Kayseri CAKUD'dan Helal ve Sağlıklı Gıda Paneli

Kayseri CAKUD'dan Helal ve Sağlıklı Gıda Paneli

Kayseri CAKUD'dan Helal ve Sağlıklı Gıda Paneli
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kayseri Eğitim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği, Helal ve Sağlıklı Beslenme Paneli düzenleyecek.

Kayseri Eğitim Kültür Ahlak ve Çevre Derneği (Kayseri CAKUD) tarafından 'Helal ve Sağlıklı Beslenme Paneli' düzenlenecek. Panel, 8 Mart 2014 Cumartesi günü Kayseri İl Özel İdare Konferans salonunda saat 19.30'da yapılacak.

Kayseri CAKUD Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu tarafından düzenlenen panele konuşmacı olarak Konya Necmettin Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Gürbilek, Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Akbulut ve Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Öğretim Görevlisi Rıfat Oral konuşmacı olarak katılacak.

Panelistlerden Prof. Dr. Mehmet Gürbilek, Helal ve Sağlıklı Gıda Platformu çalışmaları hakkında bilgi verip, helal ve sağlıklı gıdada yaşanan güncel soruları ve bu sorunların çözümünü ele alacak.

Doç. Dr. Mehmet Akbulut ise gıda maddelerindeki katlı maddeleri ile bunların çeşitleri, fonksiyonları ve kaynakları hakkında bilgi verecek.

Öğretim görevlisi Rıfat Oral da helal ve sağlıklı beslenmede helal ve haramın önemini anlatıp beslenmede dini hükümleri açıklayacak. - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title