Kazakistan'da 23 Nisan Coşkusu
Haberler » Dünya » Kazakistan'da 23 Nisan Coşkusu - Haberler

Kazakistan'da 23 Nisan Coşkusu

Kazakistan'ın Almatı şehrinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutladı.

Kazakistan'da 23 Nisan Coşkusu

'ın şehrinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku ile kutladı. Türkçesi Eğitim ve Öğretim Merkezi (TÖMER) ile Şahlan ilköğretim Okulu tarafından Ankara Oteli'nde düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri, büyük ilgi gördü. Kutlamalar çerçevesinde sahne alan öğrencilerin okudukları şiir ve oynadıkları halk oyunları izleyenlerden alkış aldı.

Şahlan İlköğretim anaokulu öğrencilerinin mehter gösterileri eşliğinde sergiledikleri semazen gösterileri davetlileri coşturdu. Kazak öğrencilerinin okudukları şiirler ise davetliler tarafından ayakta alkışlandı.

Öğrenci velilerinin yoğun ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlamalarına minik öğrencilerin dans gösterileri damga vurdu. Törende Aksay Kazak-Türk Lisesi öğrencilerinin kolbastı oyunu ise şenliklerin sürprizi oldu.

Günün anlam ve önemini ile ilgili konuşmayı Türkiye'nin Almatı Başkonsolosu Sadin Ayyıldız, yaptı. Sadin Ayyıldız, ulusal egemenliğin çok önemli olduğunu, yarının gençleri bugünün çocuklarının bu duyguyu çok iyi anlamaları gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler