Kayseri'de Yerel Yönetimler

Kayseri'de Yerel Yönetimler

Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi, Gündemindeki Konuları Görüşüp Karara Bağlamak Üzere Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız Yönetiminde Toplandı.

Kayseri'de Yerel Yönetimler

Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi, gündemindeki konuları görüşüp karara bağlamak üzere Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız yönetiminde toplandı.

Meclis gündeminde bulunan konuların görüşülüp kara bağlanması için düzenlenen toplantıda, 2006 Yılı Faaliyet Raporu oy birliğiyle kabul edildi. Meclis toplantısında konuşma yapan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, göreve geldikleri ilk günün heyecanıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, kardeş belediyelerle yapılan işbirlikleri ile Kayseri'nin geliştiğini ve güzelleştiğini dile getirdi. Hinterland yasasıyla 2006'yı ağırlıklı bir şekilde planlama yılı olarak değerlendirdiklerini belirten Başkan Yıldız, "Devlet Demir Yolları, rayların şehir dışına çıkması için yeni güzergah tespit edip, plan çizdirdi. Çevreyolun taşınması için Karayolları ile bir protokol imzaladık. Çevreyolunun sınırlarımızda kalan bölümün kamusallaştırılması için 12 milyon YTL kadar para harcayacağız. Yeni çevreyol da 2007 sonunda tamamlanacak. Şehre çok faydası olan esnaf sitelerinin çalışmaları devam ediyor. Eski dikimevini Adliye Sarayı olarak planladık. Bütçemizin yüzde 92'sini gerçekleştirdik. Borçsuz belediye sıfatımız devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

(YS-OK-Y)

Kaynak: İHA