Kayserispor'da Kongre Öncesi Uzlaşma Sağlandı

Kayserispor Kulüp Başkanlığı'na Adaylığını Açıklayan Ahmet Çetinkaya, Adaylıktan Çekildi. Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin Makamında Kurmaylarıyla Birlikte Yaptığı Basın Toplantısında, Mehmet Özhaseki'nin Israrları ve Şehrin Huzuru İçin Adaylıktan Çekildiğini Söyledi.

Kayserispor'da Kongre Öncesi Uzlaşma Sağlandı

Kayserispor Kulüp Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Ahmet Çetinkaya, adaylıktan çekildi. Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin makamında kurmaylarıyla birlikte yaptığı basın toplantısında, Mehmet Özhaseki'nin ısrarları ve şehrin huzuru için adaylıktan çekildiğini söyledi.

Kayserispor Genel Kurulu öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, adayları uzlaştırdı. Başkan adayları Ahmet Çetinkaya ve Recep Mamur ile ayrı ayrı görüşen Mehmet Özhaseki, Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulun tek liste olarak yapılacağını söyledi. Konuyla ilgili görüşme yapmak üzere akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi'ne kurmaylarıyla birlikte gelen Ahmet Çetinkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Ahmet Çetinkaya,

şehrin huzuru ve Mehmet Özhaseki'nin isteği üzerine adaylıktan çekildiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de, Ahmet Çetinkaya'nın uzlaşmacı yaklaşımından dolayı kendisine teşekkür ettiğini belirtti. Hafta sonu yapılacak olan genel kurulda tek listenin olacağını belirten Özhaseki, "Mevcut Başkan Recep Mamur başkanlığında, Ahmet Çetinkaya'nın listesinde bulunan önemli isimlerin de katılımıyla daha güçlü bir yönetim oluşacağı kanaatindeyiz. Önemli olan Kayseri şehrinin kazanmasıdır" diye konuştu.

Ahmet Çetinkaya'nın listesinde bulunan Saffet Külahçı, Nurettin Arslan, Naci Bulut ve Mükremin Türkmen'in, Recep Mamur'un listesinde yer alacağı bildirildi.

(SE-MÇ-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA