Kayseri'de İstiklal Marşı Krizi

Kayseri'de İstiklal Marşı Krizi

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu Öncesinde Alattin Dündar, Düzenlediği Basın Toplantısı ile Adaylığını Açıkladı. Toplantının Başlangıcında İstiklal Marşı'nın Farklı Bir Makamda Okunması İse Şaşkınlığa Neden Oldu.

Kayseri'de İstiklal Marşı Krizi

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Genel Kurulu öncesinde Alattin Dündar, düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Toplantının başlangıcında İstiklal Marşı'nın farklı bir makamda okunması ise şaşkınlığa neden oldu.

Adaylığını açıklayan Alattin Dündar'ın listesinde ismi bulunan Hasan Aydın, toplantı öncesinde İstiklal Marşı'nı farklı bir makamda okudu. Makamı yanlış okunan İstiklal Marşı, geçtiğimiz yıllarda Kayseri'de Şehit Gazi ve Malülleri Derneği'nin toplantısı sırasında yaşanan İstiklal Marşı krizine benzer yeni bir krize neden oldu. Mısra ve sözlerin doğru, ancak makamın farklı okunması sırasında davetliler ve Hasan Aydın, İstiklal Marşı'nı yarıda kesemeyince farklı makamda devam ettirerek tamamladı.

Yaşanan şaşkınlığın ardından kürsüde konuşan aday Alattin Dündar, mevcut başkan Vedat Ali Özışık'ı eleştirerek 2 Nisan'da yapılacak olan genel kurulda aday olduğunu açıkladı. Dündar, "Mevcut başkan çiftçimizin paralarını bizce boşa harcıyor. Parayı kendi parası gibi sportif faaliyetler ve takımlar için kullanıyor" dedi. Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık'ın bugüne kadar yaptığı çalışmaları eleştiren Dündar, kendi yönetimi ile birlikte Kayseri Şeker Fabrikası'nı daha iyi yerlere taşıyacağını söyledi.

(KÖZ-GS-OK-Y)

Kaynak: İHA