Kazada Ölen Liseli Voleybolcunun Okulunda Yas

Kazada Ölen Liseli Voleybolcunun Okulunda Yas

Ordu'da motosiklet kazası sonucu hayatını kaybeden liseli voleybolcu 17 yaşındaki Damla Aktepe'nin eğitim gördüğü Cumhuriyet Lisesi'nde yas vardı.

Kazada Ölen Liseli Voleybolcunun Okulunda Yas

Ordu'da motosiklet kazası sonucu hayatını kaybeden liseli voleybolcu 17 yaşındaki Damla Aktepe'nin eğitim gördüğü Cumhuriyet Lisesi'nde yas vardı. Arkadaşları Damla'nın sınıfındaki sırasına çiçeklerle süslerken, gözyaşlarını tutamadı.Ordu- Samsun Karayolu Güzelyalı Mahallesi'nde Cumartesi akşamı meydana gelen kazada, kavşaktan ana yola hızlı bir şekilde çıkan ve plakası belirlenemeyen bir TIR'ın dorsesi sağa sola savrulmaya başladı. Bu sırada 16 yaşındaki Alper Uzun'un kullandığı plakasız motosiklete çarpan dorse, motosikleti yolun dışına fırlattı. Kazada sürücü Alper Uzun yaralanırken, arkasında bulunan arkadaşı Cumhuriyet Lisesi 3'üncü sınıf öğrencisi ve okulun voleybol takımında oynayan Damla Aktepe olay yerinde hayatını kaybetti. Genç kızın cenazesi ailesi ve arkadaşlarının katıldığı törenle toprağa verilirken, bugün Cumhuriyet lisesi'ne gelen arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

MEZARINA ORDUSPOR BAYRAĞI SERİP SIRASINI GÜLLERLE DONATTILAR

Cumhuriyet lisesi 10-G sınıfı öğrencileri okula gitmeden önce Damla Aktepe'nin şehir mezarlığındaki kabristanı ziyaret etti. Genç kızın mezarının üzerine Orduspor bayrağı seren öğrenciler daha sonra okula gitti. Sınıftaki sırasına çok sevdiği Orduspor formasıyla çekindiği fotoğrafını koyan öğrenciler, daha sonra sırayı güllerle süsledi. Okulun voleybol takımında da oynayan Aktepe'nin sınıfında yoklama yapıldı. Orduspor'un Akıncılar taraftar grubu lideri Cüneyt Gözükan (33), Damla Aktepe'nin ismini okuyunca bütün arkadaşları 'Burda' diye bağırarak gözyaşları döktü. Aktepe'nin 14 yaşındaki kız kardeşi Esra Aktepe ise arkadaşlarıyla birlikte gözyaşları arasında, Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek adlı şarkıyı söyleyerek alkışlarla sınıftan ayrıldı. Duygu dolu anlar yaşayan öğrencileri öğretmenleri teselli etmeye çalıştı.