Kayserispor Topbaşı Yaptı

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Bir Santrafor ile Bir de Orta Saha Oyuncusu Alarak Transfer Sezonunu Kapatmak İstediklerini Söyledi.

Kayserispor Topbaşı Yaptı

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bir santrafor ile bir de orta saha oyuncusu alarak transfer sezonunu kapatmak istediklerini söyledi.

Kadir Has Kulüp Tesisleri'nde yeni sezonun ilk antrenmanı öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Kayserispor Teknik Direktör Tolunay Kafkas, yaptıkları transferlerle önemli futbolcular aldıklarını ve yeni sezon için iddialı bir takım kurarak ligde üst sıraları hedeflediklerini söyledi. Kafkas, yaptıkları transferlerin önemli olduğunu ve bir santrafor ile bir orta saha olmak üzere iki futbolcu daha alarak transfer sezonunu kapatmak istediklerini belirtti.

Kaleci İvankov'un kulüpte kalması için herkesin çaba harcadığını da sözlerine ekleyen Kafkas, eşinin dahi İvankov'un eşi ile görüşerek kulüpte kalması yönünde konuştuğunu kaydetti. Kafkas, "İvankov çocuklarının okulu olduğunu söyleyerek Avrupa'da bir kulüpte futbol oynamak istediğini söyledi. İvankov bu nedenle benden izin aldı. Kulüple yeniden masaya oturmak için bizden 750 bin Euro istedi. Sonra gitti, enteresan bir rakama Bursaspor ile anlaştı. Bizim de bu arada bir kaleci almamız gerekirdi. Bizde bonservisi olmayan ve Türkiye'yi yakından tanıyan Süleymanou'dan yana takdirimizi kullandık. Bu transferle kalede sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Takımla uyum sorununu hallettiği takdirde çok başarılı olacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Kaleci Süleymanou konusunda basında çıkın haberleri de değerlendiren Kafkas, "Süleymanou benim babamın oğlu değil. Kendisi ile hiç top oynamadım. Hayatım boyunca görmedim. Bu transfer sadece Kayserispor Kulübü'nün bütçesi düşünülerek yapılmış. Süleymanou teknik yönden ufak tefek eksiklikleri doldurulduğunda iyi ve kaliteli bir kalecidir. Eli ile oyunu iyi başlatıyor. Özellikle deplasmanlarda bizim için avantaj sağlayacak. Çünkü elimizde yetenekli ve hızlı oyuncular var" dedi.

Kafkas, Gökhan Ünal'ın kendi isteğiyle kulüpten ayrıldığını, ancak kalması için çaba sarf ettiklerini söyledi. Kafkas, Gökhan Ünal'ın yerine Nijeryalı golcü oyuncu Aghahowa'yı transfer ettiklerini ifade etti. Avendano'nun kesin olarak gözden çıkarıldığını da ifade eden Kafkas, İglesias'ın da gözden çıkarılabileceğini söyledi. Kafkas, "İyi bir takım oluşturmak istiyoruz. Alınan oyuncuları çok iyi takip ettik. Kayserispor adına bu çocuklar ileriye dönük yatırımlar. Kimse banko oynayacak diye bakmasın. Ama normal transferlerden çok önemli futbolcular aldık. Tutarsa Kayserispor adına büyük başarı olur" şeklinde konuştu. Takımın çalışmalarına 10 gün Kayseri'de devam edeceğini ifade eden Kafkas, yeni sezonda kaleci antrenörü olarak da Nihat Yüksel ile çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Düzenlenen basın toplantısının ardından Kayserispor'un futbolcuları sahaya çıkarak ilk antrenmanlarını yaptılar. Sahada düz koşu yapan futbolcular, daha sonra ısınma hareketleri yaparak antrenmanlarını sürdürdü.

(İA-MSA-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA