Kaza Geçiren Ntv Kameramanı Rize'ye Sevk Edildi

Kaza Geçiren Ntv Kameramanı Rize'ye Sevk Edildi

Artvin'in Şavşat İlçesi'nde Geçirdiği Trafik Kazası Sonucu Ağır Yaralanan Ntv Kameramanı Abidin Kama, Ambulansla Getirildiği Rize Devlet Hastanesi'nde Tedavi Altına Alındı.

Kaza Geçiren Ntv Kameramanı Rize'ye Sevk Edildi

Artvin'in Şavşat İlçesi'nde geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan NTV Kameramanı Abidin Kama, ambulansla getirildiği Rize Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Saat 14.00 sıralarında Şavşat İlçesi'nde meydana gelen kazada Olgun Saymaz (20) yönetimindeki 08 HA 498 plakalı kamyonetin uçuruma yuvarlanması sonucu araç sürücüsü Olgun Saymaz ve aracın içerisinden görüntü almakta olan NTV Kameramanı Abidin Kama yaralanmıştı. Ağır yaralanan NTV Kameramanı ambulansla Rize Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek burada tedavi altına alındı. Kama'nın durumunun ciddi olduğu ancak hayati tehlikesi bulunmadığı bildirildi. Kameramanın olayı duyan yakınları ise hastaneye akın etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan NTV Muhabiri Ahmet Kayacık, kazadan dolayı karayollarını suçladı. Kayacık, "Artvin'in Şavşat İlçesi'nde geleneksel kızak şenliklerini çekiyorduk. Arkadaşımız görüntü almak için bir kamyonete bindi. Şoför direksiyon hakimiyetini kaybedince uçuruma düştüler. Geçtiğimiz yıl aynı yerde başka bir kamyon uçuruma düşmüştü. Biz bunu haber yapmıştık. Ancak karayolları olay yerinde hiç bir tedbir almamış. Eğer orada bariyer olsaydı bu kaza olmazdı. Şoför suçlu olsa da karayollarının hatası var" diye konuştu.

(GF-OK-OK-Y)