Kaymek'ten Klasik İslam Sanatları Sergisi

Kaymek'ten Klasik İslam Sanatları Sergisi

Kaymek'ten Klasik İslam Sanatları Sergisi
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) tarafından Hunat Hatun Kültür Merkezi'nde Klasik İslam Sanatları Sergisi açıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK) tarafından Hunat Hatun Kültür Merkezi'nde Klasik İslam Sanatları Sergisi açıldı. Sergide, hat, tezhip ve ebru sanatlarına ait eserler yer alıyor.

KAYMEK kursları arasında yer alan hat, tezhip ve ebru gibi klasik İslam sanatlarına ait kurslara devam eden kursiyerlerce hazırlanan sergide 29 eser yer aldı. Hunat Hatun Kültür Merkezi'ndeki sergiyi Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri (BEF) Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu açtı. Açılışta konuşan Tuzcuoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Hunat Hatun Kültür Merkezinde birçok kültürel etkinliğin altına imza attığını ve bu yönüyle Hunat Hatun Kültür Merkezi'nin Kayseri'ye gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerinden birisi olduğunu söyledi. Tuzcuoğlu, Klasik İslam Sanatları sergisinden dolayı emeği geçen KAYMEK hocaları ve kursiyerlerine de teşekkür etti.

BEF Genel Koordinatörü Tuzcuoğlu tarafından açılışı yapılan Klasik İslam Sanatları Sergisi'nde hat, tezhip ve ebru sanatlarında yapılmış 29 eser yer alıyor. Sergi dört gün boyunca gezilebilecek.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title