirgendiğinde de yüzde 34,31 ile yatırımcısına en yüksek kazancı sağladı.
Kazancı - 9.6.2020
Aylık en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde oldu
Altı aylık değerlendirmeye göre külçe altın; Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde yüzde 32,36, TÜFE ile indirgendiğinde ise yüzde 34,31 oranında yatırımcısına en yüksek kazancı sağlayan yatırım aracı oldu.
Kazancı - 8.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Saray hükümeti ekonomik buhrandan çıkmak için neler yapıyor?" Birçok ülkenin milletini kaldırmak için destek paketleri açıkladıklarını aktaran Faik Öztrak, şunları kaydetti: "Almanya 127 milyar avro büyüklüğünde yeni bir paket açıkladı. Bizdeki saray hükümeti ekonomik buhrandan çıkmak için neler yapıyor? 'Dünyaya tır çarpacakmış, bize motor çarpacakmış' gibi anlamsız sözlerle günü kurtarmaya çalışıyor. Kendi beceriksizlikleriyle ekonomi zaten son iki yıldır krizde. 18 yıldır borca batırdıkları millete, şimdi 'Daha fazla borçlan' demekten başka bir şey bilmiyorlar. Yetmiyor ülkeyi içine kapatacak adımlar atıyorlar. Bayram gününde kambiyo vergisini beş kat artırdılar, binlerce malın gümrük vergisini artırdılar. Dün de Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğlerle, pek çok ürünün gümrük kıymetini artırdılar. Merkez Bankası, geçtiğimiz hafta sonu, bazı seçilmiş sektörlerdeki yatırımları desteklemek için 20 milyar lira tutarında taahhütlü avans kredisi açacağını açıkladı. 1970'li yıllarda kalkınma planları dahilinde ve devlet planlama teşkilatı yönlendirmesiyle seçilen bazı sektörlere merkez bankası kredi kullandırmıştır ama o günden bugüne 50 yıl geçti. Bu kredi nasıl açılacak? Para basılarak açılacak. Sonuçta TCMB vatandaştan mevduat kabul etmiyor. Bu yapılan TCMB Kanunu'na alenen aykırıdır, yapılan iş kanunsuzdur." "Salgından önce icra dairelerinde 21 milyon dosya vardı" CHP Sözcüsü Öztrak, İcra Mahkemeleri'nin 15 Haziran'da yeniden açılacağını hatırlatarak, "Salgından önce icra dairelerinde yaklaşık 21 milyon dosya vardı. Nisan sonunda alınan kararla icra ve iflas işlemleri birkaç ay ötelendi ama milletin hali bugün daha da perişan. İşçinin, esnafın, çiftçinin kaybettiği geliri, kazancı, alın teri telafi edildi mi? Hayır, edilmedi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Kazancı Haberleri | Kazancı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Kazancı haberleri, son dakika kazancı haber ve gelişmeleri burada. Köyde kurduğu çiftlik örnek oldu! Kazancını duyan tası tarağı toplayıp köye gitmek istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 19:21:18. #1.14#
title