Kayseri'de Heyelan Faciası! TIR Büyüklüğünde Kaya Parçaları Düştü

Kayseri'de Heyelan Faciası! TIR Büyüklüğünde Kaya Parçaları Düştü

Kayseri'de Heyelan Faciası! TIR Büyüklüğünde Kaya Parçaları Düştü
Haberler.Com - Haberler | 3. Sayfa

Kayseri'de, etkili olan yağış sonrasında sel baskınları yaşanırken bazı bölgelerde heyelan meydana geldi. Çamlıca Mahallesine giden yola TIR büyüklüğünde kaya parçaları düştü.

Yahyalı ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur hayatı felç etti. Yapılan ölçümlerde metrekareye 60 kilo yağış düştüğü ifade edildi. Etkili olan yağışla birlikte Kapuzbaşı Şelalelerine yakın bölgelerde sel meydana geldi. Yollar hasar gördü. İlçede aşırı yağış taşkınların yanında heyelana da neden oldu.

"TIR BÜYÜKLÜĞÜNDE DİYECEĞİMİZ KAYALAR VAR"

Çamlıca Mahallesine giden yola heyelanla birlikte dev kaya parçaları düştü. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, ilçede etkili olan şiddetli yağış ile birlikte bazı olumsuzlukların yaşandığına dikkat çekerek, "Şiddetli yağış ile birlikte heyelan meydana geldi. Şu an Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda olan bir yer olduğu için ekipler çalışıyor. Çok büyük taş, kaya parçaları heyelanla birlikte yola düştü. TIR büyüklüğünde diyeceğimiz kayalar var. Büyükşehir Belediyesi ekipleri o kayaları kırarak, yolu açma çalışmaları yapıyor." dedi.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (1)
İNCİ: AllAHIN GÜCÜ
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title