Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz"

Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz"

29.10.2018 16:27 | Son Güncelleme: 29.10.2018 16:27

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, vatandaşların vergilerinden kesilerek tahsis edilen ödenekleri en doğru şekilde kullanmaya devam edeceklerini belirterek, "Bizden öncekilerin yaptığı gibi bu kaynakları heba etmeyeceğiz, terör örgütlerine destek maksatlı...

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, vatandaşların vergilerinden kesilerek tahsis edilen ödenekleri en doğru şekilde kullanmaya devam edeceklerini belirterek, "Bizden öncekilerin yaptığı gibi bu kaynakları heba etmeyeceğiz, terör örgütlerine destek maksatlı asla kullanmayacağız ve kullanılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz." dedi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Van Büyükşehir Belediyesi, itfaiye araç filosunu 10 yeni araçla güçlendirdi.

Çok katlı binalarda çıkabilecek yangınlara müdahale edebilecek yüksek merdivenli ve son teknolojiyle donatılmış arama kurtarma araçlarının hizmete alınması dolayısıyla Altıntepe Mahallesi'ndeki İtfaiye Daire Başkanlığı'nda tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan Zorluoğlu, 2016 sonunda Van Büyükşehir Belediyesini devraldıkları günden itibaren yerel hizmetlerde çok önemli mesafeler katettiklerini anlattı.

Atık su arıtma, katı atık bertaraf tesisleri gibi çevre yatırımları, bin 500 kilometreye yaklaşan sıcak asfalt hizmetleri, yeni cadde ve sokak düzenlemeleri, kültürel ve sosyal çalışmalarla Van'ı yeniden imar etme çabası içine girdiklerini belirten Zorluoğlu, 1,5 yıllık süreçte kentin çehresini değiştirmeye muvaffak olmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

Zorluoğlu, yaptıkları hizmetlere bir yenisini daha eklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bir taraftan kentin her alanda imarı için uğraş verirken, diğer taraftan da belediyemizin idari ve kurumsal kapasitesini artırma, araç gereç ve personel eksikliklerini giderme yolunda ilerliyoruz. Van bir büyükşehir ve maalesef Van Büyükşehir Belediyesi çıkabilecek bir yangında yüksek katlı binalara müdahale edebilecek itfaiye araçlarından yoksundu. Bunu giderme adına itfaiye filomuzu son teknoloji ile donatılmış ve çok yüksek katlara müdahale edebilecek 11 yeni araçla güçlendiriyoruz. 10 tanesi burada, bir tanesi de birkaç gün içinde hizmete girecek. 15-20 kat olan binalarda olabilecek yangınlara anında müdahale edebilecek imkana şehrimiz kavuşmuş oluyor."

Daha önce 100 yeni itfaiye eri alarak teşkilatı personel bakımından da güçlendirdiklerini anımsatan Zorluoğlu, yeni araçlarla Van'ın yangınlara müdahale bakımından da çok iyi bir noktaya geldiğine dikkati çekti.

Van'ın uzun zamandan beri mahrum kaldığı belediye hizmetlerini vatandaşlarla buluşturmaya devam edeceklerini söyleyen Zorluoğlu, şöyle konuştu:

"Büyükşehir Belediyemize vatandaşlarımızın vergilerinden kesilerek tahsis edilen ödenekleri en iyi, en doğru şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Bizden öncekilerin yaptığı gibi yapmayacağız. Bizden öncekilerin yaptığı gibi bu kaynakları heba etmeyeceğiz, terör örgütlerine destek maksatlı asla kullanmayacağız ve kullanılmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Bu kentin bir daha bu şekilde bir belediye ile yoluna devam etmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Belediyeler şehirlerin hayatında çok önemli kurumlardır. Belediyenin ne kadar önemli olduğunu son bir iki yılla daha önceki dönemi kıyaslayan ve vicdanlı olan herkes görecektir. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizle ilimizi her bakımdan imar ederek geleceğe hazırlayacağız ve vatandaşlarımıza daha yaşanabilir bir şehir bırakacağız."

Zorluoğlu, konuşmasının ardından araçların kurdelesini keserek, yetkililerden özellikleri hakkında bilgi aldı.

Törene, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, kurum amirleri ve davetliler de katıldı.

Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz'
Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz'
Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz'
Kaynakların Terör Örgütleri İçin Kullanılmasına İzin Vermeyeceğiz'

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title