Kaza Bölgesi Kar Yağışlı

Kaza Bölgesi Kar Yağışlı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu da Taşıyan Helikopterin Düştüğü Bölgede, Hava Sıcaklığının Gece Saatleri ile Yarın Sıfırın Altında ve Kar Yağışlı Olacağını Bildirdi.

Kaza Bölgesi Kar Yağışlı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu da taşıyan helikopterin düştüğü bölgede, hava sıcaklığının gece saatleri ile yarın sıfırın altında ve kar yağışlı olacağını bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, kaza yeri koordinatlarına en yakın bölgede akşam saatlerinde kar yağışı beklenmiyor, gece saatlerinde kar yağışının başlayacağı tahmin ediliyor. Görüş mesafesi 700-900 metreden kar yağışı ile 100-300 metreye düşecek bölgede rüzgar, güneyden 20-30 kilometre hızla esecek. Hava sıcaklığı en yüksek -2, -4, en düşük -6, -8 olacak. Yarın, kuvvetli kar yağışlı geçecek. Görüş mesafesi 300-500 metreden, kuvvetli kar yağışı anında 50-100 metreye inecek. Rüzgar güney ve güneydoğudan 15-30 kilometre hızla esecek. Sıcaklık en yüksek -2, -4, en düşük -7, -9 olacak.

Kaynak: AA