Kayseri Erciyesspor'un UEFA'daki Rakibi Atletico Madrid Tedirgin

UEFA Kupası 1. Turu'nda Kayseri Erciyesspor'la Karşılaşacak Olan İspanyol Temsilcisi Atletico Madrid, İlk Karşılaşma Öncesi Tedirgin.

Kayseri Erciyesspor'un UEFA'daki Rakibi Atletico Madrid Tedirgin

UEFA Kupası 1. Turu'nda Kayseri Erciyesspor'la karşılaşacak olan İspanyol temsilcisi Atletico Madrid, ilk karşılaşma öncesi tedirgin.

İspanyol temsilcisine bu sezon Real Madrid'den transfer olan başarılı forvet oyuncusu Jose Antonio Reyes, UEFA'daki rakipleri Kayseri Erciyesspor'u tanımadığını ve hakkında henüz detaylı bir bilgiye sahip olmadığını söyledi. Reyes, takımlarının yeni gelen futbolcularla birlikte oldukça güçlendiğini belirterek, "Fakat takıma adaptasyon döneminde bazı sıkıntılar yaşanabilir. Örneğin bir maçta göz dolduran, sürekli oyuna hakim olan bir futbol sergileyip, bir sonraki maçta beklenmedik kötü sonuçlar

alabiliyoruz. Bunun olmasını açıkçası hiç arzu etmiyoruz. Sonuçta artık yenilemeyecek takım kavramı bugünkü futbol mantalitesinde ortadan kalmıştır. Her maç önemli, her maç zorlu. Her maça adeta final maçıymış gibi hazırlanıp, bu düşünce ile sahada mücadele etmemiz gerekir. Ben kişisel olarak her karşılaşmaya yüzde yüz hazır şekilde kendimi motive etmeliyim. Önümüzde üç önemli kupa mücadelesi var. Lig, UEFA, Kral Kupası. Bunları düşünüp, en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor" diye konuştu.

Ayrıca ilk 11'de yeteri kadar şans bulamadığı için üzgün olduğunu ifade eden Reyes, takımda daha fazla yer almak istediğini ve hocasından daha fazla şans beklediğini ifade etti.

Bu arada Atletico Madrid, hazırlıklarını yaptığı tempolu antrenmanlarla sürdürüyor.

(BU-İK-OK-S)

Kaynak: İHA