Kayserispor, Evinde Galibiyet Hasretine Son Verdi

Turkcell Süper Ligi'nin 30. Haftasında Konyaspor'u Ağırlayan Kayserispor, Karşılaşmadan 3 Puanla Ayrılarak, Sahasındaki Galibiyet Hasretine Son Verdi. Haftalardır Sahasında Galip Gelemeyen Kayserispor, Konyaspor'u 2-1 Mağlup Ederek Üst Sıralar İçin Umutlandı.

Kayserispor, Evinde Galibiyet Hasretine Son Verdi

Turkcell Süper Ligi'nin 30. haftasında Konyaspor'u ağırlayan Kayserispor, karşılaşmadan 3 puanla ayrılarak, sahasındaki galibiyet hasretine son verdi. Haftalardır sahasında galip gelemeyen Kayserispor, Konyaspor'u 2-1 mağlup ederek üst sıralar için umutlandı.

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maç sonrası yaptığı açıklamada, alınan galibiyet nedeniyle mutlu olduklarını söyledi. Alınan galibiyetle zirve mücadelesi için umutlandıklarını belirten Sağlam, "Bizim için çok önemli bir 3 puan vardı sahada. Çünkü, özellikle son haftalarda kaybettiğimiz 3 puanlardan dolayı üst sıraların gerisinde kalmıştık. Bugün alınan 3 puan, kalan 4 haftada üst sıralar için bizi umutlandırdı. Eksiklerimize rağmen elimizdeki kadroyla neler yapabileceğimizi görmemiz

açısından iyi oldu. Bugün maçın son bölümü biraz sıkıntılı olsa da her şeye rağmen kazanması bildik. Futbolcu kardeşlerimi kutluyorum. Kalan haftalarda da alabileceğimiz puanları alıp, zirve mücadelesine katılmak istiyoruz" dedi.

Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam ise iki takım arasında centilmence bir mücadele olduğunu söyledi. Golcülerin macın sonucunu belirlediğini belirten Sağlam, "İki komşu kentin müsabakasıydı. Seyirciye daha fazla keyif vermek isterdik ama, girdiğimiz gol pozisyonlarını gole çevirip, daha gollü bir maç izletmek isterdik. Ama başaramadık. Oyunun belli bölümlerinde Kayserispor ağırlığını koydu. Belli bölümlerinde de biz koyduk. Belki maçın geneline bakacak olursak onlardan fazla pozisyona girdik. Ama

onların gol ayaklarının bizden daha etkili olması bugünkü skoru belirledi. Maç centilmence geçti. Hakem de centilmence davrandı. Hepsini tebrik ediyorum" diye konuştu.

Konyaspor'un golcü futbolcusu Tayfun da maçın hemen başında verilen penaltı ile mücadeleye mağlup başladıklarını söyledi. Tecrübeli futbolcu, "Bugünkü maçın zor olacağını biliyorduk. Kayserispor güçlü bir takım. Penaltıyla maça mağlup başladık. Penaltı mı, değil mi bilmiyorum. Daha sonra ikinci golü yedik. Çok pas hatası yaptık. Rakipler, bu pas hatalarını iyi değerlendiriyor. 2-0'ın altından kalkmak kolay değildi. İkinci yarıda ağırlığımızı hissettirdik. Bir gol attık ama muvaffak olamadık" dedi.

Konyasporlu Sedat ise ikinci yarıda iyi mücadele etmelerine rağmen mağlup olduklarını belirtti. Yeşil-beyazlı oyuncu, "Söyleyecek fazla bir şey yok. İkinci yarı özellikle daha iyi oynayan taraf bizdik. Tek golümüzü daha önce bulsaydık, maçtan galibiyet veya beraberlikle ayrılabilirdik. Önümüzdeki hafta Gençlerbirliği'ni yeneceğiz. El Saka'nın söylediğine göre pozisyon penaltı değildi. Bizim her maçımızda penaltı var, ancak hepsi aleyhimize" şeklinde konuştu.

(SEK-EYB-ÖK-S)