Kaynak Kültür Yayın Grubu, Yazarları Ankaralı Okurlarıyla Buluşturacak

Kaynak Kültür Yayın Grubu, Yazarları Ankaralı Okurlarıyla Buluşturacak

Kaynak Kültür Yayın Grubu ve Samanyolu Eğitim Kurumları, 'Kutlu Doğum' vesilesiyle Ankara'da 3 gün sürecek bir dizi etkinlik düzenliyor.'Ankara Kültür Günleri' adıyla gerçekleştirilecek etkinliklerin adresi ise Yenimahalle Samanyolu Kültür ve...

Kaynak Kültür Yayın Grubu, Yazarları Ankaralı Okurlarıyla Buluşturacak

Kaynak Kültür Yayın Grubu ve Samanyolu Eğitim Kurumları, 'Kutlu Doğum' vesilesiyle Ankara'da 3 gün sürecek bir dizi etkinlik düzenliyor. 'Ankara Kültür Günleri' adıyla gerçekleştirilecek etkinliklerin adresi ise Yenimahalle Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi olacak.

Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği kültürel faaliyetlerle Anadolu insanının bu alandaki ihtiyaçlarını giderme anlamında önemli bir misyon üstlenen Kaynak Kültür Yayın Grubu, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Ankara'da Samanyolu Eğitim Kurumları ile birlikte 'Kültür Günleri' düzenliyor. 25, 26 ve 27 Ocak tarihlerinde Yenimahalle Samanyolu Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılacak organizasyonun merkezinde bazı yazar ve akademisyenlerin çeşitli konularda vereceği konferanslar da yer alacak. İlk gün Türk Musikisi Sanatçısı Ertuğrul Erkişi'nin vereceği konserle başlayacak Kültür Günleri'nde konferansların yanı sıra Kutsal Emanetler Fotoğraf Sergisi, Kitap Sergisi, Eski Mekke-Medine Fotoğrafları Sergisi, Ressam Yazdani Resim Sergisi, Gönülden Yansımalar Sergisi, Kur'an-ı Kerim Hat Sergisi, Okur-Yazar Buluşması, Çağın Ölüm Tuzakları Karikatür Sergisi ve Kermes etkinlikleri de gerçekleştirilecek. Üç gün boyunca kültür ve sanata doyacak olan Ankaralılar, okudukları kitapların yazarlarıyla tanışma ve sohbetlerinde bulunma fırsatını da yakalayacak.

Ankara Kültür Günleri ile ilgili bir açıklama yapan Kaynak Kültür Yayın Grubu Fuarlar ve Organizasyonlar Müdürü Hasan Seyidoğlu, Ankara'da gerçekleştirecekleri kültür günlerinin daha öncekilerle kıyaslandığında daha özel bir yere sahip olduğunu, bunun da etkinliklerin Kutlu Doğum Haftası içerisinde yapılacak olmasından kaynaklandığını söyledi.

Ankara'nın siyasi olduğu kadar kültürel anlamda da bir başkent olduğunu ve bu bilinçle 'Kültür Günleri' konseptinin Ankara ayağına ayrı bir önem verdiklerini belirten Seyidoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Ankara'nın en önemli eğitim kurumlarından olan Samanyolu Okulları ile yaptığımız bu etkinliğe Kaynak Holding olarak büyük önem veriyoruz. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Naci Tosun'un da bir konuşma yapacağı Kültür Günleri'nin açılışında Kaynak Kültür Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Dr. Reşit Haylamaz, 'Efendimiz' başlığıyla bir konferans verecek. Sonraki iki gün boyunca diğer yazar ve akademisyenlerin konuşmaları, sergiler, imza ve kermes gibi etkinliklerle Ankaralılara dolu dolu geçirecekleri bir hafta sonu programı sunacağız. Peygamberimizin dünyayı teşriflerinin seneyi devriyesi vesilesiyle düzenlediğimiz bu organizasyonun bereketli geçeceğini ümit ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.' Ankara Kültür Günleri'nde Cumartesi günü Ali Demirel, 'İslam'da Kadının Yeri'; Ali Ünal, 'Kur'an'ı Okuma ve Anlama'; Prof. Dr. Suat Yıldırım, 'Hadislerin Korunması ve Kur'an'ı Anlamadaki Rolü'; Dr. Ergün Çapan, 'İslam'da Ticari Ahlak'; Naci Tosun, 'Gönüllüler Hareketi'; Pazar günü de Kemal Gülen, 'Tarihe Düşen Notlar'; Yılmaz İndi, 'Cennetten Bir Köşe: Aile'; Prof. Dr. İrfan Yılmaz, 'Peygamber Efendimiz'in 'Tıp ve Koruyucu Hekimlikle İlgili Tavsiyeleri'; Seyit Erkal, 'Risale-i Nur'u Okuma ve Anlama' ve Mehmet Ali Şengül ise, 'İman Kulluk Şuuru' başlıklarıyla birer konferans verecek. Kültür Günleri'ne katılacak olan yazarlar, konuşmalarından sonra okuyucuları için kitaplarını da imzalayacak."