Kayseri: AB Büyükelçilik Müsteşarlarının Kayseri Ziyareti

Kayseri: AB Büyükelçilik Müsteşarlarının Kayseri Ziyareti

Avrupa Birliği'ne (AB) Üye 14 Ülkenin Büyükelçilik Müsteşarları, Ziyaret ve Gezi Amaçlı Geldikleri Kayseri'de Tarihi Kiliseyi de İnceledi.

Kayseri: AB Büyükelçilik Müsteşarlarının Kayseri Ziyareti

Avrupa Birliği'ne (AB) üye 14 ülkenin büyükelçilik müsteşarları, ziyaret ve gezi amaçlı geldikleri Kayseri'de tarihi kiliseyi de inceledi.

AB dönem başkanlığını yürüten Finlandiya'nın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Kirsi Vanamo başkanlığında Avusturya, Belçika, Danimarka, Estonya, Fransa, Macaristan, İrlanda, Letonya, Litvanya, Hollanda, Polonya, İsveç ve İngiltere büyükelçilikleri müsteşarları, Kayseri gezisi sırasında tarihi Surp Krikor Lusaroviç Kilisesi'ni de ziyaret etti. Kiliseye gelerek yetkililerden kilise ve kilisenin tarihi hakkında bilgiler alan heyet, uzun süre kilise içerisinde kaldı. Kilise yetkilileri tarafından kilisenin geçmişi ve yaşananlar hakkında bilgiler alan Kirsi Vanamo ve beraberindekiler, geçmişte yaşanan olayları ilgiyle dinledi. Yaklaşık 2 gündür Kayseri'de bulunan heyet, akşam saatlerinde Kayseri'den Ankara'ya hareket etti.

Kaynak: İHA