Kazada Şehit Olan 3 Askerin Ailelerine Maddi Yardım Yapılacak

Kazada Şehit Olan 3 Askerin Ailelerine Maddi Yardım Yapılacak

Hatay'dan Birliklerine Teslim Olmak İçin Yola Çıkan ve Geçirdikleri Trafik Kazasında Şehit Olan 3 Askerin Ailelerine, Mehmetçik Vakfı Tarafından 21 Bin 689'şer Tl Yardım Yapılacağı Bildirildi.

Kazada Şehit Olan 3 Askerin Ailelerine Maddi Yardım Yapılacak

Hatay'dan birliklerine teslim olmak için yola çıkan ve geçirdikleri trafik kazasında şehit olan 3 askerin ailelerine, Mehmetçik Vakfı tarafından 21 bin 689'şer TL yardım yapılacağı bildirildi.

Trafik kazasında Selahattin Şanverdi, Ahmet Arslan ve Mehmet Bağışlar şehit olmuştu. Mehmetçik Vakfı aileleri arayıp başsağlığı dileğinde bulundu.

Mehmetçik Vakfı'nın, 1111 sayılı Askerlik Kanunu'na göre asker sayılan Selahattin Şanverdi de dahil olmak üzere Mehmetçiklerin ailelerine baş sağlığı görüşmesinde yasal haklarını aktardığı öğrenildi.

Kazada şehit olan 3 askerin ailelerine yardımda bulunmak için işlemleri başladıklarını da duyuran Mehmetçik Vakfı kazada şehit olan her askerin ailesine 21 bin 689'şer TL yardım yapacağı bildirildi

Trafik kazası Hatay'ın Reyhanlı ilçesi ile Kırıkhan ilçesi arasında Kızılkaya Köprüsü mevkiinde meydana gelmişti. Reyhanlı İlçesi'nden aldığı çoğu askere giden gençlerden oluşan yolcuları Topbağazı mevkiine götüren bir şehirlerarası otobüs firmasına ait Tahsin Ürek'in (65) kullandığı 31 ER 219 plakalı servis minibüsü, karşı istikametten gelen Mustafa Akar'ın (39) kullandığı 31 MG 995 plakalı kamyonla çarpışmıştı. Servis şöförü ile 4 kişi ölmüş 10 kişi de yaralanmıştı. Ölenlerden 3'ü izinden kışlalarına dönen askerlerdi.

Kazada, kamyon sürücüsü Mustafa Akar (39) ile minibüsteki yolculardan, askere gittikleri öğrenilen Soner Eker (20), Mustafa Ilıkan (20), Yusuf Yaşatır (20), Hasan Kaplan, Mehmet Şanverdi, Cuma Porsnok (21), İbrahim Koçak (20), Kadir Açıkgöz (20) ve Abdulkadir İri (20) de yaralanmıştı.

Yaralılar, Kırıkhan Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalelerinin ardından, Reyhanlı ve Antakya ve İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. (CİHAN)