Kayserispor, Evinde Gaziantepspor'a Boyun Eğdi

Gaziantepspor, Turkcell Süper Ligi'nin 32. Haftasında Deplasmanda Kayserispor'u 2-1 Mağlup Ederek, Ligde Kalma Yolunda Altın Değerinde Bir Galibiyet Aldı.

Kayserispor, Evinde Gaziantepspor'a Boyun Eğdi

Gaziantepspor, Turkcell Süper Ligi'nin 32. haftasında deplasmanda Kayserispor'u 2-1 mağlup ederek, ligde kalma yolunda altın değerinde bir galibiyet aldı.

Maçın hakemi Çetin Sarıgül, maçın sonlarında Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ı tiribüne gönderdi. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maç sonrası yaptığı açıklamada, Gaziantepspor mağlubiyetiyle UEFA Kupası hedefinden az da olsa uzaklaştıklarını söyledi. Kendi sahalarında sezonun ilk mağlubiyetini almanın üzücü olduğunu söyleyen Sağlam, "Tabiki bugün kazanmak istiyorduk ve iyi de oynayamadık. Futbolcuların üzerinde gereksiz bir baskı vardı. Bunun neden kaynaklandığını çözemedik ve

mağlubiyet aldık. Taraftarımız bizden bugün 3 puan bekliyordu ve onları mutlu edemedik. Maalesef Türkiye liglerinde son hafta karşılaşmalarında oynamak açıkçası bize çok acı veriyor. İtilmek, kakılmak hele bir de çok büyük hedefleriniz yoksa yani gerçekten işkence çekiyoruz diyebiliriz. Bunları gerçekten son hafta karşılaşmaları oynarken yaşıyoruz" dedi.

İmkanlarının belli olduğunu ve bu imkanlarla Türk futboluna renkli bir ortam kazandırmak isterken sıkıntılı durumlar yaşandığını söyleyen Sağlam, "Böyle bir ortamda daha temiz mücadelemizi verememek açıkçası bizleri bu işten soğutuyor. O nedenle başımızı önümüze eğdik. Sözümüz ve sesimiz çıktığı kadar çıkıyor, ama bu kimsenin umrumda değil. O nedenle bundan sonra kalan 2 hafta da nasıl geçer, kestiremiyoruz. Ama gene istediğimiz gibi mücadele veremeyeceğimiz gibi gözüküyor. Görünen köy de kılavuz

istemiyor. Biz yine elimizden geldiğince mücadelemizi ligin sonuna kadar sürdüreceğiz. Elimizden geldiğince mücadele edeceğiz. Galip gelmek istiyorduk ama olmadı. Yapacak çok fazla bir şey yok" diye konuştu.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, zor bir karşılaşmadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyleyerek, "Kazandığımız için son derece mutluyuz. Çok önemli bir 3 puan aldık. Oyuncularım hem galibiyeti çok istedi hem de buna inandılar" dedi.

Gaziantepspor'un golcü futbolcusu Veysel ise, maçın zor geçeceğini düşündüklerini belirterek, sahadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

(MÇ-İY-SN-SN-S)