Kayseri: Kayseri Evliyalarının Hayatları Kitap Oldu

Kayseri: Kayseri Evliyalarının Hayatları Kitap Oldu

- Kayserili Şair Yazar Bekir Akbulut, Kayseri'de Yaşamış 80 Alim ve Evliyanın Hayatlarını Konu Alan "Kayseri'nin Manevi Işıkları" Adlı İlk Kitabını Çıkardı.

Kayseri: Kayseri Evliyalarının Hayatları Kitap Oldu

- Kayserili Şair Yazar Bekir Akbulut, Kayseri'de yaşamış 80 alim ve evliyanın hayatlarını konu alan "Kayseri'nin Manevi Işıkları" adlı ilk kitabını çıkardı.

Şair Yazar Bekir Akbulut kitabı 8 ay gibi bir sürede hazırladığını ifade ederek, kitaptan 5 bin adet bastırdığını ve bununda 2 bin adedinin satıldığını söyledi. Kayseri'de yaşamını sürdürmüş olan veya Kayseri'de ismi geçen 80 alim ve evliyanın hayatlarını konu alarak kitap çıkardığını belirten Akbulut, "Yazarlık hayatımın ilk kitabını çıkardım. Kitabımda 80'e yakın alim ve evliyanın hayatını, yaptıkları hizmetlerini, anılarını anlatmaya çalıştım. Kitaptaki alimlerin hayatlarını okuyanlar, manevi bir yolculuğa çıkacaklar ve onların yaşantılarını gözlerinde canlandıracaklar" dedi.

Şair Yazar Bekir Akbulut, kitabının seçkin kitapçılarda satıldığını kaydederken, bastırmış olduğu 5 bin kitabın 2 bininin satıldığını ve kitabı alanların çok memnun kaldıklarını ifade ettiklerini sözlerine ekledi

(AÖ-ŞA-ŞA-Y)

Kaynak: İHA