Kazada Ölen Öğretmenin Organları 4 Kişiye Hayat Verecek

Kazada Ölen Öğretmenin Organları 4 Kişiye Hayat Verecek

Aydın'ın Nazilli İlçesinde 2 Gün Önce Geçirdiği Trafik Kazasında Ağır Yaralanan ve Kaldırıldığı Hastanede Beyin Ölümü Gerçekleşen Öğretmen Nuray Tunç'un Ailesi Tarafından Bağışlanan Organları 4 Kişiye Umut Oldu.

Kazada Ölen Öğretmenin Organları 4 Kişiye Hayat Verecek

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 2 gün önce geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen öğretmen Nuray Tunç'un ailesi tarafından bağışlanan organları 4 kişiye umut oldu.

Kütahya'da özel bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan 25 yaşındaki Nuray Tunç, Nazilli'deki özel bir lisede görev yapan öğretmen Beyhan Yaman'la 1 ay önce nişanlandı. 23 Nisan tatilini de fırsat bilerek nişanlısının erkek kardeşinin düğünü için Nazilli'ye gelen Nuray öğretmen, buradan annesi de beraberinde olduğu halde Bozdoğan ilçesine doğru hareket ederken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde 2 gündür tedavi gören genç öğretmenin

dün gece beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine ailesi organlarını bağışladı.

Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Orhan Koç, örnek bir meslek sahibi kişinin örnek bir şekilde hayata veda ettiğini söyledi. Öğretmenin ailesinin büyük bir insanlık örneği sergilediğini ifade eden Koç, "Genç öğretmenimizin ailesinin bu duyarlı davranışının ardından harekete geçen ekibimiz, gerekli işlemleri en kısa sürede tamamlayarak organ alımı için çalışmalara başladı. Daha önce 9 organ naklinin başarıyla gerçekleştirilmesinin ardından üçüncü olan bu vakada 4 kişiye daha umut olacak. Nazilli'deki

ailelerimizin gerçekleştirdiği bu insanlık olayının tüm Türkiye'ye örnek olmasını diliyoruz. Acılı aileye başsağlığı dilerken, genç kızımızın organları ile hayat bulacak olan hastalarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Anne Gülşen ve baba Cemal Tunç, "Kızımız bir iyilik meleğiydi. Herkese iyilik yapardı. Son iyiliğini de ölünce yaptı. 2 ay sonra düğünü olacaktı, çeyizini hazırlamıştı. Ama Allah ömür vermedi. Hayatını doya doya yaşayamayan kızımız şimdi organlarıyla başkalarını yaşatacak" diye konuştu.

Genç öğretmenin iki böbreği ve karaciğerinin Ege Üniversitesi ile Şifa Hastanesi'ndeki 3 hastaya nakledileceği, kalbi için ise uygun bir hasta arandığı bildirildi. Bu arada genç kızın ağabeyi Efendi Tunç'un da öğretmen olduğu, kardeşi İbrahim'in ise polis olduğu öğrenildi.

(AS-DAK-CC-Y)