Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri Başladı
Haberler » Yerel » Haber

Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri Başladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü'nün öncülük ettiği Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KAYİF) etkinlikleri başladı.(İŞKUR) Kayseri İl Müdürü Rifat Çetinkaya ile sanayici ve işadamları katıldı.

Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri Başladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü'nün öncülük ettiği Kayseri İstihdam Fuarı ve Kariyer Günleri (KAYİF) etkinlikleri başladı.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'ndeki etkinliğe Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci, Türkiye İş Kurumu

(İŞKUR) Kayseri İl Müdürü Rifat Çetinkaya ile sanayici ve işadamları katıldı.

Vali Bilici, açılışta yaptığı konuşmada, işsizliğin sadece Türkiye'ye ait bir sorun olmadığını belirterek, sanayisi gelişmiş ülkeler de bu sıkıntının yaşandığını söyledi.

Bu fuarın işsizliğe tek başına çare olamayacağını vurgulayan Bilici, "Hem üniversitelerimiz hem de sanayi odalarımız iş birliği içerisindeler. İlgili kuruluşlarla iş birliği yaparak, Kayseri'de işsizlik oranını en aza indirmeyi hedefliyoruz" dedi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde aynı anda 139 fabrikanın temelinin atıldığını anımsatarak, "Sanayi ve Ticaret odaları, işsizlerin istihdamı konusunda her türlü desteği veriyor. Hükümetimiz de işsizlik konusunda kalıcı çözüm bulmak amacıyla yeni projeler üretmeye devam ediyor" diye konuştu.

KAYSO Başkanı Boydak ise Kayseri'deki üniversitelerden mezun olan gençlere iş konusunda her türlü kolaylığı sağlayabileceklerini ifade ederek, özellikle mühendislik ve bilgisayar bölümlerinde okuyan veya bu alanlardan mezun olan gençlerin istihdamına ağırlık verdiklerini söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Rifat Çetinkaya da kalifiye elaman arayan fabrikalarla kriterlere uyan işsizleri buluşturduklarını belirterek, bu yıl 16 bin 727 işsizle görüştüklerini ve 4 bin 727'sinin çeşitli sektörlerde istihdamını sağladıklarını anlattı.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar, firma temsilcilerinin, iş arayan gençleri bilgilendirdiği ve iş başvurularının yapıldığı stantları gezdi.

- KAYSERİ