Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu - Haberler
Haberi Paylaş

Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu

30 AĞUSTOS Zafer Bayramının 93'üncü yılı, Kayseri'de de törenle kutlandı.

30 AĞUSTOS Zafer Bayramının 93'üncü yılı, Kayseri'de de törenle kutlandı. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan törenlere, MHP Kayseri Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ve Süleyman Korkmaz katılırken, AK Parti ve CHP milletvekilleri ise katılmadı.

Uzun bir aradan sonra tekrar Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan tören, Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Ardından Vali Orhan Düzgün, Valilikte tebrikleri kabul etti. Vali Düzgün yaptığı açıklamada, "Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde, kahraman silahlı kuvvetlerimizin o dönemin şartlarındaki yoklukları, zorlukları göz önüne alırsak, gerçekten ne büyük fedakarlıklarla, milletimizin ve askerimizin el ele bu milletin bağımsızlığı için büyük fedakarlıklar yaptıklarını görüyoruz. Bu şanlı bayramı da her yıl 30 Ağustos'ta, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve milletimizle kutluyoruz" dedi.

Vali Düzgün'ün tebrikleri kabulünden sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki resmi geçit törenine geçildi. Düzgün, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tümgeneral İsmail Yalçın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, üstü açık araba ile protokolün, askeri tören birliklerinin ve halkın bayramını kutladı. Zincidere'deki 1. Komando Tugayı ile 12. Hava İkmal ve Bakım Merkezi Komutanlığındaki askerlerden oluşan birlikler, Büyükşehir Belediye Bando Takımı'nın seslendirdiği marşlar eşliğinde geçişlerini gerçekleştirdi. Törende, bazı vatandaşlar ve çocuklar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak askerleri alkışladılar. Sıkı güvenlik önlemleri altında yapılan Kayseri'deki törene AK Parti ve CHP milletvekilleri katılmadı. MHP'nin Kayseri Milletvekilleri Yusuf Halaçoğlu ile Süleyman Korkmaz ise törene katılarak, baştan sona dikkatle izledi.

Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu

Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu

Kayseri' de Zafer Bayramı Çoşkusu

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title