Kayserili Seyir Terrace, Rumeli Hisarı'nda Şube Açtı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Kayserili Seyir Terrace, Rumeli Hisarı'nda Şube Açtı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Kayserili Seyir Terrace, Rumeli Hisarı'nda Şube Açtı

Yöresel ve dünya tatların bir araya geldiği Seyir Terrace Restoranı, İstanbul Rumeli Hisarı'nda ilk şubesini açtı.80'li yıllar konsepti ile lezzetlerin sergilendiği mekanda davetliler, İstanbul manzarası eşliğinde keşfedilmemiş lezzetlerin tadını...

Yöresel ve dünya tatların bir araya geldiği Seyir Terrace Restoranı, İstanbul Rumeli Hisarı'nda ilk şubesini açtı. 80'li yıllar konsepti ile lezzetlerin sergilendiği mekanda davetliler, İstanbul manzarası eşliğinde keşfedilmemiş lezzetlerin tadını çıkardı.

Merkezi Kayseri'de bulunan Seyir Terrace, yöresel ve dünya yemeklerini İstanbul'a taşıdı. Rumeli Hisarı'nda İstanbullulara kapılarını açan Seyir Terrace, 80'li yılların konsepti ile davetlileri karşıladı. Masalarda plak ve dergiler, duvarlarda ise 80'li yılların Türk Filmlerinin olduğu afişler, davetliler tarafından yoğun ilgili gördü.

Türk ve dünya lezzetlerini İstanbul'a taşıyan Seyir Terrace'nin açılışına arabesk- fantezi müziğin önemli isimlerinden biri olan Cengiz Kurtoğlu, halk ozanı Ozan Arif, şarkıcı İsmail Türüt, Mustafa Topaloğlu, gibi pek çok ünlü isimde katıldı.

NECİP DİNÇER: "MUTFAKTA ÇOK İDDİALI BİR GİRİŞ YAPIYORUZ"

80'li yıllar konseptinde Seyir Terrace Restoran açılışını yaptıklarını hatırlatan Seyir Terrace'nin sahibi Necip Dinçer, Kayseri'deki işlerini İstanbul'a da taşıdıklarını söyledi. Kayseri'nin yöresel yemeklerini de restoranlarında sergileyeceklerini belirten Dinçer, doğal tatların, yöresel lezzetlerin ve dünya mutfaklarının ve her türlü lezzetlerin bu mekanda sunumunu yapacaklarını ifade etti. İstanbul'a açtıkları mekanla Anadolu'dan Avrupa'ya geçtiklerini dile getiren Necip Dinçer," Güzel bir hizmet vermek istiyoruz. Bu yüzden İstanbul'da mutfak anlamda çok iddialı bir giriş yapıyoruz" dedi. Çok heyecanlı olduklarını dile getiren Seyir Terrace Yönetim Kurulu Başkanı Alperen Dinçer ise, mutfak anlamda arkalarında bir sürü insanların olduğunu belirterek, bomba gibi bir güçle Kayseri'den İstanbul'a geldiklerini söyledi.

BİRÇOK SANATÇI DA DİNÇER'LERİN HEYECANINA ORTAK OLDU

Seyir Terrace'nin açılışına bir çok ünlüde akın etti. Bu ünlülerden bazıları ise İstanbul'da açılan mekandan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, "Profesyonel anlamda çok önemli bir yatırım yaptılar. Bunların devamını dilerken aynı anlamda da hizmetlerde de bu şekilde davranacaklarına inanıyorum. Boğazın incisi olmuşlar. Ben hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

7'den 70'e herkesin bu restorandan mutlu ayrılacağını söyleyen Karadenizli türkücü İsmail Türüt ise, "Buraya yediğim pastırmayı, sucuğu hiçbir yerde yemedim. Kayseri'de üretilip burada sunuluyor. Çok lezzetli " şeklinde konuştu. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı - Ekonomi Haberleri
Haberi Kaydet
500
title