Kaymek'te Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Kaymek'te Yeni Eğitim Dönemi Başladı
CHA - Haberler | Yerel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK), 2013-2014 eğitim-öğretim dönemini açtı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (KAYMEK), 2013-2014 eğitim-öğretim dönemini açtı. Yeni dönemin açılışına eşi Neşe Özhaseki ile birlikte katılan Başkan Mehmet Özhaseki, bir sürpriz yaparak kendisine uzatılan mikrofonu aldı ve 'Benzemez Kimse Sana' adlı şarkıyı seslendirdi.

KAYMEK'in yeni eğitim döneminin açılışı İhtisas Merkezi'nde yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki açılışa eşi Neşe Özhaseki ile birlikte katıldı. Açılış dolayısıyla düzenlenen kokteylde bir sürpriz yaşandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki kendisine uzatılan mikrofonu alarak 'Benzemez Kimse Sana' adlı şarkıyı seslendirdi.

Açılışta konuşan KAYMEK Müdürü Mürşide Gonca Aslan, toplumun yaşam kalitesini artırmak gibi önemli insani hedefleri olan KAYMEK'in sürekli büyüyen kurumsal bir yapıya büründüğünü söyledi. KAYMEK'in yan branşlarla 105 branşta hizmet verdiğini ifade eden Aslan, yeni dönemde emniyet personeline yabancı dil eğitimi başta olmak üzere değişik meslek gruplarına eğitim vereceklerini, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık destek personelini yetiştireceklerini, yeni kütüphaneler kuracaklarını, halk seminerleri düzenleyeceklerini kaydetti.

KAYMEK'te girişimcilik kursu alan ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olan Çiğdem Yağcıoğlu da konuşmasında, herkesi bu kurslara katılmaya davet etti ve KAYMEK'in çok önemli kurslara imza attığını söyledi. Yağcıoğlu, iyi bir girişimci olmayı arzu ettiğini kaydederek tüm KAYMEK ekibine teşekkür etti.

"KIZ ÇOCUKLARI OKUMALI VE MESLEK SAHİBİ OLMALI"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'de konuşmasına yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını dileyerek başladı. Geçmişte hanımların hiçbir zaman evlerine kapanmadığını ifade eden ve Kayseri'den 2 örnek veren Başkan Özhaseki, Hunat Hatun ve Ahi Evran'ın eşi Fatma Bacı'dan bahsetti. Hunat Hatun'un bir taraftan devlet işleriyle ilgilenirken bir taraftan da önemli hayır esereleri yaptırdığını dile getiren Özhaseki, Fatma Bacı'nın da 800 yıl önce "İşinize, aşınıza, eşinize sahip çıkın" dediğini ve Moğollarla savaşarak 17 yıl hapis yattığını söyleyerek ölünceye kadar hayatın ucundan tutup mücadele ettiğini kaydetti. 19. Yüzyılda erkeklerin cephede olması ve çeteler nedeniyle güvenlik için hanımların evlerine kapandığını ifade eden Başkan Özhaseki, özellikle kız çocuklarının okuması, meslek öğrenmesi, ayakta durması ve kimseye de muhtaç olmaması gerektiğini söyledi. Bu kurs merkezlerinin bunu amaçladığını dile getiren Özhaseki, "Karşılığı olmayan ciddi bir bütçe ayırarak bu merkezleri finanse ediyoruz. Ama siz isterseniz biz bunu sonuna kadar devam ettireceğiz." dedi.

Konuşmaların ardından yaptıkları tanıtım faaliyetleriyle bölgelerindeki kursiyerlerin sayısını 2 katına çıkaran KAYMEK Erkilet Tesis Sorumlusu Özge Türkmen ve KAYMEK TOKİ Tesis Sorumlusu Tuba Yurt'a Başkan Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki tarafından plaketleri verildi.

ÖZHASEKİ ENGELLİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Başkan Mehmet Özhaseki, KAYMEK eğitim-öğretim dönemi açılışında engellilerle yakından ilgilendi. KAYMEK'in meslek kurslarına katılan kursiyerlerle fotoğraf çektiren Başkan Özhaseki, santral kursu alan görme özürlülerle bir süre sohbet etti. Görme özürlü 2 genç kız KAYMEK'in kurslarından memnun olduklarını belirtti.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title