Kayserispor, Kupada Final Kapısını Araladı

Kayserispor, Fortis Türkiye Kupası Yarı Final İlk Maçında Deplasmanda Çaykur Rizespor'u 3-0 Mağlup Ederek, Rövanş İçin Büyük Bir Avantaj Elde Etti.

Kayserispor, Kupada Final Kapısını Araladı

Kayserispor, Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında deplasmanda Çaykur Rizespor'u 3-0 mağlup ederek, rövanş için büyük bir avantaj elde etti.

Cezalı olduğu için maçı tribünden seyreden Teknik Direktör Erdoğan Arıca'nın yerine maçı değerlendiren Çaykur Rizespor Teknik Menajeri İsmail Coşkun, Kayserispor karşısında iyi futbol oynayamadıklarını ancak penaltılarının verilmemesinin skora olumsuz etki yaptığını söyledi. Coşkun, "Bugüne kadar kupada iyi sonuçlar alıp ligde kaybediyorduk. Şimdi kupada kaybettik, inşallah ligde kazanırız. Ancak bir pozisyonda penaltımız verilmedi. Bu televizyonlarda belli olacak. Eğer penaltımız verilseydi maçın sonucu çok daha farklı olabilirdi" dedi.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ise, maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyerek haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi. Deplasmanda kazandıkları için mutlu olduklarını ve Kayseri'ye büyük bir avantajla döndüklerini kaydeden Kafkas, maçın hakemiyle ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Yeşil-mavili futbolcu Cumhur da, çok üzgün olduklarını belirterek, "Elimizden geleni yaptık, ama başaramadık. Penaltımızın verilmemesi de takımı olumsuz etkiledi. Lig bizim için çok daha önemli. Artık lige bakacağız" diye konuştu.

(GF-MU-İY-OK-S)

Kaynak: İHA