Kayserispor Sakatlarını İyileştirmeye Çalışıyor

Milli Maç Nedeniyle Verilen Arayı Karpuztan'daki Kadir Has Tesislerinde Geçiren Kayserispor, Bu Arada Sakatlığı Süren 3 Oyuncusu İyileştirmeye Çalışıyor. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,"yoğun Maç Döneminde Çok Sayıda Oyuncumuz Sakatlandı. O Nedenle Şu Anda Sivasspor Maçı Öncesi, 3 S...

Kayserispor Sakatlarını İyileştirmeye Çalışıyor

Milli maç nedeniyle verilen arayı Karpuztan`daki Kadir Has Tesislerinde geçiren Kayserispor, bu arada sakatlığı süren 3 oyuncusu iyileştirmeye çalışıyor. Kayserispor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam,¨Yoğun maç döneminde çok sayıda oyuncumuz sakatlandı. O nedenle şu anda Sivasspor maçı öncesi, 3 sakat oyuncumuzun tedavisiyle uğraşıyoruz. Sakat oyuncularımızdan Leonardo, bir ay daha sahalara dönemeyecek¨ dedi.

Mehmet Topuz`u Türk A milli, Toledo`yu Paraguay milli takımına, Muhammed Hanefi`yi Avusturya, İvankov`u Bulgaristan milli takımlarına gönderen Kayserispor`da, sakatlığı süren kaptan Bülent Bölükbaşı ile stoper Aydın`ın Sivasspor maçına yetiştirilmesine çalışılıyor. Antalyaspor ile oynanan Süper lig maçında adelesi yırtılan santrafor Leonardo`nun ise, en az bir ay daha sahalardan uzak kalacağı belirlendi. Sarı kırmızılı ekibin yoğun maç döneminde böylesi sakatlıklarla karşılaşmasının doğal olduğunu söyleyen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, ¨Artık gözümüzü tam anlamıyla lige ve kupaya çevirdik. Özellikle, ligde geçen sezon elde ettiğimiz başarıyı tekrarlamak için hazırlıklarımızı var gücümüzle sürdürüyoruz. Sivasspor maçını da çok önemsiyoruz. O nedenle milli takıma giden oyuncularımız ve 3 sakat futbolcumuz dışında antrenmanlarımızı teknik, taktik ve kondisyon ağırlıklı olarak yapıyoruz¨ şeklinde konuştu.

Öte yandan, Kayserispor-Sivasspor maçı, 15 ekim pazar günü saat 15.00`de oynanacak. Karşılaşma saati Ramazan nedeniyle, 16.00 yerine, bir saat geriye alınarak 15.00 olarak düzenlendi.


Kaynak: DHA