Kayseri: AK Parti Kayseri İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti

Kayseri: AK Parti Kayseri İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti

AK Parti (AKP) Kayseri İl Danışma Meclisi Gerçekleştirildi. Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde Gerçekleştirilen Toplantıya; Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Duru ve Niyazi Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile Çok Sayıda Partili Katıldı.

Kayseri: AK Parti Kayseri İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti

AK Parti (AKP) Kayseri İl Danışma Meclisi gerçekleştirildi. Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya; Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Duru ve Niyazi Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

İl Danışma Meclisi Toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, İl Başkanı Mahmut Cabat'ın açılış konuşmasıyla başladı. İl Başkanı Cabat, parti çalışmalarına değinerek, "Önümüzdeki dönemde Türk Milleti olarak çok uyanık ve tetikte olmalıyız. Hepiniz takip ediyorsunuz. Fransa gibi güya demokrasinin beşiği bir ülke üç beş çapulcunun gazına gelebilmektedir. Bize "demokrasi ve düşünce özgürlüğü" diye nutuk atanlar, oy uğruna yasaklar getirmekten çekinmemektedir. Tarih yapılanları affetmeyecek ve bunlar yaptıklarının altında ezileceklerdir. Geçmişte dinimize ve değerlerimize saldıranlar nasıl helak olmuşsa, bundan sonra da helak olmaya mahkumdurlar. Son günlerde yerel siyasetçilerde bir gündem kapma kaygısı yaşanıyor. Bazıları kendilerini tehdit ettiğimi söyleyerek beni halka şikayet ediyor. Ben "Elinde bilgi belge olmadan bana ve arkadaşlarıma çamur atmaya kalkan şerefsizdir, namussuzdur; Kayseri'nin huzurunu kimseye bozdurmam" dedim. Sözlerimin de arkasındayım. Şerefiyle ve tüm gücüyle hizmet yarışında olan arkadaşlarıma, Kayseri'ye çağ atlatan başkanlarıma laf söyletmem. Bunu herkes böyle bilmelidir" açıklamasını yaptı.

Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, telgraf göndererek toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. İl Danışma Meclisi Toplantısı'nın sonunda kongresini tamamlayan 16 ilçe başkanına ve İl Başkanı Mahmut Cabat'a, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalı olarak gönderilen hayırlı olsun belgeleri takdim edildi. İlçe başkanlarına tebrik belgelerini milletvekilleri verirken, İl Başkanı Cabat'ın tebrik belgesini Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki takdim etti.