Kayseri İş-kur'dan 3 Yenilik

Kayseri İş-kur'dan 3 Yenilik

Türkiye İş Kurumu (İş-kur) Kayseri İl Müdürü Rifat Çetinkaya, İş ve İşçi Arayanlara Kolaylık Sağlamak İçin 3 Yeni Uygulamayı Hayata Geçirdiklerini Söyledi.

Kayseri İş-kur'dan 3 Yenilik

Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Kayseri İl Müdürü Rifat Çetinkaya, iş ve işçi arayanlara kolaylık sağlamak için 3 yeni uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Türkiye genelinde e-istihdam uygulamasına geçildiğini belirten Rifat Çetinkaya, bu uygulama ile iş arayanlar ve iş verenlerin işlemlerini internet ortamında yapabileceklerini dile getirdi. Çetinkaya, yenilikler çerçevesinde hizmet binası içerisine 3 adet self servis hizmeti yapılabilmesi için bilgisayar ile 2 adet kioks makinasını vatandaşların hizmetine sunduklarını da söyledi. Yenilikler hakkında bilgiler veren Çetinkaya, "Bu makinelere il müdürlüğümüzü tanıtıcı, kurumsal faaliyetler ile güncel açık iş ilanlarını gösteren slaytlar hazırlayarak hizmet binamızın görünür yerlerine yerleştirdik. Ayrıca bina içerisine tanıtıcı duyuru panoları da yerleştirdik. Self servis bilgisayarları işçi arayan firmalar hakkında bilgiler alabileceklerdir" dedi.

(YS-MSA-Y) 01.07.2008 15:37 TSİ


reklam