Kayseri'deki Terör Saldırısına Tepkiler

Kayseri'deki Terör Saldırısına Tepkiler

Kayseri'deki Terör Saldırısına Tepkiler
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Erzurum'da bir grup, Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik terör saldırısını protesto etti.

Erzurum'da bir grup, Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik terör saldırısını protesto etti.

Erzurum Sivil Toplum Platformu ile Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Teşkilatı üyeleri, Kayseri'deki terör saldırısına tepki göstermek amacıyla ellerindeki büyük bir Türk bayrağı eşleğinde Yakutiye ilçesindeki Lala Paşa Camisi önünde toplanarak Yakutiye Medresesi önüne kadar yürüdü.

Burada, terör olayları aleyhine çeşitli dövizler açan gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Mustafa Güvenli, Kayseri'de "hain, alçak ve kalleş teröristlerce yapılan terör saldırısının yürekleri yaktığını" söyledi.

Güvenli, milletin terör saldırılarının gerçek amacının farkında olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Terör örgütü ve destekçileri menfur amaçlarını gerçekleştirmek için toplumsal istikrarımızı bozmak, kaynaklarımızı heba etmek ve bizleri kardeş kavgasına sürüklemek istemektedirler. Bu nedenle taşeronları FETÖ, DEAŞ, DHKP/C ve bu son saldırıyı yapan PKK gibi içimizdeki hainleri ile bize ders vermeye, bizleri tekrar eski Türkiye'ye döndürmeye, dahası ülkemizi Suriye, Irak gibi parçalamaya çalıştıklarının farkındayız. Endişe etmeden biliyoruz ki, ülkenin dağları ve ovaları terörden kalıcı şekilde temizlenecektir. Şehit haberleriyle yüreğimiz yanıyor, içimiz acıyor. Bu acılardan devşirdiğimiz tecrübe daha çok kenetlenmek, daha dik durmak ve güvenlik güçlerimizin yanında olmaktır."

Terörün amacına ulaşamayacağını vurgulayan Güvenli, "Hainler, alçaklar bilmelidir ki başaramayacaklar. Cumhurbaşkanımızın başlattığı milli seferberliğe katılıyor ve destekliyoruz. Kendini bu milletin evladı olarak hisseden herkes bu kalleş ve hainlerin elini kırmak için görev beklemektedir. İstiklali ve istikbali kendi ellerinde olan bu millete diz çöktüremeyeceksiniz. Geçtiğimiz hafta İstanbul'da, son olarak da Kayseri'deki melun saldırıda şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz." dedi.

BBP'li Recep Şendur da milletçe içte ve dışta büyük sorunlarla mücadele edildiğini söyledi.

Özellikle son 15 yıldır Irak'ın işgali ile İslam aleminin gözyaşı ve acı içerisinde olduğunu belirten Şendur, "Kayseri'de halkın can, mal ve namusuna bekçilik eden askerimizi, kardeşlerimizi şehit ettiler. Bu vesile ile başta saygı değer aileleri olmak üzere aziz milletimize, devletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Emniyet Teşkilatına bağ sağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Merhum şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun ifadesi ile 'bir ülkeye şehit haberi gelmesinden daha acı olanının, şehide alışmak olduğu' hakikatını yeniden hatırlatmak isteriz." diye konuştu.

Grup, yapılan duanın ardından dağıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title