Kayseri'de Tatbikatlı İmza Günü

Kayseri'de Tatbikatlı İmza Günü

Kayseri'de Arama Kurtarma Derneği (Akut) Başkanı Nasuh Mahruki'nin, "Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir" Adlı Kitabının İmza Günü Öncesinde Bir Kurtarma Tatbikatı Düzenlendi. Şov Şeklinde Geçen Tatbikata, Vatandaşlar Büyük İlgi Gösterdi.

Kayseri'de Tatbikatlı İmza Günü

Kayseri'de Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı Nasuh Mahruki'nin, "Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir" adlı kitabının imza günü öncesinde bir kurtarma tatbikatı düzenlendi. Şov şeklinde geçen tatbikata, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Kayseri Park Alışveriş Merkezi'nde, Niğde ve Kayseri'den oluşan 23 kişilik bir AKUT ekibi kurtarma tatbikatı düzenledi. Canlı bir şov şeklinde gerçekleştirilen kurtarma tatbikatında, alışveriş merkezinin tavanındaki tonozlardan zemine doğru uzanan sedyeyle bir yaralı kurtarıldı. Yaklaşık 36 metreden yaralıyı başarılı bir şekilde zemine indiren AKUT ekibi, vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı. Kurtarma tatbikatının ardından AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, "Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir" adlı kitabını

imzaladı. Vatandaşlara AKUT'un çalışmaları hakkında bilgiler veren Mahruki, bu tür tatbikatları her zaman yaptıklarını belirterek, AKUT'un kötü doğa koşullarına da her zaman hazırlıklı olduğunu söyledi. Kurtarma çalışmalarının çok kolay olmadığını ifade eden Mahruki, tecrübe kazanmak için sürekli tatbikat yapılmasının şart olduğunu dile getirdi.

Kayseri'nin Talas İlçesi'nde bir şube açtıklarını kaydeden Mahruki, "Kayseri bölgelerine ve çevrelerine destek vermek istiyoruz. AKUT sadece teknik olaylarda değil, kötü doğa koşullarına da hazır. AKUT olarak şimdiye kadar 700'den fazla vatandaşın kurtulmasını sağladık. Şube açmak kolay olmuyor. 1-2 yıllık çalışmanın neticesinde şube açabiliyoruz" dedi.

Mahruki, konuşmasının ardından kitap imzaladı.

(YS-OK-Y)

Kaynak: İHA