Kayserispor-beşiktaş Maçının Ardından

Kayserispor'da, Kendi Sahasında Beşiktaş Karşısında Alınan 2-0'lık Galibiyetin Sevinci Yaşanıyor.

Kayserispor-beşiktaş Maçının Ardından

Kayserispor'da, kendi sahasında Beşiktaş karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Kayserispor'un ilk golünü atan ve ikinci golünün pasını veren Koray, "Bugün benim için anlamlı bir gündü. Takım arkadaşlarım iyi oynadı, ben de bir gol attım. Yüreğimizi ortaya koyduk, bizim için çok önemli bir maçtı, üst sıralardan kopmamamız lazımdı. Beşiktaş gibi kuvvetli bir takımı yendik. Bundan sonra Kayserispor'u daha üst sıralarda görürüz diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kayserisporlu futbolcu Ali Turan, Beşiktaş karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, "İyi bir serimiz vardı, bunu devam ettirmek istiyorduk. Bugün çok iyi mücadele ettik, rakip de 10 kişi kalınca daha avantajlı olduk. Son dakikada da olsa 2. golü bulduk ve rahatladık. Sahamızdaki yenilmezliğimiz devam ediyor. Haftaya Gaziantepspor ile bir maçımız var. Bu maçtan da galibiyetle ayrılarak Kayserispor'u üst sıralara tırmandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Golcü futbolcu Gökhan Ünal ise, güzel bir futbol sergileyerek Beşiktaş'ı yendiklerini söyleyerek, "Beşiktaş, buraya 6 haftadır yenilgisiz geldi. Biz kendi sahamızda Fenerbahçe ve Trabzonspor'a puan vermemiştik. Yalnızca Galatasaray ile berabere kalmıştık. Beşiktaş'ı bugün güzel bir oyunla yendik. Onların pozisyonu yok denilecek kadar az. Güzel bir galibiyet aldık, umarım iç sahadaki bu performansımız devam eder" dedi.

Bir basın mensubunun 'Moralin nasıl?' sorusuna Gökhan Ünal, "Benim moralim zaten iyiydi. Oyuna ikinci yarıda girdim ve bir gol attım. Bu benim için ekstra bir motive oldu. İnşallah böyle devam eder" şeklinde cevap verdi.

Kayserispor'un golcü futbolcularından Iglesias da, güzel bir maç olduğunu belirterek, "Güzel bir galibiyet aldık. İlerleyen haftalarda çok daha iyi olacağız ve yukarılara doğru tırmanacağız" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı futbolcu Mehmet Eren de, Beşiktaş gibi büyük bir takımı yenerek sahalarındaki yenilmezliklerini sürdürdükleri için çok mutlu olduklarını belirterek, bu güzel performansı ilerleyen haftalarda da sürdürmek istediklerini söyledi.

Kaleci Ivankov ise, "2-0 iyi bir skor. Ben buradan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. 3 puan çok iyi. Haftaya Gaziantepspor ile sahamızda oynayacağız. İnşallah herşey iyi olur ve galip geliriz. UEFA şansımız sürüyor, iyi oynayarak bu iddiamızı sürdürmek istiyoruz" dedi.

(İY-İY-OK-S)