Kayseri Erciyesspor'da Buruk Sevinç

Kayseri Erciyesspor, Fenerbahçe Önünde Kaçan Galibiyete Üzülüyor. Fenerbahçe'yi Sahadan Sildiklerni ve 70 Dakika Mahkum Oynattıklarını Söyleyen Basın Sözcüsü Yüksel Şahin, "Kayseri Erciyesspor'u İzlemeye Devam Edin" Dedi. Yönetim Kurulu da, Fenerbahçe Maçına 3'er Bin YTL Prim Dağıtacağını Açıkladı.

Kayseri Erciyesspor'da Buruk Sevinç

Kayseri Erciyesspor, Fenerbahçe önünde kaçan galibiyete üzülüyor. Fenerbahçe'yi sahadan sildiklerni ve 70 dakika mahkum oynattıklarını söyleyen Basın Sözcüsü Yüksel Şahin, "Kayseri Erciyesspor'u izlemeye devam edin" dedi. Yönetim kurulu da, Fenerbahçe maçına 3'er bin YTL prim dağıtacağını açıkladı.

Erciyesspor Basın Sözcüsü Yüksel Şahin, Fenerbahçe'yi son on dakikada galibiyeti koruma psikolojisine girince ellerinden kaçırdıklarını söyledi. Erciyesspor'un, rakbinden, çok daha iyi mücadele ettiğini, sahayı parsellediğini ve Fenerbahçe'yi 70 dakika mahkum oynattığını söyleyen Şahin, "Fenerbahçe maçı geride kaldı. Bizim rakibimiz Fenerbahçe değil. Bu beraberlikle moral bulduk. Neler yapabileceğimizi gösterdik. İlk yarda Fenerbahçe'ye 6-0 yenilen takımdan 8 futbolcu dün yine sahadaydı. Demek ki bazı şeyleri değiştirmişiz" diye konuştu.

"HEDEF LİGDE KALMAK"

Fortis Türkiye Kupası'nda Galatasaray galibiyetiyle başlayan, Bursa maçıyla devam eden başarıyı, Fenerbahçe beraberliği ile lige de taşıdıklarını söyleyen Basın Sözcüsü Yüksel Şahin, "Fenerbahçe beraberliği ile güven tazeledik. Takımın havası yerine geldi. Fenerbahçe maçını unuttuk ve Galatasaray'la oynayacağımız kupa maçıyla Bursa deplasmanını düşünmeye başladık. Galatasaray maçının hazırlıkları yarın başlayacak" ifadesini kullandı.

"BERABERLİK PRİMİ 3'ER BİN YTL"

Fenerbahçe beraberliğine daha önce belirlenen 3'er bin YTL beraberlik primi verileceğini de kaydeden Basın Sözcüsü Şahin, "Prim sistemimiz belli. Kazansak 6'şar bin YTL galibiyet primi verecektik. Beraberliğe 3'er bin YTL dağıtacağız. Puan hesaplarına girmeden maç maç değerlendirme yapmayı ve hep önümüze bakmayı hedefliyoruz. Ama önümüzdeki 4 maçtan 10 puan çıkartabilirsek rahatlarız" iddiasında bulundu.

"BÜTÜN İŞ FUTBOLCULARIMDA"

Kayseri Erciyesspor teknik direktörü Bülent Korkmaz, ise, başarının futbolcularına ait olduğunu söyledi. Özellikle ilk yarıda rakipten çok daha iyi oynadıklarını söyleyen Korkmaz, "Ancak, ikinci yarı galibiyeti korumak adına psikolojik olarak arkaya yaslandık. Yenemedik, ama bu maçtan 1 puanla ayrılmak da güzeldi" dedi. Korkmaz, her geçen gün daha iyi olacaklarına inandığını da belirterek, "Bütün iş futbolcularımda. Yönetim kurulumuz da maddi ve manevi her türlü desteği veriyor. Daha iyi olmak için zamanımız var. Taraftarlara da desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Bundan sonra da kazanmak için oynamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Demet ÖZTÜRK