Kaynak Operasyonu Sanıkları Hakim Karşısında

Kaynak Operasyonu Sanıkları Hakim Karşısında

Bursa'da Polisin Gerçekleştirdiği "Kaynak Operasyonu" Kapsamında 5 İlden Aldıkları Çalıntı Otomobillere Aynı Marka Hurda Araçların Şasi ve Motor Numaralarını Takıp, Piyasaya Sürdükleri İddia Edilen 4'ü Tutuklu Toplam 7 Kişinin Yargılanmasına Başlandı.

Kaynak Operasyonu Sanıkları Hakim Karşısında

Bursa'da polisin gerçekleştirdiği "Kaynak Operasyonu" kapsamında 5 ilden aldıkları çalıntı otomobillere aynı marka hurda araçların şasi ve motor numaralarını takıp, piyasaya sürdükleri iddia edilen 4'ü tutuklu toplam 7 kişinin yargılanmasına başlandı.

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suç amacıyla örgüt kurmak kamu kurum ve kuruluşların v.b. tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik" suçlarından 20'şer yıla kadar hapisleri talep edilen ve örgütün lideri oldukları öne sürülen tutuklu sanıklar S.K.(32) ile C.D.(43) ile örgüte uye oldukları iddia edilen diğer tutuklu sanıklar Ş.Ş.(29) ve B.G.(33) ile olaya karıştıkları iddiasıyla tutuksuz yargılanan

B.Ş.(30), A.G.(35) ilk kez hakim karşısına çıktı.

Örgütün liderliğiyle suçlanan C.D., hakkındaki iddiaları yalanlarken, "Ben Kestel'deki yeddiemin deposu olarak da kullanılan otoparktaki 20-30 hurda yada ağır hasarlı aracı satmış olabilirim. Araçların şase numaralarını değiştirmedim. Sanıklardan da sadece S.K.'yı tanırım. Sahtecilik ve dolandırıcılık iddialarını kabul etmiyorum" dedi.

Örgütün lideri olduğu öne sürülen diğer tutuklu sanık S.K. araç alım satımı yaptığını ifade ederek "Değiştirildiği iddia edilen araçların motor ve şase numaraları uygundur. Değiştirilmesi mümkün değil. Suçsuzum" diye konuştu.

Diğer iki tutuklu sanık da suçsuz olduğunu söyleyip tahliyesini isterken, tutuksuz sanıklar da beraatlerini talep etti. Duruşmaya müşteki olarak katılan S.D., F.A., S.G., H.S., E.Ş., ve İ.G. de şüphelilerin cezalandırılmalarını istediler.

Mahkeme tutuklu sanıkların tahliye talebini redderken, dava eksikliklerin tamamlanması için ertelendi.

(OSM-İHS-ÖK-Y)